Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse beurs verder omhoog na sterke resultaten op Wall Street

Japanse beurs verder omhoog na sterke resultaten op Wall Street

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging woensdag verder omhoog na het recente sterke herstel. Beleggers trokken zich op aan de beter dan verwachte kwartaalresultaten van grote Amerikaanse bedrijven als Goldman Sachs. Ook de Amerikaanse streamingdienst Netflix kwam dinsdag na de slotbel op Wall Street met sterke resultaten en schoot in de nabeurshandel omhoog. De vrees dat de centrale banken de rentes agressief zullen blijven verhogen om de hoge inflatie aan te pakken, hield de beurzen echter in toom.

De Nikkei in Tokio noteerde kort voor sluiting van de markt 0,6 procent hoger. Techinvesteerder SoftBank, een zwaargewicht op de Japanse beurs, behoorde tot de sterkste stijgers met een plus van 4 procent. Ook Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, deed goede zaken en won 1,9 procent.

De Aziatische toeleveranciers van Apple stonden onder druk, na berichten dat het Amerikaanse techbedrijf een Chinese fabrikant zou hebben gevraagd de productie van een onderdeel van de iPhone 14 Plus te staken vanwege een mogelijke tegenvallende vraag naar de smartphone. LG Innotek en SK Hynix verloren meer dan 3 procent in Zuid-Korea. In Tokio zakten TDK en Murata Manufacturing 1,5 en 0,8 procent.

Vastgoed

In Hongkong stonden de vastgoedbedrijven in de belangstelling nadat de nieuwe leider van de stad John Lee in zijn eerste toespraak de onroerendgoedbelasting voor buitenlandse vastgoedbezitters verlaagde. Ook wil Lee de visumregels versoepelen om meer talent uit het buitenland naar de stad te lokken en van Hongkong weer een internationaal financieel centrum maken. Vastgoedconcern China Overseas Land & Investment steeg dik 2 procent en Sino Land won ruim 1 procent.

De Hang Seng-index in Hongkong daalde echter 1,2 procent door verliezen onder de grote Chinese techbedrijven. Zo zakten Alibaba, Tencent en Meituan tot 3,6 procent. Ook de beurs in Shanghai (min 0,5 procent) deed een stap terug. De Zuid-Koreaanse Kospi daalde 0,1 procent en de All Ordinaries in Sydney won 0,4 procent.

Meer uit Financieel

AEX sluit met verlies, betalingsverwerker Adyen grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.

34 minuten geleden
Anthropic pleit voor 'pauzeknop' bij ontwikkeling van AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.

1 uur geleden
Europese nieuwsbedrijven klagen Google aan om technologiemisbruik

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.

2 uur geleden
Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

2 uur geleden
Werkgelegenheid VS groeit veel sterker dan verwacht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.

3 uur geleden
RVO-baas Abdeluheb Choho wordt topman uitkeringsinstantie UWV

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV wordt per 1 september geleid door Abdeluheb Choho. Hij volgt Maarten Camps op die de organisatie na zes jaar gaat verlaten.

3 uur geleden
Verstoringen in Antwerpse haven door staking zeeloodsen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Meerdere schepen in de Antwerpse haven ondervinden vrijdag hinder van een staking van de Belgische zeeloodsen, specialisten die schippers adviseren bij het navigeren door bepaalde gebieden. Rond het middaguur hebben meerdere vertrekkende en aankomende schepen al vertragingen opgelopen.

4 uur geleden