Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse diplomaat kritisch over schade door lockdown Shanghai

Japanse diplomaat kritisch over schade door lockdown Shanghai

SHANGHAI (ANP/RTR) - De Japanse consul in Shanghai heeft zijn zorgen geuit over de strenge lockdown in de Chinese havenstad. Een groot deel van de 26 miljoen inwoners van de stad heeft te maken met verregaande maatregelen die de verspreiding van het coronavirus tegen moeten gaan. Daardoor kunnen Japanse bedrijven met activiteiten in Shanghai niet normaal opereren, stelt consul-generaal Shuichi Akamatsu in een bericht op de site van het consulaat.

Akamatsu erkende in de open brief dat het stadsbestuur veel werk maakt van de strijd tegen corona. "Maar, nu de anti-coronamaatregelen zijn verlengd, duurt de situatie waarin productie en bedrijfsactiviteiten niet als gewoonlijk plaats kunnen vinden al langer dan een maand". De diplomaat wijst naar een enquête waarin Japanse bedrijven hun zorgen uiten over verstoorde distributieketens en problemen bij het uitbetalen van salarissen omdat bankfilialen gesloten zijn. Soms hebben ondernemers ook moeite met het inslaan van voldoende voedsel, zo zou blijken uit de onderzoek.

De lockdown in Shanghai heeft voor onvrede gezorgd. Inwoners van een buurt met veel onderzoekscentra van techbedrijven raakten slaags met de politie tijdens een protest tegen de komst van een groot quarantainecentrum. Kinderen en ouders worden ook gescheiden bij een positieve test. Daarnaast worden positief geteste mensen zonder symptomen in dezelfde quarantainecentra geplaatst waar mensen met veel klachten in isolatie moeten, wat kritiek oogst.

Ook in andere gebieden gelden beperkingen

Shanghai meldde dat op vrijdag 3590 coronabesmettingen met symptomen zijn vastgesteld. Daarnaast waren er 19.923 gevallen zonder symptomen. Begin vorige week versoepelde Shanghai het coronaregime iets, wat betekende dat veel mensen voor het eerst sinds tijden hun huis weer uit mochten.

Ondertussen gaan in meer gebieden in China beperkingen in. In een speciale economische zone rond de luchthaven van Zhengzhou in de provincie Henan gaat een lockdown van twee weken in. Hier staat een fabriek van het Taiwanese Foxconn, een belangrijke toeleverancier van Apple. In Suzhou bij Shanghai moet iedereen die dat kan vanuit huis werken. Vrijdag werd al bekend dat Xian, een stad van 10 miljoen inwoners in het noordwesten van China, tot en met dinsdag veel mensen verplicht binnen hun wooncomplex te blijven.

Meer uit Financieel

Veel uitval treinritten door staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.

20 minuten geleden
Bloomberg: hernieuwde interesse mijnbouwer BHP in overname Anglo

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.

1 uur geleden
Chinese premier: economische samenwerking met Italië versterken

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.

3 uur geleden
Krant: EssilorLuxottica wil belang nemen in modehuis Armani

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.

4 uur geleden
Britse regering wil meer eigen productie belangrijke grondstoffen

LONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.

6 uur geleden
VS werken aan alternatieven voor importheffingen, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

21 uur geleden
Bedrijfsleven België: honderden miljoenen aan schade door staking

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.

1 dag geleden