Japanse economie laat forse krimp zien
TOKYO (ANP/RTR) - De Japanse economie is afgelopen kwartaal fors gekrompen. Een belastingverhoging zorgde in het Aziatische land voor een daling van de uitgaven van bedrijven en consumenten.
Het gaat om de eerste krimp voor Japan in meer dan een jaar. De terugslag is veel sterker dan economen hadden verwacht. Het bruto binnenlands product (bbp) slonk in de drie maanden tot eind december met 6,3 procent op jaarbasis.
De vooruitzichten zijn ook niet rooskleurig vanwege de uitbraak van het coronavirus. De kans is aanwezig dat de derde economie van de wereld ook in het eerste kwartaal krimpt, waarmee het land officieel in een recessie zou belanden.
De virusuitbraak kan volgens volgens economen een flinke knauw geven aan het inkomend toerisme, de export en de consumentenuitgaven in Japan zelf. "Als deze epidemie niet is ingeperkt voor de Olympische Spelen in Tokio later dit jaar, zal de schade aan de economie enorm zijn", aldus een onderzoeker van het NLI Research Institute.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
6 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.
6 uur geleden