Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse beurs toont herstel

Japanse beurs toont herstel

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan toonde woensdag wat herstel na de verliesbeurt van een dag eerder. De vrees voor een uitbraak van het coronavirus bleef echter zorgen voor koersverliezen in de toeristische sector. De fabrikanten van luchtreinigers en andere beschermingsproducten zoals mondmaskers waren daarentegen opnieuw in trek.

De Nikkei in Tokio sloot 0,7 procent hoger op 24.031,35 punten. De Japanse maker van beschermingsproducten Azearth dikte bijna 24 procent aan. Het aandeel steeg een dag eerder al ruim 16 procent. Mitsubishi Motors zakte meer dan 4 procent. De Duitse justitie heeft op tien plekken invallen gedaan als onderdeel van een onderzoek naar dieselfraude met auto's van de Japanse fabrikant. Concurrenten Toyota en Honda verloren 0,4 en 0,1 procent. De twee automakers roepen wereldwijd miljoenen voertuigen terug vanwege problemen met de airbags.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent hoger. Het aantal mensen dat in China is overleden aan de gevolgen van het nieuwe coronavirus is inmiddels gestegen naar negen. Niet alleen in China, maar ook in andere Aziatische landen zoals Taiwan en Japan zijn mensen besmet geraakt. Dinsdag werd ook in de Verenigde Staten een ziektegeval geconstateerd.

De Hang Seng-index in Hongkong veerde op na de forse verliesbeurt een dag eerder en klom 1,2 procent. De Kospi in Seoul won 1,2 procent dankzij een sterker dan verwachte economische groei. Volgens de Zuid-Koreaanse centrale bank groeide de economie van het land in het vierde kwartaal met 1,2 procent. Dat was de sterkste groei sinds het derde kwartaal van 2017. In Sydney eindigde de All Ordinaries-index 0,9 procent in de plus.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na meevallende groeicijfers economie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers reageerden op meevallende cijfers over de Amerikaanse economie. Daaruit kwam naar voren dat de economie van de Verenigde Staten in het derde kwartaal met 4,3 procent is gegroeid, de grootste groei in twee jaar.

5 uur geleden
Koperprijs stijgt voor het eerst tot ruim 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is dinsdag voor het eerst gestegen tot boven de 12.000 dollar per ton. De prijs van koper stijgt de laatste maanden, onder meer vanwege zorgen over de aanvoer van het belangrijke metaal.

8 uur geleden
Agractie: afwijzing mestuitzondering 'flinke domper' voor boeren

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie spreekt van een flinke domper voor boeren in Nederland, nu ze geen nieuwe uitzondering op de Europese mestregels krijgen. "Het is de omgekeerde wereld dat er minder gezonde dierlijke mest mag worden aangewend op grasland, terwijl er wel meer kunstmest mag worden gebruikt om de bodem te voeden", stelt de organisatie.

10 uur geleden
Novo Nordisk wint op Deense beurs na goedkeuring afslankpil in VS

AMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Verenigde Staten gaven de Deense farmaceut goedkeuring voor het op de markt brengen van een pilversie van zijn populaire obesitasinjectie Wegovy. Het bedrijf wil in januari al beginnen met de verkoop in de VS.

10 uur geleden
VS dreigen met importheffing in 2027 op chips uit China

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.

10 uur geleden
LTO: boeren weer in onzekerheid door afgewezen mestuitzondering

DEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.

12 uur geleden
Ook CMA CGM vaart weer door Suezkanaal na staakt-het-vuren Gaza

CAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.

12 uur geleden