Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse miljardair terug op aarde na reis naar ISS

Japanse miljardair terug op aarde na reis naar ISS

BAJKONOER (ANP/RTR/AFP) - De Japanse miljardair Yusaku Maezawa is teruggekeerd naar aarde na twaalf dagen te hebben doorgebracht in het internationaal ruimtestation ISS. De reis diende voor de 46-jarige Japanner als voorbereiding op een toekomstige toeristische vlucht rond de maan.

Maezawa landde op de steppen van Kazachstan samen met cameraman Yozo Hirano en kosmonaut Aleksandr Misoerkin. Op beelden is te zien dat ze opgewekt uit de Sojoez-capsule komen waarmee ze zijn geland. De Russische ruimtevaartorganisatie Roskosmos bevestigt dat het goed gaat met de ruimtevaarders.

Miljardair Maezawa maakte in 2018 samen met SpaceX- en Tesla-topman Elon Musk bekend dat de Japanner binnen enkele jaren een ruimtereis om de maan zou maken. Dit wil hij doen met Starship, een ruimtevaartuig dat SpaceX momenteel ontwikkelt. Maezawa wil meerdere kunstenaars meenemen en ze door de reis inspiratie geven voor nieuwe werken. De maanvlucht staat gepland voor 2023.

Maezawa is de oprichter van Zozotown, een van de grootste modewebshops van Japan. Zijn vermogen wordt geschat op omgerekend ongeveer 1,8 miljard euro. De Japanner maakte tijdens de ruimtereis filmpjes voor zijn volgers op YouTube. Hij vertelde onder meer hoe alledaagse zaken als naar het toilet gaan en tandenpoetsen verlopen in de ruimte.

Meer uit Buitenland

Oekraïne: Rusland voert luchtaanvallen uit op Kyiv en Charkiv

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere plekken in de Oekraïense hoofdstad Kyiv aangevallen met drones. De luchtafweer van de stad is ingeschakeld, melden Oekraïense autoriteiten. Burgemeester Vitali Klitsjko stelt op Telegram dat twee districten aan weerszijden van de rivier de Dnipro zijn geraakt. Volgens hem is er sprake van een grootschalige aanval, waarbij zeker één persoon om het leven is gekomen en vier mensen gewond zijn geraakt.

40 minuten geleden
Iran waarschuwt: elke soort aanval geldt als totale oorlog

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal elke aanval van de Verenigde Staten beschouwen als een totale oorlog tegen het land. Dat heeft een hoge Iraanse functionaris die anoniem wil blijven vrijdag tegen persbureau Reuters gezegd. Hij deed de uitspraak vooruitlopend op de komst van Amerikaanse vliegdekschepen en ander militair materieel naar het Midden-Oosten in de komende dagen.

44 minuten geleden
Witte Huis verwerpt kritiek op Trumps uitspraken over NAVO

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.

6 uur geleden
Californië sluit zich aan bij VN-netwerk na vertrek VS uit WHO

SACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.

6 uur geleden
Ondanks vrieskou duizenden bij mars tegen ICE in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.

9 uur geleden
Politico: Trump overweegt zeeblokkade bij Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.

9 uur geleden
Deense premier in Groenland voor steun in 'moeilijke tijd'

NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.

13 uur geleden