Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse economie krimpt door dalende export

Japanse economie krimpt door dalende export

TOKIO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Japanse economie is in de drie maanden tot en met maart 0,2 procent gekrompen in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Het land exporteerde minder en huishoudens gaven minder uit, meldde het economisch onderzoeksbureau van de Japanse regering bij een eerste raming. Het is het eerste kwartaal van krimp sinds begin vorig jaar.

De cijfers laten zien dat de Japanse economie al kwakkelde voordat Donald Trump begin april hoge "wederkerige" importheffingen voor veel handelspartners van de Verenigde Staten aankondigde, om ze vervolgens voor een periode van negentig dagen fors te verlagen. Japan, de op drie na grootste economie ter wereld, is erg afhankelijk van de export en verkoopt veel auto's en auto-onderdelen aan het buitenland.

Economen waarschuwen dat handelsspanningen daarom voor grote problemen voor de Japanse economie kunnen zorgen. "De onzekerheid is sterk toegenomen door de heffingen van Trump en het is waarschijnlijk dat de neerwaartse economische trend de komende tijd duidelijker wordt", zei econoom Ryutari Kono van de bank BNP Paribas.

Moeizame gesprekken

Net als veel andere landen probeert Japan tot een nieuwe handelsovereenkomst te komen met de VS. Maar de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick liet eerder doorschemeren dat hij moeizame gesprekken verwacht met Japanse vertegenwoordigers. Tokio is onder andere huiverig om concessies te doen die de eigen landbouwsector kunnen schaden.

Ook binnenlandse factoren zetten een rem op de economische groei. Japanners hebben te maken met sterk gestegen kosten, voornamelijk voor voedingsmiddelen. Hierdoor zijn de vooruitzichten voor de consumptie ook somber.

Meer uit Financieel

Koploper NEC rekent ook overtuigend af met NAC Breda

NIJMEGEN (ANP) - NEC is dankzij een soepele thuiszege op NAC Breda weer koploper van de Eredivisie. De ploeg van trainer Dick Schreuder creëerde met name in de eerste helft kansen, al slaagde toen alleen Tjaronn Chery erin te scoren vanaf de strafschopstip. Al vroeg in de tweede helft vergrootte Basar Önal de marge voor de Nijmegenaren, Vito van Crooij bepaalde in het laatste kwartier de eindstand op 3-0.

7 uur geleden
Duitse vicekanselier wil top voor staalsector

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil heeft opgeroepen tot een zakelijke top voor de staalsector van het land. Daar wil hij lagere energieprijzen voor de industrie bespreken. Ook wil hij zoeken naar een verstandige oplossing voor staal in het handelsconflict met de Verenigde Staten, zei hij tegen de Duitse mediagroep Funke.

10 uur geleden
Japanse centrale bankier: meer vrouwen in voltijdbanen nodig

JACKSON HOLE (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Japanse centrale bank Kazuo Ueda denkt dat het aantrekken van meer vrouwen voor voltijdbanen kan helpen bij het aanpakken van het arbeidstekort in het land. Ook het in dienst nemen van meer buitenlandse werknemers kan het tekort mogelijk terugdringen, zei hij op de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole.

10 uur geleden
Von der Leyen verdedigt handelsdeal met Trump

BRUSSEL (ANP/DPA) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie verdedigt de handelsdeal met de Amerikaanse president Donald Trump. De overeenkomst staat bewust voor stabiliteit en voorspelbaarheid, in plaats van escalatie en confrontatie, schreef ze in een opiniestuk voor de krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.

13 uur geleden
China: Amerikaans protectionisme schaadt landbouwsamenwerking

BEIJING (ANP/RTR) - Het Amerikaanse protectionisme ondermijnt de landbouwsamenwerking van de Verenigde Staten met China. Dat stelt de Chinese ambassadeur in Washington, die waarschuwt dat boeren niet de prijs zouden moeten betalen voor de handelsoorlog tussen de twee economische grootmachten.

14 uur geleden
Spotify hint op verdere prijsstijgingen, schrijft FT

NEW YORK (ANP) - Spotify overweegt de prijzen voor klanten verder te verhogen, terwijl de muziekstreamingdienst investeert in nieuwe functies en mikt op een miljard gebruikers. Dat schrijft de Financial Times op basis van een interview met Alex Norström, die bij Spotify onder meer de leiding heeft over de abonnements- en advertentieactiviteiten.

15 uur geleden
Groei aantal speedpedelecs in Nederland vlakt af

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer speedpedelecs, extra snelle elektrische fietsen met een maximumsnelheid van 45 kilometer per uur. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) neemt de stijging echter wel af. De fietsen zijn vooral populair onder vijftigplussers, slechts een fractie is in handen van jongere weggebruikers.

18 uur geleden