Japanse astronaut wordt eerste niet-Amerikaan op de maan
WASHINGTON (ANP/AFP) - Een Japanse astronaut zal de eerste niet-Amerikaan worden die voet op de maan zet tijdens een van NASA's komende Artemis-missies. Dit maakte de Amerikaanse president Joe Biden woensdag bekend.
"Twee Japanse astronauten zullen deelnemen aan toekomstige Amerikaanse missies, en één zal de eerste niet-Amerikaan worden die op de maan landt", zei Biden op een persconferentie met de Japanse premier Fumio Kishida. Kishida noemde de aankondiging een "enorme prestatie" en kondigde aan dat Japan in ruil een rover, ook wel een maanwagen genoemd, voor het programma zal leveren.
Het aanbod aan Japan was onderdeel van het staatsbezoek van de Japanse premier aan de Amerikaanse president, en omdat Washington probeert de banden met zijn belangrijkste Aziatische bondgenoot te versterken. Eerder op woensdag werd ook al bekend dat de twee landen hun defensiebanden flink gaan aanhalen.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo (DRC) is het aantal vermoedelijke ebolabesmettingen opgelopen naar bijna 750 en ligt het aantal verdachte overlijdens op 177, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Bij 82 personen is besmetting met ebola bevestigd. "Maar we weten dat de epidemie in de DRC veel groter is", aldus de topman op X.
21 minuten geledenDEIR QANOUN EN-NAHR (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op twee plaatsen in het zuiden van Libanon zijn in totaal tien doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. In de plaats Deir Qanoun en-Nahr vielen zes slachtoffers, onder wie twee hulpverleners en een kind. Daarnaast kwamen vier hulpverleners om bij een aanval op Hanawiya, zegt het ministerie.
1 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte voert een "intens" gesprek met de defensie-industrie om die aan te sporen de wapenproductie op te voeren. Dat gaat volgens hem lang niet snel genoeg.
1 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa is niet bedoeld om Europese landen te straffen, bezweert buitenlandminister Marco Rubio. President Donald Trump koppelde het weghalen van militairen eerder aan zijn ontevredenheid over Europese NAVO-landen, over hun kritiek op de Iranoorlog bijvoorbeeld.
3 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten zien enige beweging bij Iran in de onderhandelingen over vrede, heeft minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio gezegd bij een bijeenkomst van de buitenlandministers van de NAVO in Zweden. Op welke vlakken Iran bereid is tot concessies, zei hij er niet bij.
3 uur geledenLOEHANSK (ANP/AFP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval op de door Rusland bezette regio Loehansk zijn vier doden en 35 gewonden gevallen, meldt het Russische staatspersbureau RIA. Volgens hulpdiensten stortte een huis voor 86 minderjarige studenten in door de nachtelijke aanval.
3 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - Het aantal Amerikaanse militairen in Polen zal ongeveer gelijk blijven aan hoe het was, heeft de Poolse minister van Buitenlandse Zaken gezegd voorafgaand aan een bijeenkomst van de NAVO-ministers van Buitenlandse Zaken in Zweden.
4 uur geleden