Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse kannibaal die Nederlandse studente opat overleden

Japanse kannibaal die Nederlandse studente opat overleden

TOKIO (ANP/AFP/BELGA) - Een Japanse man die in 1981 een Nederlandse studente heeft opgegeten is afgelopen week overleden. Issei Sagawa, die de bijnaam "Kobe Kannibaal" had, werd 73 jaar oud.

Sagawa studeerde in 1981 net als de Nederlandse Renée Hartevelt in Parijs. Op zijn 32e verjaardag nodigde hij haar uit bij hem thuis voor een diner. Daar schoot Sagawa haar dood met een schot in de nek, verkrachtte haar en at in drie dagen verschillende delen van haar lichaam op. De kannibaal werd gearresteerd toen hij andere delen van het lichaam probeerde te dumpen in het park Bois de Boulogne.

Franse dokters oordeelden dat Sagawa niet berecht kon worden omdat hij geestesziek was. Daarom kwam hij eerst in een Franse en vanaf 1984 in een Japanse psychiatrische instelling terecht. De familie van Hartevelt wilde dat Sagawa in Japan alsnog vervolgd zou worden, "zodat deze moordenaar nooit meer vrijkomt", maar het tegenovergestelde gebeurde. Doordat de Franse autoriteiten de zaak hadden afgesloten kregen de Japanners niet de benodigde papieren. Bovendien verklaarden experts in Tokio hem zelfs gezond en zeiden dat hij een "karakterafwijking" had. Sagawa kwam op vrije voeten.

Uiting van liefde

De kannibaal werd een bekendheid in Japan en maakte geen geheim van zijn misdaad. Hij schreef onder meer een boek waarin hij de gruwelijkheden tot in detail beschrijft. Sagawa heeft vele interviews gegeven door de jaren heen, maar nooit iets van spijt getoond. Hij zei over het opeten van Hartevelt dat het een "uiting van liefde" was. "Ik wilde in mij het bestaan voelen van een persoon van wie ik hou."

Sagawa schilderde later naakte vrouwen, verscheen in een pornografische film en tekende een manga-stripboek dat zijn misdaad grafisch toonde. Het nummer 'Too Much Blood' van de Rolling Stones is op zijn verhaal gebaseerd en in 2017 is nog een documentaire over hem gemaakt. De laatste jaren was hij ziek en zat in een rolstoel. Sagawa stierf aan een longontsteking.

Meer uit Buitenland

Oekraïne ontvangt in juni eerste deel EU-lening voor drones

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.

27 minuten geleden
Voor het eerst leider Wales benoemd die voor onafhankelijkheid is

CARDIFF (ANP) - In Wales is voor het eerst een leider benoemd die zijn land zou willen afscheiden van het Verenigd Koninkrijk. Het parlement, de Senedd, heeft de nationalistische Rhun ap Iorwerth gekozen als eerste minister, nadat zijn partij Plaid Cymru vorige week de grootste werd bij de verkiezingen.

1 uur geleden
Ruim honderd partijgenoten spreken steun uit voor Starmer

LONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.

2 uur geleden
Duitsland ziet meer cyberaanvallen en wil gaan terugslaan

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.

5 uur geleden
Kritieke grens bereikt: 81 partijgenoten willen Starmer weg

LONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.

6 uur geleden
Libanon: 380 doden bij aanvallen sinds ingaan bestand met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.

6 uur geleden
Rusland bevestigt einde bestand met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.

6 uur geleden