Japanse beurs zet opmars voort
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs ging woensdag opnieuw vooruit. Het was de vierde winstbeurt op rij. De heropening van de economieën en de stimuleringsmaatregelen van overheden en centrale banken bleven zorgen voor optimisme bij beleggers. Ook op de andere aandelenmarkten in de Aziatische regio was de stemming positief.
De Nikkei in Tokio sloot 1,3 procent hoger op 22.613,76 punten en bereikte het hoogste niveau in ruim drie maanden tijd. Op macro-economisch vlak bleek uit cijfers van Markit en Jibun Bank dat de Japanse dienstensector in mei iets minder sterk is gekrompen ten opzichte van het dieptepunt in april. De bedrijvigheid in de dienstensector nam wel voor de vierde maand op rij af.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent in de plus. Volgens marktonderzoekers Markit en Caixin is de activiteit in de Chinese dienstensector vorige maand weer gegroeid na de krimp in april. De bedrijvigheid in de dienstensector keerde terug naar het hoogste niveau sinds 2010. In Hongkong klom de Hang Seng-index 1,2 procent.
De Kospi in Seoul was een uitblinker met een winst van 3 procent. De Zuid-Koreaanse overheid kwam met een derde stimuleringspakket van omgerekend ongeveer 26 miljard euro om de economische pijn van de coronacrisis te verzachten. De Australische All Ordinaries in Sydney kreeg er 1,7 procent bij.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid voor goedkeuring van een deel van de Europese handelsdeal met de Verenigde Staten gestemd. Parlementariërs voegden daar wel waarborgen aan toe die ervoor moeten zorgen dat de Amerikanen zich aan hun eerdere toezeggingen houden.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het bedrijfsleven heeft vorig jaar opnieuw te weinig plastic drankflessen en -blikjes met statiegeld ingezameld. Verpact, de organisatie die namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling, meldt op basis van voorlopige cijfers dat 85 tot 87 procent van de blikjes weer werd ingeleverd en 83 tot 85 procent van de plastic statiegeldflessen. Volgens de wet moet de industrie echter minstens 90 procent van de verkochte statiegeldflessen en -blikjes weer inzamelen, maar die doelstelling is nog nooit gehaald.
41 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige instabiliteit in het Midden-Oosten kan, indien aanhoudend, leiden tot licht hogere kosten voor Hennes & Mauritz (H&M). Dat zei topman Daniel Erver van het Zweedse kledingconcern donderdag bij de presentatie van de kwartaalcijfers. Op wereldwijde schaal heeft de oorlog in het Midden-Oosten volgens de topman op dit moment nog geen impact op het consumentengedrag.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Damen Shipyards heeft vorig jaar voor het eerst sinds 2019 weer meer dan 150 schepen opgeleverd. Mede daardoor stegen de omzet en de winst van de scheepsbouwer. Het bedrijf stelt verder dat de rechtszaken tegen het bedrijf een grote impact hebben.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een brede groep Nederlandse organisaties wil dat het kabinet 1,5 miljard euro per jaar uittrekt om het hergebruik van meer producten en grondstoffen te stimuleren, zodat bijvoorbeeld onderdelen in kapotte smartphones vaker opnieuw kunnen worden gebruikt. Zo moet ongeveer 500 miljoen euro uit bestaande klimaatregelingen worden ingezet voor circulaire projecten, zodat meer investeringen van de grond komen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor benzine en diesel in Nederland zijn de afgelopen dagen licht gedaald. Daarmee lijkt een stabilisering van de internationale olieprijzen, zij het met veel schommelingen, ook aan de Nederlandse pomp merkbaar. Wel blijft tanken een stuk duurder dan eerder dit jaar.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maritiem dienstverlener Van Oord kan nog niet inschatten hoe groot de gevolgen zijn van de oorlog in het Midden-Oosten voor het bedrijf. Het familiebedrijf met hoofdkantoor in Rotterdam ziet veel onzekerheden voor het komende jaar.
3 uur geleden