Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse kledingketen Uniqlo verwacht opnieuw recordresultaten

Japanse kledingketen Uniqlo verwacht opnieuw recordresultaten

YAMAGUCHI (ANP/RTR/AFP) - Fast Retailing, het Japanse moederbedrijf van modeketen Uniqlo, heeft de nettowinst in de eerste helft van zijn boekjaar met bijna 28 procent zien stijgen tot bijna 196 miljard yen (zo'n 1,2 miljard euro). Het bedrijf, opgericht en gerund door Tadashi Yanai, de rijkste man van Japan, heeft de afgelopen twee jaar al recordresultaten geboekt en verwacht dat de winst dit boekjaar opnieuw zal stijgen tot een recordniveau.

Fast Retailing heeft in Nederland twee Uniqlo-winkels, in Amsterdam en Den Haag. Het bedrijf profiteerde in de zes maanden tot en met februari onder meer van sterke verkopen in Noord-Amerika, Europa en Zuidoost-Azië. Ook is het goedkope kledingmerk GU een belangrijke motor achter de expansie van de kledingketen. Daarnaast profiteerde het bedrijf van een herstel in China, de grootste buitenlandse markt, en een waardedaling van de Japanse yen.

In het boekjaar, dat loopt tot eind augustus, verwacht Fast Retailing nu 320 miljard yen (ruim 1,9 miljard euro) te verdienen. Eerder rekende het bedrijf op een winst van 310 miljard yen. Het bedrijfsresultaat komt naar verwachting uit op 450 miljard yen (2,7 miljard euro) en de omzet op iets meer dan 3 biljoen yen (18,2 miljard euro). Ook het bedrijfsresultaat en de omzet zouden daarmee nieuwe records bereiken.

Vorige maand liet het Spaanse Inditex, dat met ketens als Zara, Pull&Bear, Bershka en Massimo Dutti het grootste kledingbedrijf ter wereld is, ook al weten in het afgelopen jaar een recordwinst te hebben geboekt. Fast Retailing verwacht dit jaar in Europa tien nieuwe winkels te openen. Dit voorjaar worden onder meer winkels geopend in Nice, Rome, Milaan, Edinburgh en Londen. In 2025 en 2026 denkt het bedrijf respectievelijk zo'n vijftien en minstens twintig nieuwe winkels te openen in Europa.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten. Chipfondsen zoals Micron Technology stonden bij de stijgers op Wall Street. Verder kwamen het bekende jeansmerk Levi Strauss en snack- en frisdrankproducent PepsiCo met kwartaalcijfers. De olieprijzen daalden na de flinke plussen eerder deze week.

5 uur geleden
Volkswagen wil snijden in modelaanbod en productiecapaciteit

WOLFSBURG (ANP/RTR/DPA/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil snijden in het aanbod van modellen en de productiecapaciteit. De directie heeft plannen hiervoor voorgelegd aan de raad van commissarissen. Deze herstructureringsplannen zouden geleidelijk uitgevoerd moeten worden en moeten helpen bij het verlagen van de kosten.

5 uur geleden
Deense boete van 4 ton voor KLM om 'greenwashing'

KOPENHAGEN (ANP/BELGA) - Een rechtbank in Denemarken heeft luchtvaartmaatschappij KLM een boete opgelegd van 3 miljoen Deense kronen, omgerekend 400.000 euro, vanwege "greenwashing". Daarbij doen bedrijven zich groener voor dan ze in werkelijkheid zijn.

8 uur geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, chipbedrijven koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst de handelsdag uitgegaan. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi waren de koplopers in de hoofdindex op het Damrak. Shell deed een stapje terug door een daling van de olieprijzen. Die stegen eerder deze week nog sterk door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten met Amerikaanse aanvallen op Iran en Iraanse aanvallen op Amerikaanse bases in de Golfregio.

9 uur geleden
Luchtvaart wil minder dronken passagiers vanwege wangedrag

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartorganisaties willen dat passagiers niet te veel drinken en denken daarom na over aanpassingen aan hun alcoholbeleid. Een idee dat in elk geval op tafel ligt, is een waarschuwing op de gesealde verpakkingen voor alcohol op luchthavens. Dat staat in een 'roadmap' die minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) donderdag heeft gedeeld met de Tweede Kamer.

10 uur geleden
Vakbond belooft felle tegenstand tegen banenverlies Volkswagen

WOLFSBURG (ANP/RTR/AFP) - De vakbonden gaan zich fel verzetten tegen de massaontslagen bij Volkswagen Group, waar naast Volkswagen ook merken als Porsche en Audi onder vallen. In verschillende fabrieken werd het werk neergelegd op het moment dat Volkswagen zijn herstructureringsplannen aan de raad van commissarissen voorlegde.

10 uur geleden
Jeansmerk Levi's bij dalers op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Jeansmerk Levi Strauss stond donderdag bij de dalers op de beurzen in New York. De bekende spijkerbroekenfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en verhoogde voor de tweede keer op rij de omzetverwachting voor het hele jaar. Ook keert het bedrijf meer dividend uit. De winstverwachting viel echter wat tegen en beleggers lijken de resultaten aan te grijpen om winst te nemen in het aandeel. Het aandeel Levi's, dat dit jaar 18 procent in waarde is gestegen, werd ruim 4 procent lager gezet.

12 uur geleden