Japanse kok krijgt drie Michelinsterren
PARIJS (ANP) - Voor het eerst in de historie heeft een in Japan geboren kok met zijn Franse restaurant drie Michelinsterren in de wacht gesleept. Tijdens een ceremonie in Parijs van de Franse editie van de Michelin Gids is dat bekendgemaakt.
Chef Kei Kobayashi is volgens de gids 'een virtuoos in het combineren van smaken en het precies goed bereiden van een gerecht'. De Michelingids is extreem enthousiast over een van zijn gerechten: Schotse zalm op een bed van knapperige groenten.
Er zijn in Japan verschillende restaurants die een Michelinster hebben, maar Kobayashi is de eerste Japanse chef die de onderscheiding krijgt voor een restaurant in Frankrijk.
Kobayashi werd geboren in de provincie Nagano in Japan waar zijn vader een chef was in een traditioneel restaurant. Na het zien van een documentaire over de Franse keuken raakte hij geïnspireerd, verhuisde naar Frankrijk en ging in de leer bij twee driesterrenchefs. Hij begon zijn restaurant negen jaar geleden in Parijs en sleepte de afgelopen jaren eerst een ster en daarna de tweede in de wacht. Nu heeft hij de hoogste onderscheiding binnen: drie sterren. "Je moet je ontwikkelen, nieuwe niveaus bereiken. Je moet naar geweldige producten kijken en verder", zegt Kobayashi over het geheim achter zijn succes. "Je hebt emotie nodig en moet het plezier delen met je team."
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Congolese medicus en winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede (2018) Denis Mukwege heeft er bij de rebellenbeweging M23 en andere "bezetters" op aangedrongen het vliegveld van de stad Goma in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo te heropenen. Dit is volgens hem nodig voor de strijd tegen de uitbraak van het ebolavirus in dat deel van Afrika.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse oud-premier José Luis Rodríguez Zapatero, naar wie een onderzoek loopt voor misstanden, heeft in een videoboodschap zijn onschuld bepleit. "Ik wil nogmaals benadrukken dat al mijn publieke en privéactiviteiten altijd met absoluut respect voor de wet zijn uitgevoerd."
2 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op een markt in het zuiden van Soedan zijn zeker 28 mensen om het leven gekomen, melden autoriteiten in dat land. Ook raakten minstens 23 mensen gewond bij de aanval op Ghubaysh, dat in handen van paramilitaire strijdkrachten is. De gewonden zouden zijn overgebracht naar een lokaal ziekenhuis.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese strijdkrachten hebben eind vorig jaar in het geheim zo'n tweehonderd Russische militairen een training gegeven. Dat meldt persbureau Reuters, dat zich baseert op informatie van Europese inlichtingendiensten en de overeenkomst tussen Rusland en China. Sommige van die militairen zouden later betrokken zijn geweest bij de strijd in Oekraïne.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Duitse oud-bondskanselier Angela Merkel heeft in Straatsburg de Europese Orde van Verdienste in ontvangst genomen. Ze kreeg een staande ovatie in het Europees Parlement voordat ze het EU-erelintje kreeg opgespeld.
4 uur geleden