Japanse keizer opent Paralympics in Tokio
TOKIO (ANP) - Keizer Naruhito van Japan heeft dinsdag de Paralympics in Tokio officieel geopend. Dat gebeurde ongeveer twee weken na de sluiting van de Olympische Spelen in de Japanse hoofdstad.
Achter de vlaggendragers Fleur Jong en Jetze Plat was Nederland met een groep van ongeveer dertig personen aanwezig, onder wie atleten en stafleden. Esther Vergeer is de chef de mission van TeamNL. Oranje neemt met 73 atleten deel aan het evenement, dat tien dagen duurt.
"Ik kan het nog maar nauwelijks geloven dat we hier samen zijn", zei Andrew Parsons, voorzitter van het Internationaal Paralympisch Comité, verwijzend na een jaar uitstel in verband met de pandemie. "Velen dachten dat het onmogelijk was, maar door een gezamenlijke inspanning is het gelukt. Vanaf nu gaan onze paralympische atleten de wereld laten zien wat ze kunnen."
Kracht
"En ze zullen de wereld gaan veranderen voor mensen met een beperking", vervolgde Parsons. "We zullen de 1,2 miljoen mensen met een handicap in de wereld centraal stellen op onze agenda. Verschil is de kracht, het is niet de zwakte."
Een vrijwilliger droeg de vlag van Afghanistan het stadion in als teken van solidariteit met atleten uit het land, die na de machtsovername van de Taliban niet aan de Paralympics kunnen deelnemen.
Om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan waren er geen toeschouwers bij de ceremonie aanwezig. Die zullen er bij de wedstrijden ook niet zijn.
Er zijn bij de Paralympics 4403 atleten uit 162 landen. Het aantal gouden medailles dat kan worden gewonnen is 539.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
18 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
1 dag geledenASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."
1 dag geleden