Japanse miljardair wijst 27.000 vrouwen tegelijk af
TOKIO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Japanse miljardair Yusaku Maezawa is niet langer op zoek naar een vriendin om mee naar de ruimte te vliegen. Hij was het middelpunt van een speciaal tv-programma, een soort 'Astronaut Zoekt Vrouw', maar hij heeft zich daar nu voor teruggetrokken. Meer dan 27.000 vrouwen hadden zich aangemeld om met hem mee te gaan. Maezawa heeft hun excuses aangeboden.
Maezawa (44) heeft drie kinderen uit twee eerdere relaties. Sinds kort is hij weer vrijgezel. Daarom deed hij mee aan de datingshow, maar nu zegt hij dat hij gemengde gevoelens bleef houden.
Maezawa is de man achter een grote Japanse fashionwebshop. Zijn vermogen wordt geschat op zo'n 2 miljard dollar. Hij kocht een ruimtereis bij SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk. Het is de bedoeling dat hij rond 2023 in een raket rond de maan vliegt en daarna terugkeert naar de aarde. Maezawa mag een stuk of zes passagiers meenemen. De uitverkoren vrouw zou een van hen zijn, en van de reis zou een documentaire worden gemaakt.
De deelnemende vrouwen zouden onder meer een vragenlijst hebben moeten invullen om aan Maezawa te kunnen worden gekoppeld. Daarop stonden vragen als "Wanneer hij een wind laat in jouw bijzijn, hoe zou je reageren?"
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
11 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
11 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
12 uur geleden