Japanse beurs eindigt met stevige winst
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is dinsdag met een stevige winst geëindigd. Beleggers trokken zich op aan de aanhoudende opmars op Wall Street, waar de S&P 500 en de techgraadmeter Nasdaq nieuwe recordstanden wisten te bereiken na positieve berichten over de behandeling van het coronavirus en een mogelijk vaccin in de Verenigde Staten. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien.
De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot 1,4 procent hoger op 23.296,77 punten en bereikte het hoogste niveau sinds 21 februari. Vooral de Japanse luchtvaartmaatschappijen waren in trek in navolging van de koerswinsten bij Amerikaanse branchegenoten. ANA Holdings dikte ruim 7 procent aan en Japan Airlines kreeg er 4,7 procent bij. Takeda Pharmaceutical won 0,2 procent na de verkoop van zijn Japanse gezondheidszorgtak aan de Amerikaanse investeerder Blackstone voor 2,3 miljard dollar.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent lager. Peking verklaarde dat China en de VS voortgang hebben geboekt met de handelsgesprekken. De Amerikaanse handelsadviseur Robert Lighthizer, minister van Financiën Steven Mnuchin en de Chinese vice-premier Liu He voerden maandag een telefoongesprek over de uitvoering van de eerste fase van het handelsakkoord tussen de twee economische grootmachten.
In Hongkong daalde de Hang Seng-index 0,4 procent en de Kospi in Seoul steeg 1,5 procent. In Sydney won de All Ordinaries 0,3 procent. Qantas klom ruim 2 procent. De Australische luchtvaartmaatschappij schrapt nog eens 2500 banen, door zijn grondafhandelingsactiviteiten uit te besteden. Eind juni kondigde Qantas al aan 6000 medewerkers te ontslaan.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven zijn maandagochtend stevige verliezers op de beurs in Amsterdam, nadat grote kunstmatige-intelligentiebedrijven hebben opgeroepen om de ontwikkeling van AI-modellen bewust te vertragen. Onder meer topman Dario Amodei van Anthropic uitte afgelopen weekend zijn zorgen over risico's van AI na verschillende incidenten.
4 minuten geledenSEATTLE (ANP/AFP/RTR) - Webwinkelconcern Amazon heeft de samenwerking met vrachtvlieger 21 Air voorlopig opgeschort. Dit is het bedrijf dat eigenaar is van het Amazon Prime Air-vliegtuig dat een week geleden in Miami van de landingsbaan schoot.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens en bedrijven moeten volgend jaar tientallen euro's meer betalen voor hun elektriciteits- en gasaansluitingen omdat netbeheerders veel moeten investeren in het versterken van het volle stroomnet. Volgens Netbeheer Nederland gaat dit onderdeel van de energierekening gemiddeld met ongeveer 20 procent omhoog. Voor huishoudens betekent dit volgens de brancheorganisatie dat ze gemiddeld zo'n 12 euro per maand extra kwijt zijn.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn maandagochtend weer omhooggegaan, na het stilleggen van de belangrijke oost-westelijke pijpleiding in Saudi-Arabië na een aanval met drones. Daarnaast zijn gesprekken tussen de Golfstaten en Iran over de situatie in de Straat van Hormuz, die maandag in Oman plaats zouden vinden, uitgesteld.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil de beperkingen op de uitstoot van broeikasgassen door kolen- en gascentrales schrappen. Milieuagentschap EPA maakt de maatregel naar verwachting maandag bekend, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kosten in de transport- en logistieksector zijn flink gestegen door aanhoudende geopolitieke spanningen en verstoringen in de ketens, stelt ING Research. Onder meer de stijgende brandstofprijzen hebben gezorgd voor een kostenshock, stelt de bank. Omdat deze niet altijd volledig kunnen worden doorberekend zet het de winstgevendheid van bedrijven onder druk.
3 uur geledenDOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.
17 uur geleden