Japanse beurs zet opmars voort
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs ging woensdag opnieuw vooruit. Het was de vierde winstbeurt op rij. De heropening van de economieën en de stimuleringsmaatregelen van overheden en centrale banken bleven zorgen voor optimisme bij beleggers. Ook op de andere aandelenmarkten in de Aziatische regio was de stemming positief.
De Nikkei in Tokio sloot 1,3 procent hoger op 22.613,76 punten en bereikte het hoogste niveau in ruim drie maanden tijd. Op macro-economisch vlak bleek uit cijfers van Markit en Jibun Bank dat de Japanse dienstensector in mei iets minder sterk is gekrompen ten opzichte van het dieptepunt in april. De bedrijvigheid in de dienstensector nam wel voor de vierde maand op rij af.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent in de plus. Volgens marktonderzoekers Markit en Caixin is de activiteit in de Chinese dienstensector vorige maand weer gegroeid na de krimp in april. De bedrijvigheid in de dienstensector keerde terug naar het hoogste niveau sinds 2010. In Hongkong klom de Hang Seng-index 1,2 procent.
De Kospi in Seoul was een uitblinker met een winst van 3 procent. De Zuid-Koreaanse overheid kwam met een derde stimuleringspakket van omgerekend ongeveer 26 miljard euro om de economische pijn van de coronacrisis te verzachten. De Australische All Ordinaries in Sydney kreeg er 1,7 procent bij.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV gaat staken bij makers van melkproducten, kaas, yoghurt en babyvoeding. De vakbond had een ultimatum gesteld aan de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) in een conflict over een nieuwe cao. Wanneer de stakingen plaatsvinden en welke omvang deze zullen hebben, kan een woordvoerder van FNV nog niet zeggen.
3 uur geledenMARTORELL (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Jonathan Andic, de zoon van Mango-oprichter Isak Andic, treedt tijdelijk af als vicevoorzitter van de raad van bestuur van de Spaanse modeketen. Dat laat hij weten in een brief, gepubliceerd door persbureau EFE. Jonathan wordt in verband gebracht met de dood van zijn vader in december 2024.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten blijven in Nederland problemen geven voor werkgevers. Dat meldt werkgeversvereniging AWVN na een ledenonderzoek. Bijna driekwart van de werkgevers krijgt volgens de onderzoekers hun planning niet rond.
5 uur geleden