Japanse miljardair wijst 27.000 vrouwen tegelijk af
TOKIO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Japanse miljardair Yusaku Maezawa is niet langer op zoek naar een vriendin om mee naar de ruimte te vliegen. Hij was het middelpunt van een speciaal tv-programma, een soort 'Astronaut Zoekt Vrouw', maar hij heeft zich daar nu voor teruggetrokken. Meer dan 27.000 vrouwen hadden zich aangemeld om met hem mee te gaan. Maezawa heeft hun excuses aangeboden.
Maezawa (44) heeft drie kinderen uit twee eerdere relaties. Sinds kort is hij weer vrijgezel. Daarom deed hij mee aan de datingshow, maar nu zegt hij dat hij gemengde gevoelens bleef houden.
Maezawa is de man achter een grote Japanse fashionwebshop. Zijn vermogen wordt geschat op zo'n 2 miljard dollar. Hij kocht een ruimtereis bij SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk. Het is de bedoeling dat hij rond 2023 in een raket rond de maan vliegt en daarna terugkeert naar de aarde. Maezawa mag een stuk of zes passagiers meenemen. De uitverkoren vrouw zou een van hen zijn, en van de reis zou een documentaire worden gemaakt.
De deelnemende vrouwen zouden onder meer een vragenlijst hebben moeten invullen om aan Maezawa te kunnen worden gekoppeld. Daarop stonden vragen als "Wanneer hij een wind laat in jouw bijzijn, hoe zou je reageren?"
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - Het aantal geboortes is in Japan voor het tiende jaar op rij afgenomen. Het Oost-Aziatische land heeft een van de laagste geboortecijfers ter wereld en kampt ook met een krimpende en vergrijzende bevolking.
13 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.
3 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.
4 uur geledenBASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
12 uur geleden