Japanse media: terrorist die na vijftig jaar opdook overleden
TOKIO (ANP) - Een 70-jarige Japanner die in het ziekenhuis verklaarde een beruchte terrorist te zijn, is volgens Japanse media overleden. Hij identificeerde zich als Satoshi Kirishima, die al bijna vijftig jaar wordt gezocht voor bomaanslagen van extreemlinks.
De man werd eerder deze maand onder een valse naam met terminale kanker opgenomen in een ziekenhuis in Kamakura. Japanse media schrijven dat hij donderdag zijn identiteit onthulde, omdat hij zijn laatste dagen onder zijn eigen naam wilde doorbrengen. De politie heeft zijn identiteit nog niet vastgesteld, maar acht de kans groot dat het inderdaad om de gezochte Kirishima gaat.
Kirishima was lid van het Oost-Azië Gewapende Anti-Japan Front. Deze groep wordt verantwoordelijk gehouden voor een reeks bomaanslagen bij bedrijven. Bij een aanval op het hoofdkantoor van Mitsubishi in 1974 vielen acht doden en 165 gewonden. Er zijn nog steeds verdachten op de vlucht.
Foto's van Kirishima stonden decennialang op posters bij politiebureaus in heel Japan. Hij was zo bekend, dat hij ook de inspiratie was voor halloweenkostuums. Japanse media berichten dat hij jarenlang een dubbelleven leidde. Hij werkte onder een valse naam en kreeg contant uitbetaald. De man had geen zorgverzekering of rijbewijs.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Europese leiders zijn blij met de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er voorlopig geen aanvallen worden uitgevoerd op de Iraanse energie-infrastructuur.
46 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Burgemeesters van plaatsen in het zuiden van Libanon zeggen bevelen van de Israëlische krijgsmacht (IDF) te hebben gekregen om de ontheemden die daar worden opgevangen weer weg te sturen. Het gaat om mensen die gevlucht zijn uit andere dorpen en steden, plaatsen die bekendstaan als bolwerken van Hezbollah.
48 minuten geledenROME (ANP/RTR) - Het lijkt erop dat de Italiaanse premier Giorgia Meloni het referendum over een belangrijke hervorming van het rechtssysteem nipt heeft verloren, blijkt uit de exitpolls. Dit kan een klap voor de regering betekenen in aanloop naar de verkiezingen van volgend jaar.
1 uur geledenNAQURA (ANP/AFP) - Het hoofdkwartier van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is geraakt door een projectiel, meldt de organisatie in een verklaring. UNIFIL denkt dat het projectiel is afgevuurd door een "niet-statelijke actor". De Libanese beweging Hezbollah verklaarde eerder Israëlische troepen in dezelfde stad te hebben aangevallen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Financiën heeft gepleit voor de annexatie van het zuiden van buurland Libanon. De rechtse hardliner Bezalel Smotrich deed dat pleidooi op de radio.
1 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - Het proces rond de treinramp in Griekenland in 2023 waarbij 57 doden vielen, is uitgesteld tot 1 april. Lang werd uitgekeken naar de rechtszaak, waarin 36 mensen terechtstaan en meer dan 350 getuigen zullen worden gehoord. De reden van het uitstel: de rechtszaal waarin de rechtszaak gehouden zou worden, bleek maandag te klein voor de vele toegestroomde nabestaanden en aanwezigen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil dringend een deal sluiten en dat zou binnen vijf dagen of zelfs eerder kunnen gebeuren, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen Fox Business. Trump maakte op Truth Social bekend dat Iran en de VS de afgelopen dagen in gesprek zijn geweest over een "volledige en totale oplossing" voor de oorlog in het Midden-Oosten. In afwachting daarvan pauzeren de VS vijf dagen de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten.
2 uur geleden