Japanse miljardair terug op aarde na reis naar ISS
BAJKONOER (ANP/RTR/AFP) - De Japanse miljardair Yusaku Maezawa is teruggekeerd naar aarde na twaalf dagen te hebben doorgebracht in het internationaal ruimtestation ISS. De reis diende voor de 46-jarige Japanner als voorbereiding op een toekomstige toeristische vlucht rond de maan.
Maezawa landde op de steppen van Kazachstan samen met cameraman Yozo Hirano en kosmonaut Aleksandr Misoerkin. Op beelden is te zien dat ze opgewekt uit de Sojoez-capsule komen waarmee ze zijn geland. De Russische ruimtevaartorganisatie Roskosmos bevestigt dat het goed gaat met de ruimtevaarders.
Miljardair Maezawa maakte in 2018 samen met SpaceX- en Tesla-topman Elon Musk bekend dat de Japanner binnen enkele jaren een ruimtereis om de maan zou maken. Dit wil hij doen met Starship, een ruimtevaartuig dat SpaceX momenteel ontwikkelt. Maezawa wil meerdere kunstenaars meenemen en ze door de reis inspiratie geven voor nieuwe werken. De maanvlucht staat gepland voor 2023.
Maezawa is de oprichter van Zozotown, een van de grootste modewebshops van Japan. Zijn vermogen wordt geschat op omgerekend ongeveer 1,8 miljard euro. De Japanner maakte tijdens de ruimtereis filmpjes voor zijn volgers op YouTube. Hij vertelde onder meer hoe alledaagse zaken als naar het toilet gaan en tandenpoetsen verlopen in de ruimte.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.
2 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
5 uur geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
6 uur geleden