Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse keizer opent Paralympics in Tokio

Japanse keizer opent Paralympics in Tokio

TOKIO (ANP) - Keizer Naruhito van Japan heeft dinsdag de Paralympics in Tokio officieel geopend. Dat gebeurde ongeveer twee weken na de sluiting van de Olympische Spelen in de Japanse hoofdstad.

Achter de vlaggendragers Fleur Jong en Jetze Plat was Nederland met een groep van ongeveer dertig personen aanwezig, onder wie atleten en stafleden. Esther Vergeer is de chef de mission van TeamNL. Oranje neemt met 73 atleten deel aan het evenement, dat tien dagen duurt.

"Ik kan het nog maar nauwelijks geloven dat we hier samen zijn", zei Andrew Parsons, voorzitter van het Internationaal Paralympisch Comité, verwijzend na een jaar uitstel in verband met de pandemie. "Velen dachten dat het onmogelijk was, maar door een gezamenlijke inspanning is het gelukt. Vanaf nu gaan onze paralympische atleten de wereld laten zien wat ze kunnen."

Kracht

"En ze zullen de wereld gaan veranderen voor mensen met een beperking", vervolgde Parsons. "We zullen de 1,2 miljoen mensen met een handicap in de wereld centraal stellen op onze agenda. Verschil is de kracht, het is niet de zwakte."

Een vrijwilliger droeg de vlag van Afghanistan het stadion in als teken van solidariteit met atleten uit het land, die na de machtsovername van de Taliban niet aan de Paralympics kunnen deelnemen.

Om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan waren er geen toeschouwers bij de ceremonie aanwezig. Die zullen er bij de wedstrijden ook niet zijn.

Er zijn bij de Paralympics 4403 atleten uit 162 landen. Het aantal gouden medailles dat kan worden gewonnen is 539.

Meer uit Sport

Kunstrijders Tsiba en Danilova eindigen als vijftiende op EK

SHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.

8 uur geleden
Oud-zwemkampioen Agnel staat terecht voor verkrachting

COLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.

9 uur geleden
Van der Poel slaat wereldbekerwedstrijd in Benidorm over

BENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.

13 uur geleden
Veelbesproken Thiam meldt zich af voor WK indooratletiek

BRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".

14 uur geleden
Formule 2-kampioen Fornaroli reserve bij Formule 1-team McLaren

WOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.

15 uur geleden
Sleutelrol Cubaan Taboada bij handballers Oranje op EK

ARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.

19 uur geleden
Handballer Steins wil op EK olympische droom levend houden

ARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.

19 uur geleden