Japanse kunstrijder Uno prolongeert wereldtitel in eigen land
SAITAMA (ANP) - De Japanse kunstrijder Shoma Uno heeft in eigen land zijn wereldtitel geprolongeerd. De 25-jarige Uno pakte in Saitama het goud met een totaalscore van 301,14 punten. De Japanner ging al aan kop na de korte kür en stelde zaterdag titelprolongatie veilig in de vrije kür.
Cha Jun-hwan eindigde als tweede met 296,03 en werd zo de eerste Koreaanse kunstrijder met een WK-medaille. Het brons ging naar de Amerikaan Ilia Malinin (288,44). De 18-jarige Malinin slaagde er weliswaar in een viervoudige axel te laten zien, maar net als bij andere sprongen was zijn landing niet zo netjes en dat kostte hem punten.
Vrijdag ging het goud bij de vrouwen ook al naar Japan. De 22-jarige Kaori Sakamoto prolongeerde haar wereldtitel met een score van 224,61. De 18-jarige Brabantse Lindsay van Zundert eindigde na een tegenvallende vrije kür op de 22e plaats.
Zowel Uno als Sakamoto moest vorig jaar op de Olympische Spelen van Beijing genoegen nemen met brons in de individuele wedstrijd.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
8 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
10 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
14 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden