Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse exportbedrijven zetten Nikkei flink hoger

Japanse exportbedrijven zetten Nikkei flink hoger

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging woensdag flink omhoog. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de zorgen over een mogelijke recessie in de Verenigde Staten afnamen. Een aantal beter dan verwachte macro-economische cijfers toonden aan dat de grootste economie veerkrachtig blijft, ondanks de renteverhogingen door de Federal Reserve. Een daling van de Japanse yen zorgde daarbij voor koerswinsten onder de grote Japanse exportbedrijven, die hun producten in het buitenland daardoor goedkoper zien worden.

De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, noteerde kort voor sluiting van de beurshandel 1,6 procent hoger. De autofabrikanten Toyota en Honda, die veel auto's verkopen in het buitenland, stegen 2,7 en 2 procent. De elektronicabedrijven Sony en Canon kregen er dik 2 procent en 1,6 procent bij. Ook de Japanse chipbedrijven gingen omhoog in navolging van de koerswinsten in de Amerikaanse techsector. Chiptester Advantest klom 2,5 procent en de maker van chipapparatuur Tokyo Electron won 1,8 procent.

De beurs in Shanghai daalde 0,5 procent en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,1 procent, na de stevige koerswinsten een dag eerder. De stemming werd gedrukt door een daling van de winst van Chinese industriebedrijven in de eerste vijf maanden van dit jaar. Daarnaast meldde zakenkrant The Wall Street Journal dat de Verenigde Staten nieuwe beperkingen willen opleggen voor de export van AI-chips naar China. Volgens bronnen zouden bedrijven als Nvidia al in juli mogen geen chips meer mogen leveren aan Chinese klanten. Het Chinese chipbedrijf Hua Hong Semiconductor verloor daardoor 1,8 procent.

De All Ordinaries in Sydney klom 1 procent na een meevallend inflatiecijfer. De inflatie in Australië koelde in mei af tot 5,6 procent, van 6,8 procent in april. Economen hadden gerekend op een inflatiecijfer van 6,1 procent. Dit wakkerde de hoop aan dat de Australische centrale bank de rente in juli niet verder zal verhogen. De Kospi in Seoul verloor 0,7 procent ondanks een koerswinst van 0,8 procent van de Zuid-Koreaanse chipmaker SK Hynix. Concurrent Samsung daalde daarentegen 0,4 procent.

Meer uit Financieel

Wall Street lager door zorgen over conflict en bedrijfsresultaten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York stonden maandag onder druk door zorgen over een verdere escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarbij deden beleggers het voorzichtig aan in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten van technologiebedrijven later deze week. De koersen gingen over een breed front omlaag, terwijl de olieprijzen opliepen.

1 uur geleden
AliExpress gaat in beroep tegen EU-boete van 550 miljoen euro

HANGZHOU (ANP/RTR) - AliExpress, onderdeel van het Chinese Alibaba, gaat in beroep tegen de boete van 550 miljoen euro die de Europese Commissie maandag heeft opgelegd. "Wij zijn verrast door het besluit van de EU en de onevenredige boete, en wij zijn het er niet mee eens", meldt de Chinese webwinkel.

2 uur geleden
Rechter schort overname Warner Bros. door Paramount tijdelijk op

SACRAMENTO (ANP/RTR) - Twaalf Amerikaanse staten hebben maandag bij de rechter een tijdelijke opschorting van de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount afgedwongen. De staten voerden aan dat het laten doorgaan van het samengaan van de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns de concurrentie onherstelbaar zou schaden.

3 uur geleden
Hogere gasprijs leidt niet tot opleving verkoop warmtepompen

NAARDEN (ANP) - Een opleving van de verkoop van warmtepompen is de afgelopen maanden uitgebleven. Dit verwachtte de Vereniging Warmtepompen wel door de gestegen gasprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De verkoop van warmtepompen liet in het eerste halfjaar een "bescheiden" groei van 6 procent zien, maakte de vereniging maandag bekend.

5 uur geleden
Weinig beweging Europese beurzen ondanks schommelende olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen was maandag weinig beweging, ondanks de schommelende olieprijzen. De brandstof stond 's ochtends op het hoogste niveau in een maand tijd, maar werd gedurende de dag weer goedkoper na uitspraken van Iran over voortdurende gesprekken met de Verenigde Staten over de opgelopen spanningen. De beursgraadmeters reageerden er nauwelijks op.

5 uur geleden
Brussel schort boetes methaanregels energie-import op tot 2030

BRUSSEL (ANP) - Tot 2030 hoeven EU-lidstaten geen boetes te geven aan bedrijven die zich niet houden aan nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moeten bedrijven die olie en gas importeren zich aan die regels houden. De Europese Commissie adviseert maandag sancties bij overtredingen uit te stellen.

7 uur geleden
Wall Street start beursweek hoger geholpen door chipbedrijven

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn de nieuwe handelsweek hoger begonnen, vooral gedreven door koerswinsten van chipfabrikanten. Mede door een verkoopgolf onder diezelfde chipproducenten sloten de beurzen vrijdag nog met verliezen. Ook zijn beleggers in afwachting van de cijfers van onder meer Alphabet, Tesla en Intel, die later deze week komen.

7 uur geleden