Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse beurs verder omlaag door zorgen over Omikron-variant

Japanse beurs verder omlaag door zorgen over Omikron-variant

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging maandag verder omlaag na de koersval van afgelopen vrijdag. Beleggers bleven bezorgd over de nieuwe Omikron-variant van het coronavirus, die afgelopen week werd ontdekt. Daarnaast verwerkten ze het besluit van de Japanse overheid om de grenzen voor praktisch alle buitenlandse bezoekers te sluiten vanwege de nieuwe variant. Elders in de Aziatische regio lieten de beurzen ook verliezen zien. De olieprijzen toonden wat herstel na een daling van ruim 10 procent op vrijdag.

De Nikkei in Tokio eindigde 1,6 procent lager op 28.283,92 punten. Vrijdag raakte de Japanse hoofdindex al 2,5 procent kwijt. Japan Airlines verloor 4 procent, na een koersval van ruim 6 procent op vrijdag. De Japanse premier Fumio Kishida kondigde aan dat buitenlandse zakenreizigers en studenten vanaf dinsdag weer worden geweerd. Zij mochten sinds kort Japan juist weer in. Toeristen waren al langer niet welkom.

Nissan maakte bekend in de komende jaren omgerekend zo'n 15,6 miljard euro te investeren in de productie van elektrische auto's. De autofabrikant zakte 5 procent.

Olie

De Japanse oliemaatschappij Inpex daalde dik 1 procent. Een vat Amerikaanse olie werd tijdens de Aziatische handel ruim 4 procent duurder op 71,08 dollar en Brentolie kostte 3,5 procent meer op 80,19 dollar per vat. De olieprijzen gingen vrijdag hard omlaag door de zorgen over de impact van mogelijke strengere coronamaatregelen op vraag naar olie. Berichten dat oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland overwegen om de voor januari geplande verruiming van de olieproductie niet meer te laten doorgaan zorgden voor enig herstel van de olieprijzen.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 0,9 procent. De Chinese maaltijdbezorger Meituan verloor 8 procent na een miljardenverlies in het afgelopen kwartaal en een verlaging van de verwachtingen. Sun Entertainment Group kelderde 30 procent na berichten dat de controlerende aandeelhouder Alvin Chau samen met anderen is gearresteerd vanwege illegale gokactiviteiten. Ook andere casinobedrijven zoals MGM China, Galaxy Entertainment, Wynn Macau en Sands China, die actief zijn in het gokparadijs Macau, gingen hard omlaag.

Meer uit Financieel

Prijs Amerikaanse olie keldert na bericht Trump over bestand

NEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Amerikaanse olie is met ongeveer 17 procent gedaald na het bericht van de Amerikaanse president Donald Trump dat hij de aanvallen op Iran voor twee weken opschort. Een vat West Texas Intermediate (WTI), de Amerikaanse benchmark, kostte dinsdagavond (Amerikaanse tijd) minder dan 95 dollar, meldt zakenzender CNBC. Eerder dinsdag was de prijs nog ruim 117 dollar.

1 uur geleden
IMF gaat verwachte groei wereldeconomie verlagen, zegt topvrouw

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaat zijn groeiverwachtingen voor de wereldwijde economie verlagen vanwege de Iranoorlog. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF ziet gevaar in een wereldeconomie die slecht is toegerust om op schokken te reageren, heeft ze dinsdag gezegd in een interview met persbureau Bloomberg.

4 uur geleden
Kamermeerderheid steunt verdere gesprekken over vergroening Tata

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan verder met het uitwerken van verduurzamingsafspraken met Tata Steel. De gezamenlijke intentieverklaring die afgelopen najaar werd getekend, krijgt van de meeste partijen in de Tweede Kamer op zijn minst het voordeel van de twijfel. Wel dringen veel Kamerfracties erop aan dat in de definitieve deal veel hardere afspraken komen over met name de beoogde gezondheids- en klimaatwinst.

4 uur geleden
Wall Street sluit gemengd in aanloop naar deadline Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine veranderingen gesloten. Beleggers waren terughoudend in aanloop naar de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump Iran heeft gesteld om een deal te sluiten. De deadline verloopt om 02.00 uur Nederlandse tijd.

4 uur geleden
Bloomberg: sterkste daling olieproductie OPEC-landen sinds 1989

NEW YORK (ANP) - De productie van ruwe olie door het oliekartel OPEC liet vorige maand de grootste daling in zeker vier decennia zien door de exportverstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt. Persbureau Bloomberg meldt na onderzoek dat de productie in maart met bijna 7,6 miljoen vaten per dag is afgenomen tot 22 miljoen vaten per dag.

5 uur geleden
Leiders IEA, IMF en Wereldbank praten maandag over Iranoorlog

PARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.

6 uur geleden
Brazilië zet Chinese BYD op zwarte lijst na slavernijschandaal

SAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.

7 uur geleden