Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japans techconcern Toshiba gaat zich opsplitsen in drie bedrijven

Japans techconcern Toshiba gaat zich opsplitsen in drie bedrijven

TOKIO (ANP//BLOOMBERG) - Technologie- en elektronicaconcern Toshiba gaat zich opsplitsen in drie bedrijven. Twee daarvan zullen afzonderlijk naar de beurs worden gebracht. Een van die takken richt zich op infrastructuur en de ander op apparaten.

De rest van het Japanse Toshiba behoudt onder meer zijn belang in zijn voormalige chiptak Kioxia, dat voorheen Toshiba Memory heette. De splitsing moet in de tweede helft van 2023 zijn afgerond.

Met het nieuwe strategische plan zou meer waarde voor aandeelhouders moeten worden gecreëerd. Daarnaast wil Toshiba de komende twee jaar ook 100 miljard yen (zo'n 770 miljoen euro) teruggeven aan zijn aandeelhouders.

Toshiba, dat onder meer airco's en laptops maakt, werd onder druk gezet door activistische aandeelhouders. Die zijn niet bij met de 'conglomeraatkorting' op het aandeel. Dat verwijst naar de neiging van beleggers om een divers concern lager te waarderen dan de afzonderlijke onderdelen bij elkaar opgeteld. Toshiba is een Japans icoon en bestaat al 140 jaar.

Meer uit Financieel

ASML bij sterkste stijgers in AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - ASML is woensdag tussen de koplopers in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam geëindigd. De chipmachinefabrikant uit Veldhoven presenteerde zijn kwartaalresultaten, die in de smaak vielen bij beleggers. Het aandeel noteerde aan het einde van de handelsdag 3,1 procent hoger.

1 uur geleden
Modeketen Mango waarschuwt klanten voor datalek

BARCELONA (ANP) - Mango waarschuwt klanten voor een datalek. Een van de externe marketingdiensten van de modeketen heeft zonder toestemming toegang gehad tot bepaalde klantgegevens. Het gaat om voornamen, postcodes, e-mailadressen en telefoonnummers. Mango benadrukt dat inlog-, bank- en paspoortgegevens niet zijn gelekt.

1 uur geleden
PME belegt 40 miljoen in startups Europese defensie-industrie

DEN HAAG (ANP) - Pensioenfonds PME gaat 40 miljoen euro investeren in Europese start- en scaleups die zich richten op defensie- en veiligheidstoepassingen. Het metalektrofonds streeft daarmee naar een goed rendement en wil een bijdrage leveren aan de versterking van de defensie-industrie.

1 uur geleden
Apple onthult nieuwe Pro-lijn, uitgerust met M5-chip

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft woensdag een nieuwe iPad Pro en MacBook Pro onthuld. De tablet en laptop zijn uitgerust met de nieuwe M5-chip van het techconcern. De chip heeft een snellere verwerkingssnelheid dan voorganger M4. Daardoor kunnen de apparaten taken op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) volgens Apple sneller uitvoeren.

3 uur geleden
Minister VS 'optimistisch' over handelsgesprekken met China

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent is "optimistisch" over handelsgesprekken met China. De spanningen tussen de twee grootste economieën zijn de laatste tijd opgelopen, onder meer nadat China exportbeperkingen voor zeldzame aardmetalen had aangekondigd en de Amerikaanse president Donald Trump als reactie met een extra importheffing tegen Beijing kwam.

3 uur geleden
Wall Street opent met winst, chipbedrijven bij stijgers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst begonnen na het wisselende slot een dag eerder. De chipbedrijven op Wall Street stonden bij de winnaars in navolging van de cijfers van chipmachinefabrikant ASML. Verder was er weer aandacht voor kwartaalresultaten van de grote Amerikaanse banken Bank of America en Morgan Stanley.

3 uur geleden
IMF: wereldwijde staatsschuld gaat naar hoogste niveau sinds 1948

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwt dat de staatsschulden wereldwijd hard oplopen. In het huidige tempo stijgt de wereldwijde publieke schuld in 2029 tot meer dan de omvang van de complete wereldeconomie, heeft het fonds uitgerekend. Dit zou het hoogste niveau sinds 1948 betekenen en de schuld blijft daarna waarschijnlijk verder oplopen.

3 uur geleden