Japanse miljardair wijst 27.000 vrouwen tegelijk af
TOKIO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Japanse miljardair Yusaku Maezawa is niet langer op zoek naar een vriendin om mee naar de ruimte te vliegen. Hij was het middelpunt van een speciaal tv-programma, een soort 'Astronaut Zoekt Vrouw', maar hij heeft zich daar nu voor teruggetrokken. Meer dan 27.000 vrouwen hadden zich aangemeld om met hem mee te gaan. Maezawa heeft hun excuses aangeboden.
Maezawa (44) heeft drie kinderen uit twee eerdere relaties. Sinds kort is hij weer vrijgezel. Daarom deed hij mee aan de datingshow, maar nu zegt hij dat hij gemengde gevoelens bleef houden.
Maezawa is de man achter een grote Japanse fashionwebshop. Zijn vermogen wordt geschat op zo'n 2 miljard dollar. Hij kocht een ruimtereis bij SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk. Het is de bedoeling dat hij rond 2023 in een raket rond de maan vliegt en daarna terugkeert naar de aarde. Maezawa mag een stuk of zes passagiers meenemen. De uitverkoren vrouw zou een van hen zijn, en van de reis zou een documentaire worden gemaakt.
De deelnemende vrouwen zouden onder meer een vragenlijst hebben moeten invullen om aan Maezawa te kunnen worden gekoppeld. Daarop stonden vragen als "Wanneer hij een wind laat in jouw bijzijn, hoe zou je reageren?"
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De stijging van de olieprijs door de oorlog tegen Iran doet de Verenigde Staten juist goed, stelt president Donald Trump. De VS verdienen zo meer aan hun eigen olie, pareerde hij nu de zorgen over de wereldeconomie en hogere inflatie in binnen- en buitenland groeien.
28 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Straat van Hormuz moet volgens de nieuwe hoogste leider van Iran gesloten blijven. De afsluiting van de voor de oliehandel belangrijke zeeroute helpt om de druk op de vijanden van Iran hoog te houden, zei Mojtaba Khamenei in zijn eerste verklaring als nieuwe leider. Hij riep ook op tot eenheid binnen het land en zei dat de dood van mensen die voor Iran gestorven zijn gewroken zal worden.
44 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Transgenderpersonen in de EU hebben het recht om het geslacht waarmee ze zich identificeren in hun identiteitsdocumenten te laten wijzigen. Dat oordeelt het Europese Hof van Justitie donderdag in een zaak van een Bulgaarse burger die als man geregistreerd stond, maar zich inmiddels als vrouw identificeert.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde claimt aanvallen uitgevoerd te hebben op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten, Irak en Koeweit. Meerdere doelen werden volgens de Garde getroffen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.
2 uur geleden