Japanse media: terrorist die na vijftig jaar opdook overleden
TOKIO (ANP) - Een 70-jarige Japanner die in het ziekenhuis verklaarde een beruchte terrorist te zijn, is volgens Japanse media overleden. Hij identificeerde zich als Satoshi Kirishima, die al bijna vijftig jaar wordt gezocht voor bomaanslagen van extreemlinks.
De man werd eerder deze maand onder een valse naam met terminale kanker opgenomen in een ziekenhuis in Kamakura. Japanse media schrijven dat hij donderdag zijn identiteit onthulde, omdat hij zijn laatste dagen onder zijn eigen naam wilde doorbrengen. De politie heeft zijn identiteit nog niet vastgesteld, maar acht de kans groot dat het inderdaad om de gezochte Kirishima gaat.
Kirishima was lid van het Oost-Azië Gewapende Anti-Japan Front. Deze groep wordt verantwoordelijk gehouden voor een reeks bomaanslagen bij bedrijven. Bij een aanval op het hoofdkantoor van Mitsubishi in 1974 vielen acht doden en 165 gewonden. Er zijn nog steeds verdachten op de vlucht.
Foto's van Kirishima stonden decennialang op posters bij politiebureaus in heel Japan. Hij was zo bekend, dat hij ook de inspiratie was voor halloweenkostuums. Japanse media berichten dat hij jarenlang een dubbelleven leidde. Hij werkte onder een valse naam en kreeg contant uitbetaald. De man had geen zorgverzekering of rijbewijs.
Meer uit Buitenland
SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.
2 uur geledenGELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.
6 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.
8 uur geledenRICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.
8 uur geleden