Japanse miljardair doneert ruim 7,6 miljoen euro aan Oekraïne
TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse miljardair Hiroshi "Mickey" Mikitani schenkt 1 miljard yen (ruim 7,6 miljoen euro) aan de regering van Oekraïne, heeft hij zondag bekendgemaakt. Hij noemt de Russische invasie "een uitdaging voor de democratie".
De oprichter van e-commercegigant Rakuten schrijft in een brief aan de Oekraïense president Volodimir Zelenski dat de donatie gaat naar "humanitaire activiteiten om mensen in Oekraïne te helpen die slachtoffer zijn van het geweld". Mikitani bezocht naar eigen zeggen in 2019 Kiev en ontmoette Zelenski. "Mijn gedachten zijn bij u en de Oekraïners", aldus de miljardair.
"Ik geloof dat het vertrappen van een vreedzaam en democratisch Oekraïne door ongerechtvaardigd geweld een uitdaging is voor de democratie", staat in de brief. "Ik hoop oprecht dat Rusland en Oekraïne deze kwestie vreedzaam kunnen oplossen en dat de mensen in Oekraïne zo snel mogelijk weer vrede kunnen hebben."
Meer uit Buitenland
BERN (ANP/RTR) - De Zwitserse regering geeft geen toestemming meer voor de export van wapens naar de VS vanwege de oorlog die dat land voert in Iran. Ze baseert zich op het beginsel van de neutraliteit: "De export van oorlogswapens naar landen die zijn betrokken bij een internationaal gewapend conflict, kan niet worden toegestaan gedurende dat conflict."
50 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP) - De politie in Abu Dhabi heeft meer dan honderd arrestaties verricht voor het filmen van incidenten en het verspreiden van "misleidende" informatie tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om 109 mensen met uiteenlopende nationaliteiten, staat in een verklaring.
52 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De grootschalige stroomstoring in Spanje en Portugal van april vorig jaar kwam door een "noodlottige samenloop van verschillende factoren", concluderen deskundigen in een rapport. "Er was niet één enkele oorzaak", aldus Damian Cortinas, van de netbeheerdersorganisatie ENTSO-E die opdracht gaf tot het onderzoek.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.
5 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
6 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
9 uur geleden