Japanse beurs eindigt met stevige winst
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is dinsdag met een stevige winst geëindigd. Beleggers trokken zich op aan de aanhoudende opmars op Wall Street, waar de S&P 500 en de techgraadmeter Nasdaq nieuwe recordstanden wisten te bereiken na positieve berichten over de behandeling van het coronavirus en een mogelijk vaccin in de Verenigde Staten. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien.
De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot 1,4 procent hoger op 23.296,77 punten en bereikte het hoogste niveau sinds 21 februari. Vooral de Japanse luchtvaartmaatschappijen waren in trek in navolging van de koerswinsten bij Amerikaanse branchegenoten. ANA Holdings dikte ruim 7 procent aan en Japan Airlines kreeg er 4,7 procent bij. Takeda Pharmaceutical won 0,2 procent na de verkoop van zijn Japanse gezondheidszorgtak aan de Amerikaanse investeerder Blackstone voor 2,3 miljard dollar.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent lager. Peking verklaarde dat China en de VS voortgang hebben geboekt met de handelsgesprekken. De Amerikaanse handelsadviseur Robert Lighthizer, minister van Financiën Steven Mnuchin en de Chinese vice-premier Liu He voerden maandag een telefoongesprek over de uitvoering van de eerste fase van het handelsakkoord tussen de twee economische grootmachten.
In Hongkong daalde de Hang Seng-index 0,4 procent en de Kospi in Seoul steeg 1,5 procent. In Sydney won de All Ordinaries 0,3 procent. Qantas klom ruim 2 procent. De Australische luchtvaartmaatschappij schrapt nog eens 2500 banen, door zijn grondafhandelingsactiviteiten uit te besteden. Eind juni kondigde Qantas al aan 6000 medewerkers te ontslaan.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.
9 minuten geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
1 dag geleden