Japanse miljardair doneert ruim 7,6 miljoen euro aan Oekraïne
TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse miljardair Hiroshi "Mickey" Mikitani schenkt 1 miljard yen (ruim 7,6 miljoen euro) aan de regering van Oekraïne, heeft hij zondag bekendgemaakt. Hij noemt de Russische invasie "een uitdaging voor de democratie".
De oprichter van e-commercegigant Rakuten schrijft in een brief aan de Oekraïense president Volodimir Zelenski dat de donatie gaat naar "humanitaire activiteiten om mensen in Oekraïne te helpen die slachtoffer zijn van het geweld". Mikitani bezocht naar eigen zeggen in 2019 Kiev en ontmoette Zelenski. "Mijn gedachten zijn bij u en de Oekraïners", aldus de miljardair.
"Ik geloof dat het vertrappen van een vreedzaam en democratisch Oekraïne door ongerechtvaardigd geweld een uitdaging is voor de democratie", staat in de brief. "Ik hoop oprecht dat Rusland en Oekraïne deze kwestie vreedzaam kunnen oplossen en dat de mensen in Oekraïne zo snel mogelijk weer vrede kunnen hebben."
Meer uit Buitenland
TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.
25 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat bevestigt het Iraanse persbureau Mehr na berichtgeving van The Wall Street Journal.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
15 uur geleden