Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse diplomaat kritisch over schade door lockdown Shanghai

Japanse diplomaat kritisch over schade door lockdown Shanghai

SHANGHAI (ANP/RTR) - De Japanse consul in Shanghai heeft zijn zorgen geuit over de strenge lockdown in de Chinese havenstad. Een groot deel van de 26 miljoen inwoners van de stad heeft te maken met verregaande maatregelen die de verspreiding van het coronavirus tegen moeten gaan. Daardoor kunnen Japanse bedrijven met activiteiten in Shanghai niet normaal opereren, stelt consul-generaal Shuichi Akamatsu in een bericht op de site van het consulaat.

Akamatsu erkende in de open brief dat het stadsbestuur veel werk maakt van de strijd tegen corona. "Maar, nu de anti-coronamaatregelen zijn verlengd, duurt de situatie waarin productie en bedrijfsactiviteiten niet als gewoonlijk plaats kunnen vinden al langer dan een maand". De diplomaat wijst naar een enquête waarin Japanse bedrijven hun zorgen uiten over verstoorde distributieketens en problemen bij het uitbetalen van salarissen omdat bankfilialen gesloten zijn. Soms hebben ondernemers ook moeite met het inslaan van voldoende voedsel, zo zou blijken uit de onderzoek.

De lockdown in Shanghai heeft voor onvrede gezorgd. Inwoners van een buurt met veel onderzoekscentra van techbedrijven raakten slaags met de politie tijdens een protest tegen de komst van een groot quarantainecentrum. Kinderen en ouders worden ook gescheiden bij een positieve test. Daarnaast worden positief geteste mensen zonder symptomen in dezelfde quarantainecentra geplaatst waar mensen met veel klachten in isolatie moeten, wat kritiek oogst.

Ook in andere gebieden gelden beperkingen

Shanghai meldde dat op vrijdag 3590 coronabesmettingen met symptomen zijn vastgesteld. Daarnaast waren er 19.923 gevallen zonder symptomen. Begin vorige week versoepelde Shanghai het coronaregime iets, wat betekende dat veel mensen voor het eerst sinds tijden hun huis weer uit mochten.

Ondertussen gaan in meer gebieden in China beperkingen in. In een speciale economische zone rond de luchthaven van Zhengzhou in de provincie Henan gaat een lockdown van twee weken in. Hier staat een fabriek van het Taiwanese Foxconn, een belangrijke toeleverancier van Apple. In Suzhou bij Shanghai moet iedereen die dat kan vanuit huis werken. Vrijdag werd al bekend dat Xian, een stad van 10 miljoen inwoners in het noordwesten van China, tot en met dinsdag veel mensen verplicht binnen hun wooncomplex te blijven.

Meer uit Financieel

ASML ziet kansen in India en gaat helpen bij bouw chipfabriek

DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.

9 uur geleden
Japans bedrijf waarschuwt artsen na 20 dode medicijngebruikers

TOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiënten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.

10 uur geleden
Beijing: China en VS gaan heffingen op sommige producten verlagen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

11 uur geleden
Swatch-winkels in meerdere landen dicht om overweldigende drukte

BIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.

13 uur geleden
FT: Rutte wil dat Europese defensiebedrijven productie opvoeren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

15 uur geleden
YouTube, Snap en TikTok schikken zaak over verslaving socialmedia

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.

16 uur geleden
FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

18 uur geleden