Japanse beurs nipt hoger in lagere regio
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is woensdag licht hoger geëindigd. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten verliezen zien. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gedrukt door het uitblijven van een akkoord over de extra noodsteun voor de Amerikaanse economie. Ook het nieuws dat farmaceut Johnson & Johnson zijn onderzoek naar een mogelijk vaccin tegen het coronavirus heeft stilgelegd, zorgde voor terughoudendheid op de beursvloeren. Datzelfde gold voor Eli Lilly, dat het onderzoek naar een behandeling van het virus heeft opgeschort.
De Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk 0,1 procent in de plus op 23.626,73 punten. Op macro-economisch vlak bleek dat de Japanse industriële productie in augustus met een definitieve 1 procent is gestegen. Eerder was een voorlopige toename van 1,7 procent gemeld.
Aan het bedrijvenfront deden de Japanse leveranciers van Apple een stapje terug na de presentatie van de nieuwe iPhone-modellen van de Amerikaanse techgigant. Taiyo Yuden verloor bijvoorbeeld 0,3 procent. ANA Holdings zakte 4,6 procent na berichten dat de Japanse luchtvaartmaatschappij het salaris van werknemers met 5 procent wil verlagen. Ook de Japanse banken stonden onder druk, in navolging van de koersverliezen bij Amerikaanse branchegenoten.
In Shanghai noteerde de hoofdindex tussentijds 0,6 procent in de min. In Hongkong, waar de handel werd hervat na de onderbreking door tyfoon Nangka, verloor de Hang Seng-index 0,2 procent. De Chinese projectontwikkelaar China Evergrande Group kelderde 17 procent na uitgifte van nieuwe aandelen. De Kospi in Seoul zakte 1 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney daalde 0,3 procent.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
6 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.
9 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.
10 uur geleden