Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse beurs toont herstel

Japanse beurs toont herstel

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan toonde woensdag wat herstel na de verliesbeurt van een dag eerder. De vrees voor een uitbraak van het coronavirus bleef echter zorgen voor koersverliezen in de toeristische sector. De fabrikanten van luchtreinigers en andere beschermingsproducten zoals mondmaskers waren daarentegen opnieuw in trek.

De Nikkei in Tokio sloot 0,7 procent hoger op 24.031,35 punten. De Japanse maker van beschermingsproducten Azearth dikte bijna 24 procent aan. Het aandeel steeg een dag eerder al ruim 16 procent. Mitsubishi Motors zakte meer dan 4 procent. De Duitse justitie heeft op tien plekken invallen gedaan als onderdeel van een onderzoek naar dieselfraude met auto's van de Japanse fabrikant. Concurrenten Toyota en Honda verloren 0,4 en 0,1 procent. De twee automakers roepen wereldwijd miljoenen voertuigen terug vanwege problemen met de airbags.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent hoger. Het aantal mensen dat in China is overleden aan de gevolgen van het nieuwe coronavirus is inmiddels gestegen naar negen. Niet alleen in China, maar ook in andere Aziatische landen zoals Taiwan en Japan zijn mensen besmet geraakt. Dinsdag werd ook in de Verenigde Staten een ziektegeval geconstateerd.

De Hang Seng-index in Hongkong veerde op na de forse verliesbeurt een dag eerder en klom 1,2 procent. De Kospi in Seoul won 1,2 procent dankzij een sterker dan verwachte economische groei. Volgens de Zuid-Koreaanse centrale bank groeide de economie van het land in het vierde kwartaal met 1,2 procent. Dat was de sterkste groei sinds het derde kwartaal van 2017. In Sydney eindigde de All Ordinaries-index 0,9 procent in de plus.

Meer uit Financieel

Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

2 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

3 uur geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

5 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

8 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

1 dag geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

1 dag geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

1 dag geleden