Japanse miljardair wijst 27.000 vrouwen tegelijk af
TOKIO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Japanse miljardair Yusaku Maezawa is niet langer op zoek naar een vriendin om mee naar de ruimte te vliegen. Hij was het middelpunt van een speciaal tv-programma, een soort 'Astronaut Zoekt Vrouw', maar hij heeft zich daar nu voor teruggetrokken. Meer dan 27.000 vrouwen hadden zich aangemeld om met hem mee te gaan. Maezawa heeft hun excuses aangeboden.
Maezawa (44) heeft drie kinderen uit twee eerdere relaties. Sinds kort is hij weer vrijgezel. Daarom deed hij mee aan de datingshow, maar nu zegt hij dat hij gemengde gevoelens bleef houden.
Maezawa is de man achter een grote Japanse fashionwebshop. Zijn vermogen wordt geschat op zo'n 2 miljard dollar. Hij kocht een ruimtereis bij SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk. Het is de bedoeling dat hij rond 2023 in een raket rond de maan vliegt en daarna terugkeert naar de aarde. Maezawa mag een stuk of zes passagiers meenemen. De uitverkoren vrouw zou een van hen zijn, en van de reis zou een documentaire worden gemaakt.
De deelnemende vrouwen zouden onder meer een vragenlijst hebben moeten invullen om aan Maezawa te kunnen worden gekoppeld. Daarop stonden vragen als "Wanneer hij een wind laat in jouw bijzijn, hoe zou je reageren?"
Meer uit Buitenland
SCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
10 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
12 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
12 uur geleden