Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse beurs verder omhoog na sterke resultaten op Wall Street

Japanse beurs verder omhoog na sterke resultaten op Wall Street

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging woensdag verder omhoog na het recente sterke herstel. Beleggers trokken zich op aan de beter dan verwachte kwartaalresultaten van grote Amerikaanse bedrijven als Goldman Sachs. Ook de Amerikaanse streamingdienst Netflix kwam dinsdag na de slotbel op Wall Street met sterke resultaten en schoot in de nabeurshandel omhoog. De vrees dat de centrale banken de rentes agressief zullen blijven verhogen om de hoge inflatie aan te pakken, hield de beurzen echter in toom.

De Nikkei in Tokio noteerde kort voor sluiting van de markt 0,6 procent hoger. Techinvesteerder SoftBank, een zwaargewicht op de Japanse beurs, behoorde tot de sterkste stijgers met een plus van 4 procent. Ook Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, deed goede zaken en won 1,9 procent.

De Aziatische toeleveranciers van Apple stonden onder druk, na berichten dat het Amerikaanse techbedrijf een Chinese fabrikant zou hebben gevraagd de productie van een onderdeel van de iPhone 14 Plus te staken vanwege een mogelijke tegenvallende vraag naar de smartphone. LG Innotek en SK Hynix verloren meer dan 3 procent in Zuid-Korea. In Tokio zakten TDK en Murata Manufacturing 1,5 en 0,8 procent.

Vastgoed

In Hongkong stonden de vastgoedbedrijven in de belangstelling nadat de nieuwe leider van de stad John Lee in zijn eerste toespraak de onroerendgoedbelasting voor buitenlandse vastgoedbezitters verlaagde. Ook wil Lee de visumregels versoepelen om meer talent uit het buitenland naar de stad te lokken en van Hongkong weer een internationaal financieel centrum maken. Vastgoedconcern China Overseas Land & Investment steeg dik 2 procent en Sino Land won ruim 1 procent.

De Hang Seng-index in Hongkong daalde echter 1,2 procent door verliezen onder de grote Chinese techbedrijven. Zo zakten Alibaba, Tencent en Meituan tot 3,6 procent. Ook de beurs in Shanghai (min 0,5 procent) deed een stap terug. De Zuid-Koreaanse Kospi daalde 0,1 procent en de All Ordinaries in Sydney won 0,4 procent.

Meer uit Financieel

Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

4 uur geleden
Griekse boeren protesteren met tractoren in Athene

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.

6 uur geleden
Italië verbiedt stakingen op luchthavens tijdens Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.

8 uur geleden
Bouwer Heijmans fors hoger op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.

9 uur geleden
Arrest Hoge Raad kost kabinet dit jaar ruim kwart miljard euro

DEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.

9 uur geleden
Tesla toont zelfrijdend systeem in afwachting van goedkeuring RDW

AMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.

11 uur geleden
Chipbedrijf Applied Materials stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.

11 uur geleden