Japanse beurs zet winstreeks voort
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is woensdag opnieuw hoger geëindigd. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street en de versoepeling van de coronamaatregelen in verschillende landen, waaronder Japan. De andere beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien. De oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en China zorgden daarbij voor enige terughoudendheid.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot 0,7 procent hoger op 21.419,23 punten. Het was de derde winstbeurt op rij. De Nikkei staat daarmee voor deze week al zo'n 5 procent in de plus. De opheffing van de noodtoestand in Japan en de hoop op meer steunmaatregelen van de Bank of Japan bleven zorgen voor optimisme bij Japanse beleggers.
De Chinese beurzen gingen licht omlaag. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,8 procent. Persbureau Bloomberg meldde dat de Amerikaanse overheid sancties overweegt tegen bedrijven of functionarissen uit China, nu dat land met een omstreden veiligheidswet zijn grip op de autonome regio Hongkong wil vergroten. De Kospi in Seoul won 0,2 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney steeg eveneens 0,2 procent.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de verwachting voor de omzetgroei in 2026 verlaagd. Ook de vooruitzichten voor de bedrijfswinst dit jaar werden aangepast bij de publicatie van de resultaten over het tweede kwartaal.
29 minuten geledenRIYAD (ANP) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het tweede kwartaal een flink hogere winst behaald door de sterk gestegen olieprijzen door de Iranoorlog en de blokkade van de Straat van Hormuz. Saudi Aramco omzeilt die blokkade door olie te transporteren via een pijplijn naar de Rode Zee.
44 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Hoge brandstofkosten door de oorlog in het Midden-Oosten en stakingen hebben het afgelopen kwartaal een negatieve impact gehad op de financiële resultaten van Lufthansa. Het Duitse luchtvaartconcern zag de winst kelderen.
53 minuten geledenZEIST (ANP) - VMN media heeft Vastgoedjournaal overgenomen. Daardoor komt het vastgoedvakblad onder een dak met andere vakmedia, waaronder Vastgoedmarkt, Cobouw, Distrifood en Misset Horeca.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal opgeleverde nieuwbouwwoningen zal dit en volgend jaar maar licht stijgen, verwacht ING Research. De woningbouw profiteert van het oplopende aantal bouwvergunningen, maar stikstofbeperkingen, personeelstekort, te weinig capaciteit op het volle stroomnet en hoge bouwkosten blijven de productie remmen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn maandag flink hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen zaten in de lift aan de start van de nieuwe maand, terwijl de olieprijs daalde. Dat gebeurde nadat president Donald Trump afzag van geplande aanvallen op Iran.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 25 Amerikaanse staten onder democratisch bestuur heeft maandag een rechtszaak aangespannen tegen de regering van president Donald Trump. De staten verzetten zich tegen de nieuwste importheffingen die Trump heeft ingesteld voor zestig handelspartners.
10 uur geleden