
Japanse economie krimpt met 7,8 procent
TOKIO (ANP/RTR/AFP) - De Japanse economie is in het tweede kwartaal met 7,8 procent gekrompen ten opzicht van een kwartaal eerder. Het is volgens analisten de grootste klap voor de op twee na grootste economie van de wereld in haar naoorlogse geschiedenis. Het betekent voor Japan het derde opeenvolgende kwartaal van krimp.
De economische neergang van Japan is iets groter dan verwacht, maar nog altijd minder fors dan in veel andere landen. Dat komt omdat het Aziatische land niet al te beperkende coronamaatregelen heeft genomen.
"De grote daling kan worden verklaard door de afname van de consumptie en de export", zegt hoofdeconoom Takeshi Minami van onderzoeksbureau Norinchukin. De consumentenuitgaven daalden het afgelopen kwartaal met 8,2 procent en de export viel terug met 18,5 procent. "Ik verwacht in het kwartaal juli-september weer groei, maar wereldwijd is het herstel overal traag, behalve in China."
In Nederland daalde het bruto binnenlands product in het tweede kwartaal met 8,5 procent, zo werd vrijdag bekend. De krimp in Nederland was kleiner dan gemiddeld in de eurozone en in de ons omringende landen zoals Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en België.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Bekende Britten als Dua Lipa, Elton John en Ian McKellen roepen premier Keir Starmer op nog eens te kijken naar de copyrightwetgeving in Groot-Brittannië. Zij willen dat ze door goede wetgeving beter beschermd worden tegen kunstmatige intelligentie (AI), schrijft de BBC.
22 minuten geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft zaterdag een verrassingsbezoek gebracht aan de kerk Santa Maria Maggiore in Rome, waar zijn voorganger paus Franciscus is bijgezet. De nieuwsdienst van het Vaticaan heeft op X een foto gepubliceerd waarop de paus bidt bij de tombe van Franciscus.
1 uur geledenGENAZZANO (ANP/AFP) - De nieuwe paus Leo XIV heeft zich voor het eerst sinds zijn verkiezing laten zien buiten Rome. Hij bracht een verrassingsbezoek aan een augustijns heiligdom in Genazzano, op ruim 40 kilometer van Vaticaanstad.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - Pakistan heeft het staakt-het-vuren met India al binnen een paar uur na het ingaan geschonden, meldt een Indiase regeringsbron. Getuigen zeggen dat er knallen te horen zijn in het Indiase gedeelte van de regio Kasjmir. De Indiase minister van Buitenlandse Zaken Vikram Misri heeft Pakistan opgeroepen de aanvallen te staken. Hij waarschuwt dat het Indiase leger hard zal terugslaan.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron meldt dat de Verenigde Staten een voorgesteld staakt-het-vuren tussen Oekraïne en Rusland zullen monitoren. Macron en een aantal andere Europese leiders belden zaterdag met de Amerikaanse president Donald Trump en volgens hen steunt hij het idee dat het dertigdaagse bestand maandag moet ingaan. Zo niet, zullen de Europeanen en de VS "enorme" sancties opleggen aan Rusland.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een onmiddellijk en volledig staakt-het-vuren tussen India en Pakistan aangekondigd. Volgens Trump hebben de Verenigde Staten de hele nacht bemiddeld bij gesprekken tussen de twee landen, die elkaar de afgelopen week hebben aangevallen met raketten en drones. India en Pakistan bevestigen dat er een bestand is.
7 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in een eerste bijeenkomst met alle kardinalen gezegd dat hij de lijn van zijn voorganger Franciscus wil voortzetten. Ook vertelde hij waarom hij heeft gekozen voor de naam Leo.
8 uur geleden