Japanse beurs zet winstreeks voort
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is woensdag opnieuw hoger geëindigd. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street en de versoepeling van de coronamaatregelen in verschillende landen, waaronder Japan. De andere beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien. De oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en China zorgden daarbij voor enige terughoudendheid.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot 0,7 procent hoger op 21.419,23 punten. Het was de derde winstbeurt op rij. De Nikkei staat daarmee voor deze week al zo'n 5 procent in de plus. De opheffing van de noodtoestand in Japan en de hoop op meer steunmaatregelen van de Bank of Japan bleven zorgen voor optimisme bij Japanse beleggers.
De Chinese beurzen gingen licht omlaag. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,8 procent. Persbureau Bloomberg meldde dat de Amerikaanse overheid sancties overweegt tegen bedrijven of functionarissen uit China, nu dat land met een omstreden veiligheidswet zijn grip op de autonome regio Hongkong wil vergroten. De Kospi in Seoul won 0,2 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney steeg eveneens 0,2 procent.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - YouTube heeft webwinkelconcern Amazon gestrikt als zijn nieuwste partner voor YouTube Shopping. YouTube-contentmakers kunnen voortaan eenvoudig Amazon-producten taggen in hun video's en livestreams. Hiermee sturen ze hun volgers dan rechtstreeks naar de enorme wereldwijde marktplaats.
13 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is dinsdag als eerste EU-land begonnen met heffingen op extreme vormen van fastfashion. Daarmee wil het land voorkomen dat het wordt overspoeld met goedkope kleding van Aziatische webshops als Temu en Shein.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Chinese rederij COSCO gebruikt verborgen apparatuur aan boord van haar schepen om militaire communicatie af te luisteren vlakbij de kusten van doelwitten, waaronder de Verenigde Staten. Dat hebben twee hoge functionarissen uit de regering-Trump gezegd tegen persbureau Reuters. Volgens hen zou het Chinese staatsbedrijf al tientallen jaren inlichtingen verzamelen voor de Chinese overheid.
1 uur geledenALGIERS (ANP/AFP/DPA) - Duitsland wil deals sluiten met Algerije voor de levering van aardgas. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is momenteel op bezoek in Algerije met een delegatie van het Duitse bedrijfsleven om over de mogelijkheden te praten. Hij had onder meer een ontmoeting met de Algerijnse energieminister.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meubel- en wooninrichtingsketen IKEA trekt ongeveer 1,2 miljard euro uit om de prijzen van een flink aantal producten in Europa te verlagen. De prijsverlagingen gelden voor ruim 1500 producten en gaan per 1 september in. De keten wil daarmee klanten die kampen met gestegen kosten voor levensonderhoud tegemoetkomen.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus gestegen naar 3,3 procent op jaarbasis door een grotere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's is in augustus gestegen ten opzichte van een jaar geleden, melden autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Net als een maand geleden zijn volledig elektrische auto's inmiddels goed voor bijna de helft van het totale marktaandeel.
4 uur geleden