Japanse miljardair terug op aarde na reis naar ISS
BAJKONOER (ANP/RTR/AFP) - De Japanse miljardair Yusaku Maezawa is teruggekeerd naar aarde na twaalf dagen te hebben doorgebracht in het internationaal ruimtestation ISS. De reis diende voor de 46-jarige Japanner als voorbereiding op een toekomstige toeristische vlucht rond de maan.
Maezawa landde op de steppen van Kazachstan samen met cameraman Yozo Hirano en kosmonaut Aleksandr Misoerkin. Op beelden is te zien dat ze opgewekt uit de Sojoez-capsule komen waarmee ze zijn geland. De Russische ruimtevaartorganisatie Roskosmos bevestigt dat het goed gaat met de ruimtevaarders.
Miljardair Maezawa maakte in 2018 samen met SpaceX- en Tesla-topman Elon Musk bekend dat de Japanner binnen enkele jaren een ruimtereis om de maan zou maken. Dit wil hij doen met Starship, een ruimtevaartuig dat SpaceX momenteel ontwikkelt. Maezawa wil meerdere kunstenaars meenemen en ze door de reis inspiratie geven voor nieuwe werken. De maanvlucht staat gepland voor 2023.
Maezawa is de oprichter van Zozotown, een van de grootste modewebshops van Japan. Zijn vermogen wordt geschat op omgerekend ongeveer 1,8 miljard euro. De Japanner maakte tijdens de ruimtereis filmpjes voor zijn volgers op YouTube. Hij vertelde onder meer hoe alledaagse zaken als naar het toilet gaan en tandenpoetsen verlopen in de ruimte.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat veel meer mensen een enkelband geven om de druk op de gevangenissen te verlichten. De gevangenissen in het land zitten overvol en de regering was al langere tijd op zoek naar een oplossing. Er zijn nu afspraken gemaakt, meldt het kantoor van justitieminister Annelies Verlinden.
56 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne komt op de top van EU-regeringsleiders donderdag niet rond, verwachten EU-diplomaten. De Hongaarse premier Viktor Orbán zal vrijwel zeker zijn veto niet intrekken. De EU-leiders zullen Orbán in stevige bewoordingen laten weten dat het onacceptabel is dat hij zich niet houdt aan het besluit van alle 27 EU-regeringsleiders van december om die lening te verstrekken.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het aantal doden in Libanon als gevolg van Israëlische aanvallen sinds 2 maart is opgelopen tot 968. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Onder de doden zijn 77 vrouwen, 116 kinderen en 40 hulpverleners. Meer dan 2400 mensen zijn gewond geraakt, aldus het ministerie.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Een aantal vermeende slachtoffers eist een schadevergoeding van meer dan 1,9 miljoen Noorse kronen (ruim 170.000 euro) van Marius Borg Høiby, melden Noorse media. Woensdag kwamen hun advocaten aan het woord, nadat het Openbaar Ministerie eerder op de dag al een straf van zeven jaar en zeven maanden had geëist tegen de zoon van kroonprinses Mette-Marit.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse regime is nog "intact" en zal, als het niet wordt uitgeschakeld, zijn militaire vermogens ook weer willen opbouwen. Dat heeft het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, gezegd. De Iraanse regering zou wel verzwakt zijn. Volgens Gabbard lijkt Iran niet bezig te zijn om weer uranium te verrijken, zoals president Donald Trump stelde.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de dood van inlichtingenminister Esmail Khatib bevestigd. Israël claimde hem eerder al te hebben gedood bij een luchtaanval.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Pakistan heeft een "tijdelijke pauze" aangekondigd in de strijd die het voert tegen Afghanistan vanwege het naderende einde van de ramadan. Volgens het ministerie van Informatie werd het land daartoe verzocht door Saudi-Arabië, Qatar en Turkije. Het bestand geldt van donderdag tot de nacht van maandag op dinsdag.
4 uur geleden