Japanse kunstrijder Uno prolongeert wereldtitel in eigen land
SAITAMA (ANP) - De Japanse kunstrijder Shoma Uno heeft in eigen land zijn wereldtitel geprolongeerd. De 25-jarige Uno pakte in Saitama het goud met een totaalscore van 301,14 punten. De Japanner ging al aan kop na de korte kür en stelde zaterdag titelprolongatie veilig in de vrije kür.
Cha Jun-hwan eindigde als tweede met 296,03 en werd zo de eerste Koreaanse kunstrijder met een WK-medaille. Het brons ging naar de Amerikaan Ilia Malinin (288,44). De 18-jarige Malinin slaagde er weliswaar in een viervoudige axel te laten zien, maar net als bij andere sprongen was zijn landing niet zo netjes en dat kostte hem punten.
Vrijdag ging het goud bij de vrouwen ook al naar Japan. De 22-jarige Kaori Sakamoto prolongeerde haar wereldtitel met een score van 224,61. De 18-jarige Brabantse Lindsay van Zundert eindigde na een tegenvallende vrije kür op de 22e plaats.
Zowel Uno als Sakamoto moest vorig jaar op de Olympische Spelen van Beijing genoegen nemen met brons in de individuele wedstrijd.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
10 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
10 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
12 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
12 uur geleden