Japanse beurs sluit nipt lager na recente opmars
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is woensdag nipt lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan na het sterke koersherstel een dag eerder. De markten verwerkten de geruststellende woorden van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell, die verklaarde dat de inflatie in de Verenigde Staten niet zo hevig zal worden als in de beruchte jaren 70. Daarnaast stonden de technologiebedrijven in de belangstelling na het nieuwe slotrecord van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq.
De Nikkei in Tokio ging uiteindelijk een fractie lager de dag uit op 28.874,89 punten. De Japanse hoofdindex beleefde dinsdag nog de beste beursdag van het jaar met een koersstijging van dik 3 procent. Uit cijfers van marktonderzoekers Jibun Bank en Markit bleek dat de economische activiteit in Japan in juni verder is gekrompen. In de dienstensector nam de krimp iets af, terwijl de groei in de industrie flink vertraagde.
Bij de bedrijven won techinvesteerder SoftBank 0,1 procent. Topman Masayoshi Son liet tijdens de aandeelhoudersvergadering weten dat een nieuw aandeleninkoopprogramma tot de mogelijkheden blijft behoren. De Japanse zeetransportbedrijven deden een stapje terug na de koerswinsten van rond de 10 procent een dag eerder.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong dikte 1,4 procent aan. De Chinese techbedrijven gingen overwegend vooruit in navolging van de koerswinsten onder Amerikaanse branchegenoten. Webwinkel Alibaba en internetconcern Baidu klommen rond de 2 procent in Hongkong. De Zuid-Koreaanse chipmaker SK Hynix steeg 1,6 procent in Seoul en hielp de Kospi aan een winst van 0,4 procent.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Apple heeft in het afgelopen kwartaal zijn hoogste omzet en winst ooit geboekt. De omzet kwam uit op 114,5 miljard dollar, een stijging van 12 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat is boven de verwachtingen van marktkenners.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag overwegend lager gesloten, ondanks een scherpe daling van de olieprijzen. Vooral techaandelen stonden onder druk door groeiende zorgen bij beleggers over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie. Beurshandelaren deden het verder voorzichtig aan in aanloop naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is de eerste handelsdag van de nieuwe maand licht lager gesloten. Dat kwam vooral door een stevig koersverlies van zwaargewicht Shell, dat 3,3 procent verloor door een daling van de olieprijs. Ook oliedienstverlener SBM Offshore behoorde om die reden tot de verliezers, met een min van 1,5 procent.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic behaalde over het afgelopen kwartaal een omzet van bijna 17 miljard dollar. Dat is ruim twaalf keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag gedaald, nadat de hoogste leider van Iran de regering toestemming heeft gegeven om gesprekken te voeren die een einde kunnen maken aan het conflict in het Midden-Oosten. Eerder zou de Amerikaanse president Donald Trump ook al hebben gezegd ruimte te bieden voor onderhandelingen met Iran.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst aan de maand november begonnen. Apple stond bij de dalers op Wall Street in aanloop naar de bekendmaking van kwartaalcijfers later op de dag. Ook kijken beleggers uit naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op koelsystemen van supermarkten in verschillende EU-landen zijn een "bewuste poging om de voedselvoorziening van de EU te ontwrichten en het vertrouwen van consumenten daarin te ondermijnen". Dat heeft Europees commissaris voor Landbouw en Voedselvoorziening Christophe Hansen maandag gezegd, naar aanleiding van het nieuwe incident.
8 uur geleden