Japanse beurs zet opmars voort
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs ging woensdag opnieuw vooruit. Het was de vierde winstbeurt op rij. De heropening van de economieën en de stimuleringsmaatregelen van overheden en centrale banken bleven zorgen voor optimisme bij beleggers. Ook op de andere aandelenmarkten in de Aziatische regio was de stemming positief.
De Nikkei in Tokio sloot 1,3 procent hoger op 22.613,76 punten en bereikte het hoogste niveau in ruim drie maanden tijd. Op macro-economisch vlak bleek uit cijfers van Markit en Jibun Bank dat de Japanse dienstensector in mei iets minder sterk is gekrompen ten opzichte van het dieptepunt in april. De bedrijvigheid in de dienstensector nam wel voor de vierde maand op rij af.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent in de plus. Volgens marktonderzoekers Markit en Caixin is de activiteit in de Chinese dienstensector vorige maand weer gegroeid na de krimp in april. De bedrijvigheid in de dienstensector keerde terug naar het hoogste niveau sinds 2010. In Hongkong klom de Hang Seng-index 1,2 procent.
De Kospi in Seoul was een uitblinker met een winst van 3 procent. De Zuid-Koreaanse overheid kwam met een derde stimuleringspakket van omgerekend ongeveer 26 miljard euro om de economische pijn van de coronacrisis te verzachten. De Australische All Ordinaries in Sydney kreeg er 1,7 procent bij.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Een honderdtal vluchten van EasyJet zijn zaterdag en zondag in Frankrijk geannuleerd wegens een aangekondigde staking van cabinepersoneel.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine minnen de handel uitgegaan. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe macro-economische cijfers over Amerikaanse consumenten. Daaruit kwam onder meer naar voren dat de winkelverkopen in juli onverwachts waren gedaald vergeleken met de maand ervoor.
10 uur geledenDEURNE (ANP) - De elektrische bussenfabrikant Ebusco kampt nog altijd met financiële problemen. Het bedrijf meldt bij zijn halfjaarresultaten dat inspanningen om de situatie te verbeteren "betekenisvolle vooruitgang" laten zien, maar dat de financiële positie van Ebusco "sterk beperkt" blijft. Dit maakt het volgens Ebusco onzeker of het zijn bedrijfsactiviteiten nog wel kan blijven voortzetten.
10 uur geledenCARMEL-BY-THE-SEA (ANP) - Het Nederlandse sportwagenmerk Spyker heeft vrijdag in Californië zijn nieuwe sportwagen C8 Preliator XXV gepresenteerd. Daarmee wil ondernemer Victor Muller het merk dat enkele jaren weg is geweest opnieuw op de kaart zetten.
12 uur geledenHAMBURG (ANP) - De Duitse webshop About You is ook geraakt door het datalek bij CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door vakmedium Logistiek.nl. Eerder werd al bekend dat onder meer de Bijenkorf en bol.com last hebben van het incident.
12 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - Shell mag niet meer zoeken naar olie en gas voor de Wild Coast, de oostkust van Zuid-Afrika. Dat heeft het Constitutioneel Hof van Zuid-Afrika vrijdag bepaald, waarbij een uitspraak uit 2024 van een lagere rechter werd vernietigd. Dit is een tegenslag voor de oliemaatschappij na een jarenlange juridische strijd met lokale gemeenschappen en milieuactivisten.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fastned was vrijdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's maakte deze week bekend dat het in de eerste helft van dit jaar een recordaantal nieuwe stations heeft geopend en werd positiever over de winstontwikkeling dit jaar.
15 uur geleden