Japanse media: terrorist die na vijftig jaar opdook overleden
TOKIO (ANP) - Een 70-jarige Japanner die in het ziekenhuis verklaarde een beruchte terrorist te zijn, is volgens Japanse media overleden. Hij identificeerde zich als Satoshi Kirishima, die al bijna vijftig jaar wordt gezocht voor bomaanslagen van extreemlinks.
De man werd eerder deze maand onder een valse naam met terminale kanker opgenomen in een ziekenhuis in Kamakura. Japanse media schrijven dat hij donderdag zijn identiteit onthulde, omdat hij zijn laatste dagen onder zijn eigen naam wilde doorbrengen. De politie heeft zijn identiteit nog niet vastgesteld, maar acht de kans groot dat het inderdaad om de gezochte Kirishima gaat.
Kirishima was lid van het Oost-Azië Gewapende Anti-Japan Front. Deze groep wordt verantwoordelijk gehouden voor een reeks bomaanslagen bij bedrijven. Bij een aanval op het hoofdkantoor van Mitsubishi in 1974 vielen acht doden en 165 gewonden. Er zijn nog steeds verdachten op de vlucht.
Foto's van Kirishima stonden decennialang op posters bij politiebureaus in heel Japan. Hij was zo bekend, dat hij ook de inspiratie was voor halloweenkostuums. Japanse media berichten dat hij jarenlang een dubbelleven leidde. Hij werkte onder een valse naam en kreeg contant uitbetaald. De man had geen zorgverzekering of rijbewijs.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
12 minuten geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.
7 uur geleden