
'Japanse kabinetssecretaris Suga wil Abe opvolgen'
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse kabinetssecretaris Yoshihide Suga heeft besloten deel te nemen aan de race om premier Shinzo Abe op te volgen. Dat meldde persbureau Kyodo News.
Suga, de belangrijkste woordvoerder van de regering en de rechterhand van Abe sinds 2012, is van plan om de rol van voorzitter in de regerende Liberale Democratische Partij (LDP) op zich te nemen, aldus het bericht dat verwijst naar een persoon die niet door het persbureau openbaar is gemaakt. De partij zou rond 15 september kunnen stemmen om een opvolger voor Abe te kiezen, schrijft Kyodo.
Abe maakte vrijdag bekend dat hij om gezondheidsredenen zal aftreden. Hij zei dat hij zou aanblijven totdat de leiders van de LDP een interne stemming hebben gehouden over wie hem opvolgt. De algemene verkiezingen zijn pas in oktober volgend jaar gepland.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/DPA) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft woedend gereageerd op een spandoek van Israëlische supporters tijdens een voetbalwedstrijd van hun club Maccabi Haifa tegen een Poolse club. Het was volgens de president "een schandalig spandoek dat de nagedachtenis beledigt van alle Poolse burgers en andere slachtoffers die in de Tweede Wereldoorlog zijn omgekomen".
5 minuten geledenLONDEN (ANP) - De auditietapes van de Britse zangeres Vera Lynn worden negentig jaar na opname openbaar gemaakt. Haar dochter Virginia Lewis-Jones ontdekte de banden tijdens een verhuizing, meldt de BBC vrijdag.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Libanon zal "imploderen en zich verwoesten" als de Libanese regering probeert de sjiitische beweging Hezbollah te ontwapenen. Hezbollahleider Naim Qassem dreigt met een nieuwe burgeroorlog en massale protesten in Beiroet als de regering haar plan uitvoert om de beweging te ontwapenen.
2 uur geledenANCHORAGE (ANP/DPA/AFP) - De Russische buitenlandminister Sergej Lavrov heeft bij aankomst in Alaska gezegd dat zijn land de top met de Verenigde Staten ingaat met een "duidelijk en begrijpelijk" standpunt. Lavrov doet vrijdag mee aan het overleg tussen de delegaties van beide landen, na het een-op-eengesprek tussen de presidenten.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - Het noodweer dat donderdag het Indiase deel van Kasjmir trof, heeft zeker zestig mensen het leven gekost. Een wolkbreuk veroorzaakte overstromingen en aardverschuivingen. Het aantal vermisten ligt volgens de autoriteiten boven de honderd.
2 uur geledenANCHORAGE (ANP) - Betogers hebben in Anchorage gedemonstreerd tegen de topontmoeting van vrijdag van de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump over een einde aan de oorlog in Oekraïne. Meer dan honderd betogers met onder meer Oekraïense vlaggen verzamelden zich donderdagavond volgens de Anchorage Daily News bij een kruispunt.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Een Japanse minister en tienduizenden burgers hebben vrijdag een bezoek gebracht aan een omstreden tempel in Tokio, precies tachtig jaar na de overgave van Japan tijdens de Tweede Wereldoorlog. De Yasukuni-tempel eert 2,5 miljoen oorlogsdoden, onder wie veroordeelde oorlogsmisdadigers.
3 uur geleden