Japanse beurs toont herstel
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan toonde woensdag wat herstel na de verliesbeurt van een dag eerder. De vrees voor een uitbraak van het coronavirus bleef echter zorgen voor koersverliezen in de toeristische sector. De fabrikanten van luchtreinigers en andere beschermingsproducten zoals mondmaskers waren daarentegen opnieuw in trek.
De Nikkei in Tokio sloot 0,7 procent hoger op 24.031,35 punten. De Japanse maker van beschermingsproducten Azearth dikte bijna 24 procent aan. Het aandeel steeg een dag eerder al ruim 16 procent. Mitsubishi Motors zakte meer dan 4 procent. De Duitse justitie heeft op tien plekken invallen gedaan als onderdeel van een onderzoek naar dieselfraude met auto's van de Japanse fabrikant. Concurrenten Toyota en Honda verloren 0,4 en 0,1 procent. De twee automakers roepen wereldwijd miljoenen voertuigen terug vanwege problemen met de airbags.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent hoger. Het aantal mensen dat in China is overleden aan de gevolgen van het nieuwe coronavirus is inmiddels gestegen naar negen. Niet alleen in China, maar ook in andere Aziatische landen zoals Taiwan en Japan zijn mensen besmet geraakt. Dinsdag werd ook in de Verenigde Staten een ziektegeval geconstateerd.
De Hang Seng-index in Hongkong veerde op na de forse verliesbeurt een dag eerder en klom 1,2 procent. De Kospi in Seoul won 1,2 procent dankzij een sterker dan verwachte economische groei. Volgens de Zuid-Koreaanse centrale bank groeide de economie van het land in het vierde kwartaal met 1,2 procent. Dat was de sterkste groei sinds het derde kwartaal van 2017. In Sydney eindigde de All Ordinaries-index 0,9 procent in de plus.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
3 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
6 uur geleden