Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse beurs verder omhoog na sterke resultaten op Wall Street

Japanse beurs verder omhoog na sterke resultaten op Wall Street

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging woensdag verder omhoog na het recente sterke herstel. Beleggers trokken zich op aan de beter dan verwachte kwartaalresultaten van grote Amerikaanse bedrijven als Goldman Sachs. Ook de Amerikaanse streamingdienst Netflix kwam dinsdag na de slotbel op Wall Street met sterke resultaten en schoot in de nabeurshandel omhoog. De vrees dat de centrale banken de rentes agressief zullen blijven verhogen om de hoge inflatie aan te pakken, hield de beurzen echter in toom.

De Nikkei in Tokio noteerde kort voor sluiting van de markt 0,6 procent hoger. Techinvesteerder SoftBank, een zwaargewicht op de Japanse beurs, behoorde tot de sterkste stijgers met een plus van 4 procent. Ook Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, deed goede zaken en won 1,9 procent.

De Aziatische toeleveranciers van Apple stonden onder druk, na berichten dat het Amerikaanse techbedrijf een Chinese fabrikant zou hebben gevraagd de productie van een onderdeel van de iPhone 14 Plus te staken vanwege een mogelijke tegenvallende vraag naar de smartphone. LG Innotek en SK Hynix verloren meer dan 3 procent in Zuid-Korea. In Tokio zakten TDK en Murata Manufacturing 1,5 en 0,8 procent.

Vastgoed

In Hongkong stonden de vastgoedbedrijven in de belangstelling nadat de nieuwe leider van de stad John Lee in zijn eerste toespraak de onroerendgoedbelasting voor buitenlandse vastgoedbezitters verlaagde. Ook wil Lee de visumregels versoepelen om meer talent uit het buitenland naar de stad te lokken en van Hongkong weer een internationaal financieel centrum maken. Vastgoedconcern China Overseas Land & Investment steeg dik 2 procent en Sino Land won ruim 1 procent.

De Hang Seng-index in Hongkong daalde echter 1,2 procent door verliezen onder de grote Chinese techbedrijven. Zo zakten Alibaba, Tencent en Meituan tot 3,6 procent. Ook de beurs in Shanghai (min 0,5 procent) deed een stap terug. De Zuid-Koreaanse Kospi daalde 0,1 procent en de All Ordinaries in Sydney won 0,4 procent.

Meer uit Financieel

Winst Tesla opnieuw gekelderd, omzet wel flink hoger

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft ook in het derde kwartaal van dit jaar flink minder winst geboekt, ondanks een hogere omzet. Dat komt naar voren uit de woensdag gepubliceerde resultaten van de Amerikaanse elektrische autofabrikant. Tesla wist daarmee niet te profiteren van een stijging van de verkopen, die begin deze maand al werden gemeld.

53 minuten geleden
Netflix onderuit op lager Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Netflix is woensdag onderuitgegaan op de aandelenbeurs in New York. Dat gebeurde na de presentatie van de kwartaalresultaten van het streamingbedrijf. Daaruit kwam naar voren dat Netflix last heeft gehad van een lopend geschil met de Braziliaanse belastingautoriteiten, dat resulteerde in een forse kostenpost. Het aandeel zakte ruim 10 procent.

1 uur geleden
Nazaten Astrid Lindgren klagen limonademerk 'Pipi' aan

STOCKHOLM (ANP/DPA) - Nazaten van de Zweedse kinderboekenschrijfster Astrid Lindgren hebben een rechtszaak aangespannen tegen een limonademerk uit Kroatië. Het gaat om het merk 'Pipi', wat volgens de kinderen en kleinkinderen van Lindgren, de bedenker van Pippi Langkous, een schending is van het merkenrecht.

3 uur geleden
Brussel keurt fusie FrieslandCampina met Belgische Milcobel goed

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de fusie tussen zuivelconcern FrieslandCampina en de Belgische branchegenoot Milcobel goedgekeurd. Volgens Brussel zijn er geen zorgen dat de fusie leidt tot een belemmering van de concurrentie op de markten waar de bedrijven actief zijn. Dat heeft FrieslandCampina woensdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Eigenaar Gucci verkoopt minder luxeproducten, boekt lagere omzet

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kering, de eigenaar van onder meer de merken Gucci, Balenciaga en Yves Saint Laurent, heeft in het afgelopen kwartaal minder tassen, schoenen, sieraden en andere producten verkocht. Ook heeft het luxeconcern een lagere omzet geboekt.

3 uur geleden
Randstad flink lager geëindigd in AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Randstad is woensdag flink lager geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers reageerden teleurgesteld op de kwartaalresultaten van het uitzendconcern. Zo heeft Randstad opnieuw minder verdiend aan zijn werk op de minder bedrijvige arbeidsmarkt. De omzet daalde, met name door wisselkoerseffecten. Het aandeel sloot 6 procent lager.

5 uur geleden
Boerenorganisaties willen betere bescherming tegen activisten

DEN HAAG (ANP) - Acht belangenorganisaties van boeren en tuinders roepen de overheid op agrariërs beter te beschermen tegen dierenrechtenactivisten en misbruik van hun gegevens. Boeren hebben de afgelopen jaren te maken gekregen met onder meer bedreigingen, brandstichting en stalinbraken door actievoerders.

7 uur geleden