Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse diplomaat kritisch over schade door lockdown Shanghai

Japanse diplomaat kritisch over schade door lockdown Shanghai

SHANGHAI (ANP/RTR) - De Japanse consul in Shanghai heeft zijn zorgen geuit over de strenge lockdown in de Chinese havenstad. Een groot deel van de 26 miljoen inwoners van de stad heeft te maken met verregaande maatregelen die de verspreiding van het coronavirus tegen moeten gaan. Daardoor kunnen Japanse bedrijven met activiteiten in Shanghai niet normaal opereren, stelt consul-generaal Shuichi Akamatsu in een bericht op de site van het consulaat.

Akamatsu erkende in de open brief dat het stadsbestuur veel werk maakt van de strijd tegen corona. "Maar, nu de anti-coronamaatregelen zijn verlengd, duurt de situatie waarin productie en bedrijfsactiviteiten niet als gewoonlijk plaats kunnen vinden al langer dan een maand". De diplomaat wijst naar een enquête waarin Japanse bedrijven hun zorgen uiten over verstoorde distributieketens en problemen bij het uitbetalen van salarissen omdat bankfilialen gesloten zijn. Soms hebben ondernemers ook moeite met het inslaan van voldoende voedsel, zo zou blijken uit de onderzoek.

De lockdown in Shanghai heeft voor onvrede gezorgd. Inwoners van een buurt met veel onderzoekscentra van techbedrijven raakten slaags met de politie tijdens een protest tegen de komst van een groot quarantainecentrum. Kinderen en ouders worden ook gescheiden bij een positieve test. Daarnaast worden positief geteste mensen zonder symptomen in dezelfde quarantainecentra geplaatst waar mensen met veel klachten in isolatie moeten, wat kritiek oogst.

Ook in andere gebieden gelden beperkingen

Shanghai meldde dat op vrijdag 3590 coronabesmettingen met symptomen zijn vastgesteld. Daarnaast waren er 19.923 gevallen zonder symptomen. Begin vorige week versoepelde Shanghai het coronaregime iets, wat betekende dat veel mensen voor het eerst sinds tijden hun huis weer uit mochten.

Ondertussen gaan in meer gebieden in China beperkingen in. In een speciale economische zone rond de luchthaven van Zhengzhou in de provincie Henan gaat een lockdown van twee weken in. Hier staat een fabriek van het Taiwanese Foxconn, een belangrijke toeleverancier van Apple. In Suzhou bij Shanghai moet iedereen die dat kan vanuit huis werken. Vrijdag werd al bekend dat Xian, een stad van 10 miljoen inwoners in het noordwesten van China, tot en met dinsdag veel mensen verplicht binnen hun wooncomplex te blijven.

Meer uit Financieel

Luchtvaartmaatschappijen schrappen vluchten naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen verspreid over de wereld schrappen zaterdag vluchten naar het Midden-Oosten om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. KLM schrapte bijvoorbeeld een vlucht naar Tel Aviv. Andere grote maatschappijen kwamen met soortgelijke maatregelen.

8 minuten geleden
Huiseigenaren meer kwijt aan ozb, VEH maakt zich zorgen

AMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren zijn dit jaar gemiddeld 5,3 procent meer kwijt aan onroerendezaakbelasting (ozb), maar in sommige gemeenten kan de stijging oplopen tot tientallen procenten. Dat komt naar voren uit het jaarlijkse woonlastenonderzoek van Vereniging Eigen Huis (VEH) onder Nederlandse gemeenten. De belangenorganisatie maakt zich grote zorgen over de komende jaren.

1 uur geleden
Bitcoin daalt in waarde na aanvallen op Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn scherp in waarde gedaald nadat Israël zaterdag aankondigde een preventieve aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Volgens gegevens van cryptodatabase CoinGecko is in de directe nasleep van het nieuws ongeveer 128 miljard dollar aan marktwaarde op de cryptomarkt weggevaagd.

2 uur geleden
KLM schrapt vlucht naar Tel Aviv na aanvallen op Iran

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zijn vlucht naar Tel Aviv van zaterdagochtend om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Dat heeft een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij zaterdagochtend laten weten. Mogelijk hebben de aanvallen nog meer consequenties voor het vluchtschema van KLM, maar dat is de maatschappij nog in kaart aan het brengen.

2 uur geleden
Hackers zetten voor derde dag op rij klantgegevens Odido online

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de derde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido online gezet. Daarbij stellen de hackers opnieuw dat Odido volgens hen de verkeerde beslissing heeft genomen door geen losgeld te willen betalen. "We gaven jullie de kans om dit stilletjes en binnen enkele dagen op te lossen. In plaats daarvan kozen jullie voor vertraging en openbaarmaking. De gevolgen zullen nu openbaar, langdurig en kostbaar zijn."

3 uur geleden
CNV: jaarlijks zeker 25.000 zwangeren geraakt door kabinetsplan

DEN HAAG (ANP) - CNV verwacht dat jaarlijks meer dan 25.000 vrouwen financieel flink moeten inleveren als gevolg van het kabinetsplan het maximumdagloon te verlagen. Dit heeft namelijk als gevolg dat zwangere vrouwen met een midden- of hoog inkomen geen 100 procent, maar 90 of 80 procent van hun loon doorbetaald krijgen tijdens hun zwangerschapsverlof.

4 uur geleden
Pentagon sluit overeenkomst met OpenAI voor gebruik AI-modellen

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI heeft een akkoord bereikt met het Amerikaanse defensieministerie voor het gebruik van AI-toepassingen binnen het netwerk met vertrouwelijke informatie. Dat heeft topman Sam Altman bekendgemaakt.

4 uur geleden