Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse brouwerij Kirin vertrekt uit Myanmar om junta

Japanse brouwerij Kirin vertrekt uit Myanmar om junta

NAYPYIDAW (ANP/AFP) - De Japanse brouwerij Kirin, bekend van het gelijknamige bier, vertrekt uit Myanmar. Het is de brouwerij niet gelukt om de werkzaamheden in het Zuidoost-Aziatische land los te trekken van een samenwerking met een bedrijf dat door de junta wordt gerund. Sinds februari 2021 is in Myanmar het leger na een staatsgreep aan de macht.

De legerleiding nam de macht over omdat zij denkt dat er sprake was van fraude bij verkiezingen. De legerpartij leed toen een grote nederlaag. Na de staatsgreep braken grootschalige protesten uit in Myanmar. Die werden hardhandig neergeslagen. Daardoor kwamen ruim 1400 burgers om het leven.

Kirin had na de coup zorgen geuit over de mensenrechten in het land. Ook zag de Japanse brouwer de inkomsten in het land teruglopen. Als gevolg van de coronapandemie slonk de biermarkt in Myanmar met een vijfde, meldde Kirin eerder.

Junta

Kirin werkte voor de brouwerij Myanmar Brewery samen met MEHPCL, een bedrijf dat aan de junta gelinkt wordt. Kirins pogingen om de samenwerking te laten ontbinden en zelfstandig verder te gaan draaiden op niets uit. Kirin vreesde ook dat als de gezamenlijke activiteiten zouden worden ontbonden, de opdeling van het bedrijf niet eerlijk zou verlopen. Een woordvoerder van de junta wilde nog niet reageren.

De brouwerij is het zoveelste internationale bedrijf dat vertrekt uit het land sinds de coup en de ongeregeldheden die daardoor zijn ontstaan. Ook het Franse energiebedrijf TotalEnergies en het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron kondigden hun vertrek uit het land al aan.

Meer uit Financieel

Europese Commissie roept VS op handelsdeal na te leven

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.

32 minuten geleden
Europarlementslid wil uitstel ratificatieproces handelsdeal EU-VS

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.

2 uur geleden
VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europa

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.

3 uur geleden
Nederlandse industrie vraagt om duidelijkheid over heffingen VS

ZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.

5 uur geleden
Bloomberg: India stelt afronden handelsdeal met VS uit

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.

6 uur geleden
Donald Trump eist vertrek van Netflix-bestuurslid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.

8 uur geleden
Handelspartners VS onderzoeken impact nieuwe Amerikaanse tarieven

CANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.

8 uur geleden