Japanse beurs zet verliesreeks voort
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is woensdag opnieuw met een klein verlies geëindigd. Het was de derde verliesbeurt op rij in het nieuwe jaar. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van strengere coronamaatregelen. De Japanse overheid zal naar verwachting donderdag de noodtoestand uitroepen in Tokio en omgeving. Ook werd gewacht op de uitslag van de tweede ronde van de Senaatsverkiezingen in de Amerikaanse staat Georgia.
De Nikkei in Tokio sloot 0,4 procent lager op 27.055,94 punten. Op macro-economisch vlak bleek uit definitieve cijfers van de Jibun Bank dat de bedrijvigheid in de Japanse dienstensector in december voor de elfde maand op rij is gekrompen. De krimp viel wel iets minder sterk uit dan eerder gemeld. Vooral het toerisme in Japan heeft te lijden onder de nieuwe golf van coronabesmettingen.
Het Japanse oliebedrijf Inpex behoorde tot de sterkste stijgers. Ook andere olieproducenten in de Aziatische regio lieten stevige winsten zien dankzij de sterke stijging van de olieprijzen. De olieprijzen zaten in de lift door het besluit van Saudi-Arabië om zijn eigen olieproductie op vrijwillige basis in februari en maart met 1 miljoen vaten per dag te verlagen om zo de oliemarkt te stutten tegen de coronacrisis.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent hoger. De activiteit in de Chinese dienstensector is volgens marktonderzoekers Caixin en Markit in december in een trager tempo toegenomen ten opzichte van november. De Kospi in Seoul won 0,2 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney zakte 1,1 procent.
De Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,1 procent. De Chinese techbedrijven Tencent en Alibaba wonnen terrein ondanks dat de Amerikaanse president Donald Trump een decreet heeft ondertekend om de transacties van acht Chinese apps, waaronder WeChat Pay van Tencent en Alipay van Alibaba's dochterbedrijf Ant Group, te verbieden. De order gaat pas in na het vertrek van Trump uit het Witte Huis.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal een 62 procent hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. 's Werelds belangrijkste verkoper van AI-chips presteerde daarmee beter dan verwacht. De winst steeg in dezelfde periode met 65 procent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers keken vooral uit naar de kwartaalcijfers van Nvidia, 's werelds belangrijkste ontwikkelaar en verkoper van AI-chips. De resultaten van het bedrijf zeggen daarmee ook veel over het tempo waarin bedrijven investeren in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een aanzienlijk aantal beleidsmakers bij de Federal Reserve heeft bij de recentste rentevergadering gepleit tegen een nieuwe verlaging van de leenkosten in december. Dat staat in de notulen van die vergadering eind oktober, toen de Fed de rente voor de tweede keer op rij verlaagde.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Warner Music Group (WMG) heeft een overeenkomst gesloten met de AI-startup Udio over het gebruik van liedjes van artiesten die het muziekconcern vertegenwoordigt. Via Udio kunnen gebruikers met kunstmatige intelligentie zelf gemakkelijk liedjes maken. Vanaf volgend jaar mogen ze daarbij muziek gebruiken van Warner Music-artiesten die daar toestemming voor hebben gegeven.
4 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De erfgenaam van de familie achter Prada wordt de nieuwe topman van rivaal Versace. Het modehuis maakte eerder dit jaar bekend Versace over te nemen. Na de afronding van die deal krijgt Lorenzo Bertelli de leiding over dat merk. Hij is de zoon van ontwerpster Miuccia Prada en Prada-bestuursvoorzitter Patrizio Bertelli.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext is erin geslaagd voldoende steun te krijgen voor zijn overnamebod op ATHEX, het bedrijf achter de beurs in Athene. De eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Parijs, Milaan en Brussel heeft bij de deal in aandelen ongeveer 413 miljoen euro over voor zijn Griekse branchegenoot.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Beleggers wereldwijd zijn in afwachting van de kwartaalresultaten van chipontwikkelaar Nvidia, die worden gezien als barometer voor de groei van de AI-sector. Eerder maakten zorgen over mogelijk te hoge waarderingen voor techbedrijven en forse investeringen in datacenters beleggers nerveus.
7 uur geleden