Japanse miljardair terug op aarde na reis naar ISS
BAJKONOER (ANP/RTR/AFP) - De Japanse miljardair Yusaku Maezawa is teruggekeerd naar aarde na twaalf dagen te hebben doorgebracht in het internationaal ruimtestation ISS. De reis diende voor de 46-jarige Japanner als voorbereiding op een toekomstige toeristische vlucht rond de maan.
Maezawa landde op de steppen van Kazachstan samen met cameraman Yozo Hirano en kosmonaut Aleksandr Misoerkin. Op beelden is te zien dat ze opgewekt uit de Sojoez-capsule komen waarmee ze zijn geland. De Russische ruimtevaartorganisatie Roskosmos bevestigt dat het goed gaat met de ruimtevaarders.
Miljardair Maezawa maakte in 2018 samen met SpaceX- en Tesla-topman Elon Musk bekend dat de Japanner binnen enkele jaren een ruimtereis om de maan zou maken. Dit wil hij doen met Starship, een ruimtevaartuig dat SpaceX momenteel ontwikkelt. Maezawa wil meerdere kunstenaars meenemen en ze door de reis inspiratie geven voor nieuwe werken. De maanvlucht staat gepland voor 2023.
Maezawa is de oprichter van Zozotown, een van de grootste modewebshops van Japan. Zijn vermogen wordt geschat op omgerekend ongeveer 1,8 miljard euro. De Japanner maakte tijdens de ruimtereis filmpjes voor zijn volgers op YouTube. Hij vertelde onder meer hoe alledaagse zaken als naar het toilet gaan en tandenpoetsen verlopen in de ruimte.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Er zijn strenge veiligheidsmaatregelen genomen in New York, waar de Amerikaanse president Donald Trump maandag de derde wedstrijd in de finale van de NBA bezoekt. Het is de eerste NBA-finale voor de basketballers van de New York Knicks sinds 1999 en dit brengt heel wat teweeg in de miljoenenstad.
13 minuten geledenKYIV (ANP) - Meer dan 60 procent van de Oekraïners noemt een staakt-het-vuren langs de huidige frontlinie onacceptabel als daarbij geen veiligheidsgaranties of financiële steun worden gegeven. Dat blijkt uit een studie van het Kyiv International Institute of Sociology, een privaat maar gerespecteerd onderzoeksinstituut.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties reageren bezorgd op het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. "Het zijn uiteindelijk de burgers die de hoogste prijs betalen", zegt CARE in een persbericht.
1 uur geledenJEREVAN (ANP) - De stembusgang in Armenië is zondag grotendeels goed verlopen, ondanks Russische inmenging, meldt een internationale waarnemingsmissie.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël lijkt te stoppen met de aanvallen op Iran, nadat dat land eerder al aankondigde de aanvallen op Israël op te schorten. Internationale media schrijven dat de Amerikaanse president Donald Trump met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gebeld om hem te vragen de aanvallen te staken.
2 uur geledenTYRUS (ANP/AFP) - Een Israëlisch bombardement op de Zuid-Libanese stad Tyrus heeft een archeologisch complex beschadigd, meldt het Libanese ministerie van Cultuur. De ruïnes, die uit de Romeinse tijd stammen, staan op de werelderfgoedlijst van UNESCO.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - Het eerste deel van de lening van 90 miljard euro van de EU aan Oekraïne wordt deze maand uitbetaald, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in Cyprus. Het gaat om 5,9 miljard euro die bestemd is voor drones, zei ze.
3 uur geleden