Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse autofabrikanten waarschuwen voor productieverlagingen

Japanse autofabrikanten waarschuwen voor productieverlagingen

TOKIO (ANP/AFP) - Grote Japanse autofabrikanten waarschuwen voor mogelijke productieverlagingen als de Amerikaanse president Donald Trump zijn geplande invoerheffingen op auto's doorvoert. De auto-industrie is een van de belangrijkste pijlers van de Japanse economie, goed voor ongeveer 10 procent van de werkgelegenheid in het land.

"We maken ons zorgen dat de extra invoertarieven van 25 procent op auto's, die momenteel door de Trump-regering worden overwogen, negatieve gevolgen zullen hebben. Als deze tarieven worden toegepast, zal dit zowel de Amerikaanse als de Japanse economieën aantasten", zei Masanori Katayama, voorzitter van de Japan Automobile Manufacturers Association (JAMA). "Als het doorgaat, kunnen aanzienlijke productieaanpassingen plaatsvinden", waarschuwde hij tijdens een persbijeenkomst in Tokio.

Japan heeft een belangrijke auto-industrie, met merken als Toyota, Honda, Nissan, Mazda, Suzuki, Subaru en Mitsubishi. Het land exporteert veel auto's naar de Verenigde Staten. Per jaar gaat het om ongeveer 1,4 miljoen voertuigen.

Japanse ministers hebben hun Amerikaanse collega's benaderd om vrijstellingen van de invoerheffingen te verkrijgen voor goederen uit Japan, maar tot nu toe zijn deze verzoeken afgewezen. Van de totale Japanse export naar de VS, ter waarde van omgerekend 1,3 miljard euro vorig jaar, bestond ongeveer een derde uit auto's.

Meer uit Financieel

Wall Street wacht met spanning op speech Fed-baas Powell

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag lager gesloten. Beleggers lijken bang dat Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell met de boodschap kan komen dat de rente in de VS binnenkort toch niet omlaag gaat. Daarnaast drukten tegenvallende kwartaalresultaten van winkelconcern Walmart het sentiment.

3 uur geleden
Panamese president wil dat bananenconcern Chiquita terugkomt

PANAMA (ANP/RTR) - De Panamese president José Raúl Mulino heeft felle kritiek geuit op berichten over een mogelijke rechtszaak tegen bananengigant Chiquita. Het concern ontsloeg eerder al zijn lokale dagarbeiders vanwege een staking. Mulino heeft zijn zinnen echter gezet op onderhandelingen over een terugkeer van het bedrijf naar zijn land.

4 uur geleden
Sunweb schrapt jongerenreismerk GOGO

ROTTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Sunweb schrapt jongerenreismerk GOGO. "Na meer dan drie decennia vol legendarische feestvakanties, prachtige bestemmingen en onvergetelijke herinneringen, stopt GOGO na de zomer van 2025 met haar activiteiten", laat de onderneming weten in een persverklaring.

5 uur geleden
Gemengd slot Europese beurzen na bekrachtiging handelsdeal EU-VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag gemengd de handel uitgegaan. De financiële markten verwerkten onder meer de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. Beleggers keken daarnaast vooral uit naar het jaarlijkse symposium van de Federal Reserve, dat vanaf donderdag in Jackson Hole wordt gehouden. Dit alles zorgde voor een enigszins terughoudende stemming.

7 uur geleden
Amerikaanse justitie wil onderzoek instellen naar Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil mogelijk een onderzoek instellen naar Fed-bestuurder Lisa Cook. Een hoge ambtenaar heeft Fed-voorzitter Jerome Powell hierover donderdag per brief geïnformeerd en hem aangemoedigd Cook uit het Fed-bestuur te verwijderen.

8 uur geleden
Europese autosector verheugd over bevestiging tariefsverlaging

BRUSSEL (ANP/RTR) - Europese autofabrikanten als Volkswagen en Renault zijn verheugd over de bevestiging dat de Verenigde Staten hun heffingen op de import van Europese auto's verlagen van 27,5 naar 15 procent. "Deze bevestiging is een positieve stap die meer zekerheid biedt voor onze industrie", laat Sigrid de Vries, directeur-generaal van de Europese autobrancheorganisatie ACEA, weten.

8 uur geleden
VNO-NCW: meer duidelijkheid, maar tarieven blijven pijnlijk

DEN HAAG (ANP) - Met de formele bekrachtiging donderdag van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is er in elk geval meer duidelijkheid voor ondernemers, stellen ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland.

8 uur geleden