Japanse astronaut wordt eerste niet-Amerikaan op de maan
WASHINGTON (ANP/AFP) - Een Japanse astronaut zal de eerste niet-Amerikaan worden die voet op de maan zet tijdens een van NASA's komende Artemis-missies. Dit maakte de Amerikaanse president Joe Biden woensdag bekend.
"Twee Japanse astronauten zullen deelnemen aan toekomstige Amerikaanse missies, en één zal de eerste niet-Amerikaan worden die op de maan landt", zei Biden op een persconferentie met de Japanse premier Fumio Kishida. Kishida noemde de aankondiging een "enorme prestatie" en kondigde aan dat Japan in ruil een rover, ook wel een maanwagen genoemd, voor het programma zal leveren.
Het aanbod aan Japan was onderdeel van het staatsbezoek van de Japanse premier aan de Amerikaanse president, en omdat Washington probeert de banden met zijn belangrijkste Aziatische bondgenoot te versterken. Eerder op woensdag werd ook al bekend dat de twee landen hun defensiebanden flink gaan aanhalen.
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP) - De opgelaaide strijd met Pakistan heeft in Afghanistan aan zeker 42 burgers het leven gekost. Ook raakten in enkele dagen tijd 104 mensen gewond, onder wie vrouwen en kinderen. Dat meldt VN-missie UNAMA, die benadrukt dat het gaat om voorlopige cijfers.
8 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese organisatie Hezbollah meldt dat het aanvallen heeft uitgevoerd op drie Israëlische bases. Dat zou een reactie zijn op "criminele" Israëlische aanvallen op doelen in Libanon.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff zegt dat hij perplex stond over hoe Iran de onderhandelingen met de VS begon over het Iraanse nucleaire programma. De Iraanse onderhandelaars hadden het meteen over hun "onvervreemdbare recht om al hun nucleaire brandstof te verrijken", blikte hij terug in een interview met Fox News. De Amerikanen zouden zich vervolgens hebben beroepen op hun "onvervreemdbare recht" om in te grijpen.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/AFP) - In een interview met Fox News zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu dat de oorlog met Iran niet "eindeloos" zal zijn, maar wel "even kan duren". Netanyahu sprak van een "snelle en beslissende actie" en noemde de oorlog een "toegangspoort naar vrede".
1 uur geledenTAMPA (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger heeft commandoposten van de Iraanse Revolutionaire Garde, Iraanse luchtverdedigings- en raketlanceerlocaties en militaire luchthavens verwoest tijdens de oorlog met Iran. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) op X. CENTCOM is het Amerikaanse militaire commando dat verantwoordelijk is voor operaties in onder meer het Midden-Oosten.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in de Saudische hoofdstad Riyad is geraakt door twee drones, bevestigt het ministerie van Defensie in Saoedi-Arabië. Door de droneaanval brak er "beperkte" brand uit en is er lichte materiële schade, aldus het Saudische ministerie in een verklaring.
1 uur geledenKABUL (ANP/AFP) - In de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn dinsdag meerdere explosies en schoten gehoord door journalisten van persbureau AFP. Ook klonk er afweergeschut. Volgens de Afghaanse minister van Defensie waren gevechten met Pakistaanse troepen nog steeds bezig.
1 uur geleden