Japanse autoriteiten komen TeamNL in Tokio tegemoet
TOKIO (ANP) - De Japanse autoriteiten hebben ingestemd met een aantal versoepelingen in het quarantainehotel in Tokio. Het gaat om wat meer bewegingsvrijheid voor de geïsoleerde olympiërs en wat meer ventilatiemogelijkheden in het afgesloten complex.
In het quarantainehotel verblijven onder anderen vier sporters en twee begeleiders van TeamNL, omdat ze tijdens de Olympische Spelen positief hebben getest op het coronavirus. Sportkoepel NOC*NSF diende bij het Internationaal Olympisch Comité (IOC) een klacht in over de slechte omstandigheden in de inmiddels beruchte accommodatie. De Amerikaanse sportfederatie sloot zich bij het Nederlandse protest aan. Het NOC*NSF vroeg ook de Nederlandse ambassadeur in Japan om hulp.
Technisch directeur Maurits Hendriks vond de situatie in het quarantainehotel zeer zorgelijk en onacceptabel. "Het belangrijkste is dat de betreffende mensen op geen enkel moment daglicht mogen aanschouwen, ze mogen ook niet buiten luchten. Bovendien zijn er problemen met het eten, dat is heel Japans georiënteerd. We willen af van de kleine ruimtes. We zijn heel ongelukkig met de omstandigheden. En dan druk ik me heel timide uit."
Vertrekprocedure
De vier sporters en twee begeleiders van de Nederlandse olympische ploeg kunnen nu volgens een persbericht van NOC*NSF onder begeleiding van een staflid van TeamNL samen gebruik maken van een grotere kamer waarvan de ramen open mogen.
TeamNL kreeg ook de gevraagde duidelijkheid over de vertrekprocedure. "Er is bevestigd dat een negatieve test op dag 6 en 7 leidt tot een vertrek uit het hotel en dat je dan naar huis kunt. Na 10 dagen mag je sowieso weg, hoef je niet getest te worden en kun je naar huis. De quarantaine als maatregel bij positieve tests blijft wel overeind," laat Hendriks weten.
Meer uit Sport
PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
22 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
23 uur geleden