Japanse media: terrorist die na vijftig jaar opdook overleden
TOKIO (ANP) - Een 70-jarige Japanner die in het ziekenhuis verklaarde een beruchte terrorist te zijn, is volgens Japanse media overleden. Hij identificeerde zich als Satoshi Kirishima, die al bijna vijftig jaar wordt gezocht voor bomaanslagen van extreemlinks.
De man werd eerder deze maand onder een valse naam met terminale kanker opgenomen in een ziekenhuis in Kamakura. Japanse media schrijven dat hij donderdag zijn identiteit onthulde, omdat hij zijn laatste dagen onder zijn eigen naam wilde doorbrengen. De politie heeft zijn identiteit nog niet vastgesteld, maar acht de kans groot dat het inderdaad om de gezochte Kirishima gaat.
Kirishima was lid van het Oost-Azië Gewapende Anti-Japan Front. Deze groep wordt verantwoordelijk gehouden voor een reeks bomaanslagen bij bedrijven. Bij een aanval op het hoofdkantoor van Mitsubishi in 1974 vielen acht doden en 165 gewonden. Er zijn nog steeds verdachten op de vlucht.
Foto's van Kirishima stonden decennialang op posters bij politiebureaus in heel Japan. Hij was zo bekend, dat hij ook de inspiratie was voor halloweenkostuums. Japanse media berichten dat hij jarenlang een dubbelleven leidde. Hij werkte onder een valse naam en kreeg contant uitbetaald. De man had geen zorgverzekering of rijbewijs.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zitten zonder verwarming na een nieuwe nachtelijke Russische aanval, verklaart burgemeester Vitali Klitsjko. In de Oekraïense hoofdstad is zaterdagochtend een temperatuur van -12 graden gemeten.
26 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere plekken in de Oekraïense hoofdstad Kyiv aangevallen met drones. De luchtafweer van de stad is ingeschakeld, melden Oekraïense autoriteiten. Burgemeester Vitali Klitsjko stelt op Telegram dat twee districten aan weerszijden van de rivier de Dnipro zijn geraakt. Volgens hem is er sprake van een grootschalige aanval, waarbij zeker één persoon om het leven is gekomen en vier mensen gewond zijn geraakt.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal elke aanval van de Verenigde Staten beschouwen als een totale oorlog tegen het land. Dat heeft een hoge Iraanse functionaris die anoniem wil blijven vrijdag tegen persbureau Reuters gezegd. Hij deed de uitspraak vooruitlopend op de komst van Amerikaanse vliegdekschepen en ander militair materieel naar het Midden-Oosten in de komende dagen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.
7 uur geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.
7 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
10 uur geleden