Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse astronaut wordt eerste niet-Amerikaan op de maan

Japanse astronaut wordt eerste niet-Amerikaan op de maan

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een Japanse astronaut zal de eerste niet-Amerikaan worden die voet op de maan zet tijdens een van NASA's komende Artemis-missies. Dit maakte de Amerikaanse president Joe Biden woensdag bekend.

"Twee Japanse astronauten zullen deelnemen aan toekomstige Amerikaanse missies, en één zal de eerste niet-Amerikaan worden die op de maan landt", zei Biden op een persconferentie met de Japanse premier Fumio Kishida. Kishida noemde de aankondiging een "enorme prestatie" en kondigde aan dat Japan in ruil een rover, ook wel een maanwagen genoemd, voor het programma zal leveren.

Het aanbod aan Japan was onderdeel van het staatsbezoek van de Japanse premier aan de Amerikaanse president, en omdat Washington probeert de banden met zijn belangrijkste Aziatische bondgenoot te versterken. Eerder op woensdag werd ook al bekend dat de twee landen hun defensiebanden flink gaan aanhalen.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen: Europa rouwt mee met België na ongeluk schoolbus

BRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.

15 minuten geleden
Doden in Libanon na intensivering Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.

30 minuten geleden
Minister: vier doden bij aanrijding met schoolbus Buggenhout

BUGGENHOUT (ANP) - Bij de aanrijding tussen een schoolbusje en een trein zijn in het Vlaamse Buggenhout vier doden gevallen, zegt minister Jean-Luc Crucke van Mobiliteit tegen de Belgische nieuwssite RTL Info. Volgens hem zijn twee tieners, de chauffeur en de begeleider door het ongeluk overleden. "Het is dramatisch", aldus de minister.

58 minuten geleden
Politie zwijgt nog over slachtoffers in Buggenhout

BUGGENHOUT (ANP) - De Belgische politie maakt nog niets bekend over slachtoffers door de aanrijding tussen een trein en een busje met schoolkinderen in Buggenhout. Eerst moeten eventuele familieleden geïnformeerd worden, zegt politiewoordvoerder Ann Berger tegen VRT NWS. Zij bevestigt dat er aan boord zeven kinderen waren, plus een begeleider en de chauffeur.

1 uur geleden
Media: doden door aanrijding trein en schoolbusje in Vlaanderen

BUGGENHOUT (ANP) - Bij een aanrijding tussen een trein en een schoolbusje zijn in het Vlaamse Buggenhout meerdere doden gevallen, melden VRT Nieuws en Het Laatste Nieuws op basis van bronnen. De details zijn nog onduidelijk.

1 uur geleden
Iran zegt Amerikaanse drone te hebben neergehaald

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen een Amerikaanse drone neergehaald. Het zou gaan om een MQ-9 die in Iraans luchtruim vloog. De garde zegt dat het alle recht heeft om terug te slaan als de Verenigde Staten het staakt-het-vuren schenden. De hoogste leider van Iran schreef op Telegram dat de VS aan invloed verliezen in de regio.

2 uur geleden
Jazzartiest Sonny Rollins (95) overleden

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse jazzlegende Sonny Rollins is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat hebben zijn woordvoerder Terri Hinte en zijn familie bekendgemaakt. De tenorsaxofoonist overleed in zijn huis in Woodstock, New York. De doodsoorzaak van Rollins is niet bekend.

4 uur geleden