Japanse media: terrorist die na vijftig jaar opdook overleden
TOKIO (ANP) - Een 70-jarige Japanner die in het ziekenhuis verklaarde een beruchte terrorist te zijn, is volgens Japanse media overleden. Hij identificeerde zich als Satoshi Kirishima, die al bijna vijftig jaar wordt gezocht voor bomaanslagen van extreemlinks.
De man werd eerder deze maand onder een valse naam met terminale kanker opgenomen in een ziekenhuis in Kamakura. Japanse media schrijven dat hij donderdag zijn identiteit onthulde, omdat hij zijn laatste dagen onder zijn eigen naam wilde doorbrengen. De politie heeft zijn identiteit nog niet vastgesteld, maar acht de kans groot dat het inderdaad om de gezochte Kirishima gaat.
Kirishima was lid van het Oost-Azië Gewapende Anti-Japan Front. Deze groep wordt verantwoordelijk gehouden voor een reeks bomaanslagen bij bedrijven. Bij een aanval op het hoofdkantoor van Mitsubishi in 1974 vielen acht doden en 165 gewonden. Er zijn nog steeds verdachten op de vlucht.
Foto's van Kirishima stonden decennialang op posters bij politiebureaus in heel Japan. Hij was zo bekend, dat hij ook de inspiratie was voor halloweenkostuums. Japanse media berichten dat hij jarenlang een dubbelleven leidde. Hij werkte onder een valse naam en kreeg contant uitbetaald. De man had geen zorgverzekering of rijbewijs.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
9 uur geleden