Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse beurs verder omlaag door zorgen over Omikron-variant

Japanse beurs verder omlaag door zorgen over Omikron-variant

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging maandag verder omlaag na de koersval van afgelopen vrijdag. Beleggers bleven bezorgd over de nieuwe Omikron-variant van het coronavirus, die afgelopen week werd ontdekt. Daarnaast verwerkten ze het besluit van de Japanse overheid om de grenzen voor praktisch alle buitenlandse bezoekers te sluiten vanwege de nieuwe variant. Elders in de Aziatische regio lieten de beurzen ook verliezen zien. De olieprijzen toonden wat herstel na een daling van ruim 10 procent op vrijdag.

De Nikkei in Tokio eindigde 1,6 procent lager op 28.283,92 punten. Vrijdag raakte de Japanse hoofdindex al 2,5 procent kwijt. Japan Airlines verloor 4 procent, na een koersval van ruim 6 procent op vrijdag. De Japanse premier Fumio Kishida kondigde aan dat buitenlandse zakenreizigers en studenten vanaf dinsdag weer worden geweerd. Zij mochten sinds kort Japan juist weer in. Toeristen waren al langer niet welkom.

Nissan maakte bekend in de komende jaren omgerekend zo'n 15,6 miljard euro te investeren in de productie van elektrische auto's. De autofabrikant zakte 5 procent.

Olie

De Japanse oliemaatschappij Inpex daalde dik 1 procent. Een vat Amerikaanse olie werd tijdens de Aziatische handel ruim 4 procent duurder op 71,08 dollar en Brentolie kostte 3,5 procent meer op 80,19 dollar per vat. De olieprijzen gingen vrijdag hard omlaag door de zorgen over de impact van mogelijke strengere coronamaatregelen op vraag naar olie. Berichten dat oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland overwegen om de voor januari geplande verruiming van de olieproductie niet meer te laten doorgaan zorgden voor enig herstel van de olieprijzen.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 0,9 procent. De Chinese maaltijdbezorger Meituan verloor 8 procent na een miljardenverlies in het afgelopen kwartaal en een verlaging van de verwachtingen. Sun Entertainment Group kelderde 30 procent na berichten dat de controlerende aandeelhouder Alvin Chau samen met anderen is gearresteerd vanwege illegale gokactiviteiten. Ook andere casinobedrijven zoals MGM China, Galaxy Entertainment, Wynn Macau en Sands China, die actief zijn in het gokparadijs Macau, gingen hard omlaag.

Meer uit Financieel

Verfmaker Axalta stijgt op Wall Street na fusieplan met AkzoNobel

NEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.

5 minuten geleden
Veel consumenten hebben moeite met vergelijken energiecontracten

DEN HAAG (ANP) - Veel consumenten ondervinden moeilijkheden bij het vergelijken van energiecontracten en aanbiedingen, concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Om de transparantie en vergelijkbaarheid te vergroten, start de ACM een nieuw onderzoek naar manieren om deze processen te verbeteren.

1 uur geleden
Eurogroep-voorzitter Donohoe vertrekt naar Wereldbank

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Ierse politicus Paschal Donohoe krijgt een hoge positie binnen de Wereldbank, maakt het instituut voor ontwikkelingsfinanciering bekend. Hij legt daarom zijn functie van minister van Financiën van Ierland neer en zwaait af als voorzitter van de Eurogroep.

1 uur geleden
Tankbouwer Rheinmetall verwacht vervijfvoudiging omzet tegen 2030

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall verwacht dat de jaarlijkse omzet tegen 2030 ongeveer vervijfvoudigt ten opzichte van de behaalde 9,8 miljard euro vorig jaar. Topman Armin Papperger voorziet dat de jaarlijkse inkomsten dan 50 miljard euro bedragen, zei hij dinsdag. Het geld stroomt al tijden binnen bij de wapenfabrikant, nu Europese regeringen honderden miljarden vrijmaken voor herbewapening en defensieversterking.

2 uur geleden
FNV: lastig te zeggen of fusienieuws AkzoNobel positief is

UTRECHT(ANP) - Het is nog lastig om te zeggen of de fusie tussen verf- en coatingconcerns AkzoNobel en Axalta goed of slecht nieuws is voor werknemers in Nederland, reageert FNV. Vakbondsbestuurder Esam Laassal geeft aan dat het hem nu nog onduidelijk is wat de samenvoeging betekent voor de werkgelegenheid in Nederland.

2 uur geleden
Ngo: TotalEnergies betrokken bij oorlogsmisdaden in Mozambique

MOZAMBIQUE (ANP/AFP) - Een mensenrechtengroep heeft een juridische klacht ingediend tegen TotalEnergies, waarin het Franse energieconcern wordt beschuldigd van "medeplichtigheid aan oorlogsmisdaden" bij zijn gasproject in Mozambique. Het European Centre for Constitutional and Human Rights (ECCHR) richt zijn klacht op vermeende misstanden door soldaten van een gezamenlijke taskforce (JTF). Deze eenheid was ingezet om het terrein te beveiligen waar TotalEnergies actief is.

3 uur geleden
Verzekeraar Achmea mikt op resultaat van 1 miljard euro in 2030

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea streeft naar een verdere stijging van het operationeel resultaat tot 1 miljard euro in 2030. De grootste zorgverzekeraar van Nederland, bekend van merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer, Interpolis en FBTO, wil dat nieuwe doel bereiken met investeringen in groei, innovatie, digitalisering en efficiency.

3 uur geleden