Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse brouwerij Kirin vertrekt uit Myanmar om junta

Japanse brouwerij Kirin vertrekt uit Myanmar om junta

NAYPYIDAW (ANP/AFP) - De Japanse brouwerij Kirin, bekend van het gelijknamige bier, vertrekt uit Myanmar. Het is de brouwerij niet gelukt om de werkzaamheden in het Zuidoost-Aziatische land los te trekken van een samenwerking met een bedrijf dat door de junta wordt gerund. Sinds februari 2021 is in Myanmar het leger na een staatsgreep aan de macht.

De legerleiding nam de macht over omdat zij denkt dat er sprake was van fraude bij verkiezingen. De legerpartij leed toen een grote nederlaag. Na de staatsgreep braken grootschalige protesten uit in Myanmar. Die werden hardhandig neergeslagen. Daardoor kwamen ruim 1400 burgers om het leven.

Kirin had na de coup zorgen geuit over de mensenrechten in het land. Ook zag de Japanse brouwer de inkomsten in het land teruglopen. Als gevolg van de coronapandemie slonk de biermarkt in Myanmar met een vijfde, meldde Kirin eerder.

Junta

Kirin werkte voor de brouwerij Myanmar Brewery samen met MEHPCL, een bedrijf dat aan de junta gelinkt wordt. Kirins pogingen om de samenwerking te laten ontbinden en zelfstandig verder te gaan draaiden op niets uit. Kirin vreesde ook dat als de gezamenlijke activiteiten zouden worden ontbonden, de opdeling van het bedrijf niet eerlijk zou verlopen. Een woordvoerder van de junta wilde nog niet reageren.

De brouwerij is het zoveelste internationale bedrijf dat vertrekt uit het land sinds de coup en de ongeregeldheden die daardoor zijn ontstaan. Ook het Franse energiebedrijf TotalEnergies en het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron kondigden hun vertrek uit het land al aan.

Meer uit Financieel

Italië onderzoekt cosmeticabedrijven om verkoop aan kinderen

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse mededingingsautoriteit AGCM onderzoekt cosmeticaverkopers Sephora en Benefit Cosmetics, beide eigendom van het Franse luxeconcern LVMH, om mogelijke oneerlijke handelspraktijken. Het onderzoek is gericht op de marketing van producten voor volwassenen aan kinderen en tieners.

18 minuten geleden
Britten starten onderzoek naar Just Eat om misleidende recensies

LONDEN (ANP) - De Britse marktwaakhond CMA start een onderzoek naar Just Eat, onderdeel van het concern achter het Nederlandse Thuisbezorgd, en vier andere bedrijven omdat zij mogelijk "neppe en misleidende" reviews op hun sites plaatsten. De toezichthouder onderzoekt onder meer of de bedrijven lage beoordelingen expres niet publiceerden, personeel vroegen om positieve reviews te schrijven, of kortingen aanboden in ruil voor positieve reviews.

54 minuten geleden
AEX-index licht lager ondanks uitstel aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran en verlopen de onderhandelingen met het land "zeer goed".

2 uur geleden
India komt met belastingwijzigingen om gestegen brandstofprijzen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India heeft een reeks belastingwijzigingen aangekondigd om consumenten te beschermen tegen de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. India behoort tot de landen die erg veel last hebben van de oorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz. Het land kampt met grote tekorten aan vloeibaar petroleumgas (lpg), dat wordt gebruikt voor koken, en vloeibaar aardgas (lng).

2 uur geleden
RAI Vereniging: voor miljoenen fraude bij import motoren

AMSTERDAM (ANP) - Jarenlang is er voor miljoenen per jaar gefraudeerd met de bpm-belasting bij de import van tweedehands motoren. Dat vermoedt RAI Vereniging, die berichtgeving hierover door De Telegraaf bevestigt. De branchekoepel schreef eerder over soortgelijke fraude met de import van tweedehands auto's. Volgens Tom Crooijmans, voorzitter van de sectie motoren bij RAI Vereniging, is dit probleem bij motoren "mogelijk nog groter".

2 uur geleden
Biotechnologiebedrijf Galapagos wil van naam veranderen

MECHELEN (ANP) - Het Belgisch-Nederlandse biotechnologiebedrijf Galapagos wil zijn naam veranderen in Lakefront Biotherapeutics. Dat meldt het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf bij het publiceren van zijn jaarverslag.

2 uur geleden
Consumentenclub blij met stap tegen onveilige Chinese pakketjes

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenrechtenkoepel BEUC is blij dat in Brussel een akkoord is bereikt over een hervorming van de Europese douaneregels. Voortaan kunnen webshops die onveilige producten naar de Europese Unie importeren een boete krijgen. Dat moet de stroom aan pakjes uit onder meer China met spullen die niet aan Europese regels voldoen, tegengaan.

2 uur geleden