Japanse kok krijgt drie Michelinsterren
PARIJS (ANP) - Voor het eerst in de historie heeft een in Japan geboren kok met zijn Franse restaurant drie Michelinsterren in de wacht gesleept. Tijdens een ceremonie in Parijs van de Franse editie van de Michelin Gids is dat bekendgemaakt.
Chef Kei Kobayashi is volgens de gids 'een virtuoos in het combineren van smaken en het precies goed bereiden van een gerecht'. De Michelingids is extreem enthousiast over een van zijn gerechten: Schotse zalm op een bed van knapperige groenten.
Er zijn in Japan verschillende restaurants die een Michelinster hebben, maar Kobayashi is de eerste Japanse chef die de onderscheiding krijgt voor een restaurant in Frankrijk.
Kobayashi werd geboren in de provincie Nagano in Japan waar zijn vader een chef was in een traditioneel restaurant. Na het zien van een documentaire over de Franse keuken raakte hij geïnspireerd, verhuisde naar Frankrijk en ging in de leer bij twee driesterrenchefs. Hij begon zijn restaurant negen jaar geleden in Parijs en sleepte de afgelopen jaren eerst een ster en daarna de tweede in de wacht. Nu heeft hij de hoogste onderscheiding binnen: drie sterren. "Je moet je ontwikkelen, nieuwe niveaus bereiken. Je moet naar geweldige producten kijken en verder", zegt Kobayashi over het geheim achter zijn succes. "Je hebt emotie nodig en moet het plezier delen met je team."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben visumbeperkingen aangekondigd voor Zuid-Afrikanen die volgens Washington betrokken zijn bij "rassendiscriminatie" tegen witte Zuid-Afrikanen. Dat heeft de minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio dinsdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran heeft de VS al circa 38 miljard dollar (32 miljoen euro) gekost. Dat meldt het van de Amerikaanse regering onafhankelijke Congressional Budget Office (CBO) na vragen vanuit het Amerikaanse Congres.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten hebben afgelopen week in Duitsland op hoog niveau onaangekondigd overleg gehad met landen in het Midden-Oosten. Dat bevestigt de Amerikaanse overheid desgevraagd tegenover persbureau dpa, na berichtgeving van het Amerikaanse Axios. Dat medium meldde eerder op dinsdag dat op een niet nader genoemde plaats in Duitsland werd gesproken met onder meer Israël en Golfstaten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een federale rechtbank in Washington verbiedt het Kennedy Center de naam van president Donald Trump op de gevel te zetten of het bijbehorende plein naar hem te vernoemen. Dat oordeelde de U.S. District Court of Columbia dinsdag, nadat het Democratische Congreslid Joyce Beatty de rechtbank had verzocht een hernieuwde poging tot hernoeming te voorkomen.
9 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië heeft de grenscontroles voor reizigers uit Spanje met nog eens vijftien dagen verlengd, meldt het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. De maatregel werd aanvankelijk ingevoerd nadat eind juli tienduizenden mensen vanuit Marokko de Spaanse enclave Ceuta probeerden te bereiken. De Italiaanse premier Giorgia Meloni uitte felle kritiek op hoe Spanje met deze situatie is omgegaan.
12 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - Minstens 150 mensen zijn in Istanbul tijdens een pro-lhbtqi-demonstratie opgepakt door de Turkse politie. De demonstranten hadden zich verzameld voor het gerechtshof in Çağlayan, een wijk in Istanbul. De politie hield ze aan voordat ze een persverklaring konden afleggen.
13 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft de onschendbaarheid van de Poolse politicus Grzegorz Braun opgeheven. Hij werd drie weken geleden in Polen aangeklaagd voor het ontkennen van nazi-misdaden, omdat hij openlijk het bestaan van de gaskamers in vernietigingskamp Auschwitz-Birkenau in twijfel had getrokken, aldus TVP World.
13 uur geleden