Japans modebedrijf verhoogt salarissen tot 40 procent
TOKIO (ANP/DPA) - De afgelopen tijd is het leven wereldwijd, als gevolg van gestegen inflatie, een stuk duurder geworden. Veel werknemers hopen meer salaris af te dwingen bij hun werkgever. De financiële zorgen onder personeel van het Japanse modebedrijf Uniqlo worden in ieder geval ruimhartig tegemoet gekomen: met een loonsverhoging tot 40 procent.
Moederbedrijf Fast Retailing Group laat weten met die salarisverhoging de loonkloof tussen werknemers in Japan en die in het buitenland te willen verkleinen. Daarmee hoopt het bedrijf de wereldwijde concurrentie in de kledingindustrie beter aan te kunnen. De salarisverhoging leidt ook tot vreugde bij de Japanse regering. Een regeringswoordvoerder laat weten te hopen dat ook andere bedrijven in Japan zullen volgen.
De maandsalarissen van hoogopgeleiden die werken bij Uniqlo worden verhoogd van 255.000 yen naar 300.000 yen, omgerekend zo’n 2100 euro. Winkelmanagers gaan er 100.000 yen op vooruit tot 390.000 yen, omgerekend ruim 2.700 euro. Uit de voornemens van Uniqlo komt naar voren dat ook andere werknemers er tot 40 procent op vooruit gaan.
Door de snelle vergrijzing in Japan, als gevolg van weinig geboorten, is er in veel sectoren in Japan een nijpend tekort aan personeel. Loonsverhogingen kunnen er volgens experts voor zorgen dat meer mensen tot de Japanse arbeidsmarkt toetreden. Maar zij plaatsen daarbij wel een kanttekening. Zo kunnen de loonsverhogingen ervoor zorgen dat bedrijven die het moeilijk hebben achterop raken en tot reorganisaties worden gedwongen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
3 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
8 uur geleden