Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japans modebedrijf verhoogt salarissen tot 40 procent

Japans modebedrijf verhoogt salarissen tot 40 procent

TOKIO (ANP/DPA) - De afgelopen tijd is het leven wereldwijd, als gevolg van gestegen inflatie, een stuk duurder geworden. Veel werknemers hopen meer salaris af te dwingen bij hun werkgever. De financiële zorgen onder personeel van het Japanse modebedrijf Uniqlo worden in ieder geval ruimhartig tegemoet gekomen: met een loonsverhoging tot 40 procent.

Moederbedrijf Fast Retailing Group laat weten met die salarisverhoging de loonkloof tussen werknemers in Japan en die in het buitenland te willen verkleinen. Daarmee hoopt het bedrijf de wereldwijde concurrentie in de kledingindustrie beter aan te kunnen. De salarisverhoging leidt ook tot vreugde bij de Japanse regering. Een regeringswoordvoerder laat weten te hopen dat ook andere bedrijven in Japan zullen volgen.

De maandsalarissen van hoogopgeleiden die werken bij Uniqlo worden verhoogd van 255.000 yen naar 300.000 yen, omgerekend zo’n 2100 euro. Winkelmanagers gaan er 100.000 yen op vooruit tot 390.000 yen, omgerekend ruim 2.700 euro. Uit de voornemens van Uniqlo komt naar voren dat ook andere werknemers er tot 40 procent op vooruit gaan.

Door de snelle vergrijzing in Japan, als gevolg van weinig geboorten, is er in veel sectoren in Japan een nijpend tekort aan personeel. Loonsverhogingen kunnen er volgens experts voor zorgen dat meer mensen tot de Japanse arbeidsmarkt toetreden. Maar zij plaatsen daarbij wel een kanttekening. Zo kunnen de loonsverhogingen ervoor zorgen dat bedrijven die het moeilijk hebben achterop raken en tot reorganisaties worden gedwongen.

Meer uit Financieel

IMF vreest slechtste jaar voor wereldeconomie sinds begin corona

WASHINGTON (ANP) - De wereldeconomie beleeft door de Iranoorlog dit jaar waarschijnlijk zijn slechtste jaar sinds het begin van de coronacrisis. Dat vreest het Internationaal Monetair Fonds (IMF), dat dinsdag met nieuwe economische ramingen is gekomen. Vanwege de grote onzekerheid over hoelang het conflict in het Midden-Oosten aanhoudt, becijferde het IMF meerdere scenario's.

5 minuten geleden
Akkoord over nieuwe EU-meerjarenbegroting lijkt ver weg

BRUSSEL (ANP) - De standpunten van de Europese Commissie en het Europees Parlement over de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 liggen mijlenver uit elkaar. Het gaat zowel om de omvang van de begroting als de verdeling van de duizenden miljarden euro's over de verschillende beleidsterreinen zoals landbouw en sociaal beleid. De commissie Financiën van het parlement stemt woensdag over het mandaat waarmee de onderhandelaars van het parlement met de lidstaten tot een akkoord moeten komen. Dat lijkt een stevig gevecht te worden.

22 minuten geleden
OM eist 1,5 jaar cel tegen Peter Gillis om vermeende fraude

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van achttien maanden geëist tegen Peter Gillis. Het OM verdenkt de vastgoedondernemer en realityster van het te laat en onvolledig indienen van vennootschapsbelasting over de jaren 2020 en 2021 voor de Oostappen Groep en andere ondernemingen van Gillis.

58 minuten geleden
JPMorgan Chase-baas waarschuwt voor complexe risico's door oorlog

NEW YORK (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict zorgen voor een "toenemend complexe set aan risico's" voor de economie. Dat meldt topman Jamie Dimon van JPMorgan Chase in een toelichting op de kwartaalcijfers van de grootste bank van de Verenigde Staten. Dimon zegt wel dat de Amerikaanse economie weerbaar blijft.

1 uur geleden
Luchtvaart dringt in Brussel aan op crisismaatregelen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Europese luchtvaartmaatschappijen roepen Brussel op noodmaatregelen te nemen om de schade van de oorlog met Iran aan te pakken. De sector kampt met wijdverbreide luchtruimsluitingen en groeiende zorgen over tekorten aan vliegtuigbrandstof.

2 uur geleden
Vooruitzichten financiële stabiliteit op code oranje, zegt FSC

DEN HAAG (ANP) - De vooruitzichten voor de stabiliteit van het Nederlandse financiële stelsel staan op code oranje. Dat meldt het Financieel Stabiliteitscomité (FSC), dat bestaat uit vertegenwoordigers van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), De Nederlandsche Bank (DNB) en het ministerie van Financiën.

3 uur geleden
Peter Gillis: kon pas in 2022 goede accountant vinden

DEN BOSCH (ANP) - Vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis zegt een tijd geen accountant te hebben gehad voor het indienen van belastingaangiften voor zijn bedrijf Oostappen Groep in 2020 en 2021. Tijdens de behandeling van de rechtszaak over vermeende belastingfraude over die jaren in de rechtbank in Den Bosch verklaarde hij dat de vaste accountant in 2020 afscheid van hem nam, maar dat hij twee jaar later pas een nieuwe had gevonden.

4 uur geleden