Japanse beurs sluit nipt lager na recente opmars
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is woensdag nipt lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan na het sterke koersherstel een dag eerder. De markten verwerkten de geruststellende woorden van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell, die verklaarde dat de inflatie in de Verenigde Staten niet zo hevig zal worden als in de beruchte jaren 70. Daarnaast stonden de technologiebedrijven in de belangstelling na het nieuwe slotrecord van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq.
De Nikkei in Tokio ging uiteindelijk een fractie lager de dag uit op 28.874,89 punten. De Japanse hoofdindex beleefde dinsdag nog de beste beursdag van het jaar met een koersstijging van dik 3 procent. Uit cijfers van marktonderzoekers Jibun Bank en Markit bleek dat de economische activiteit in Japan in juni verder is gekrompen. In de dienstensector nam de krimp iets af, terwijl de groei in de industrie flink vertraagde.
Bij de bedrijven won techinvesteerder SoftBank 0,1 procent. Topman Masayoshi Son liet tijdens de aandeelhoudersvergadering weten dat een nieuw aandeleninkoopprogramma tot de mogelijkheden blijft behoren. De Japanse zeetransportbedrijven deden een stapje terug na de koerswinsten van rond de 10 procent een dag eerder.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong dikte 1,4 procent aan. De Chinese techbedrijven gingen overwegend vooruit in navolging van de koerswinsten onder Amerikaanse branchegenoten. Webwinkel Alibaba en internetconcern Baidu klommen rond de 2 procent in Hongkong. De Zuid-Koreaanse chipmaker SK Hynix steeg 1,6 procent in Seoul en hielp de Kospi aan een winst van 0,4 procent.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Europese landen invoerheffingen van 100 procent op te leggen als die een belasting op digitale diensten van Amerikaanse techbedrijven invoeren. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft een nieuwe raad van toezicht. De Bondsraad van FNV heeft vrijdag ingestemd met die nieuwe raad, die daardoor direct van start kan gaan. Met die stap neemt ook de huidige raad van toezicht, onder wie de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts, rond 1 juli afscheid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies gesloten. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden bij de dalers op het Damrak. Ook Shell was een verliezer door een daling van de olieprijzen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag overwegend met verlies aan de handelsdag begonnen. Een uitverkoop van techaandelen zorgde voor minnen op Wall Street. Techbeurs Nasdaq is daarmee mogelijk op weg naar de vijfde dag met verlies op rij. Beleggers lijken bezorgd over aangekondigde prijsstijgingen van Apple en Microsoft. Ook drukt het nieuws dat OpenAI zijn beursgang mogelijk uitstelt tot volgend jaar het sentiment.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Roland Boekhout van ASN Bank is de nieuwe voorzitter van de Duits-Nederlandse Handelskamer (DNHK). Hij volgt Eva van Pelt op, die het voorzitterschap na haar termijn van drie jaar overdraagt en vicevoorzitter wordt. DNHK ondersteunt de Nederlands-Duitse zakelijke betrekkingen. Duitsland is de belangrijkste handelspartner van Nederland.
6 uur geledenROME (ANP) - De Italiaanse mededingingsautoriteit AGCM onderzoekt Microsoft vanwege oneerlijke handelspraktijken. Het gaat om de informatie die consumenten kregen over de prijsverhoging van een Microsoft 365-abonnement.
7 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen zou bij herstructureringsplannen de komende jaren zo'n 100.000 banen willen schrappen. Dat meldt vakblad Manager Magazin op basis van anonieme bronnen. De plannen zouden zijn gepresenteerd door de topman tijdens een vergadering met de raad van bestuur.
9 uur geleden