Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japans modebedrijf verhoogt salarissen tot 40 procent

Japans modebedrijf verhoogt salarissen tot 40 procent

TOKIO (ANP/DPA) - De afgelopen tijd is het leven wereldwijd, als gevolg van gestegen inflatie, een stuk duurder geworden. Veel werknemers hopen meer salaris af te dwingen bij hun werkgever. De financiële zorgen onder personeel van het Japanse modebedrijf Uniqlo worden in ieder geval ruimhartig tegemoet gekomen: met een loonsverhoging tot 40 procent.

Moederbedrijf Fast Retailing Group laat weten met die salarisverhoging de loonkloof tussen werknemers in Japan en die in het buitenland te willen verkleinen. Daarmee hoopt het bedrijf de wereldwijde concurrentie in de kledingindustrie beter aan te kunnen. De salarisverhoging leidt ook tot vreugde bij de Japanse regering. Een regeringswoordvoerder laat weten te hopen dat ook andere bedrijven in Japan zullen volgen.

De maandsalarissen van hoogopgeleiden die werken bij Uniqlo worden verhoogd van 255.000 yen naar 300.000 yen, omgerekend zo’n 2100 euro. Winkelmanagers gaan er 100.000 yen op vooruit tot 390.000 yen, omgerekend ruim 2.700 euro. Uit de voornemens van Uniqlo komt naar voren dat ook andere werknemers er tot 40 procent op vooruit gaan.

Door de snelle vergrijzing in Japan, als gevolg van weinig geboorten, is er in veel sectoren in Japan een nijpend tekort aan personeel. Loonsverhogingen kunnen er volgens experts voor zorgen dat meer mensen tot de Japanse arbeidsmarkt toetreden. Maar zij plaatsen daarbij wel een kanttekening. Zo kunnen de loonsverhogingen ervoor zorgen dat bedrijven die het moeilijk hebben achterop raken en tot reorganisaties worden gedwongen.

Meer uit Financieel

Sportmerk Puma fors hoger op Duitse beurs door overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma werd donderdag bijna 14 procent meer waard op de beurs in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg behoort het Chinese sportkledingbedrijf Anta Sports Products tot de bedrijven die een mogelijke overname van het Duitse sportmerk onderzoeken. Anta is eigenaar van kledingmerken als Fila en Jack Wolfskin. Ook het Chinese kledingbedrijf Li Ning en het Japanse sportmerk Asics zouden mogelijk interesse hebben om Puma te kopen.

1 uur geleden
Betaalprobleem Chinees vastgoedconcern nieuwe klap voor sector

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De vastgoedsector in China heeft opnieuw een klap te verduren gekregen, nu bekend is dat vastgoedontwikkelaar Vanke bepaalde schulden pas later wil aflossen. Die melding zorgde voor een schrikreactie op de financiële markten.

1 uur geleden
Organisator dopingspelen naar de beurs in New York

NEW YORK (ANP) - De organisator van Enhanced Games krijgt een beursnotering in New York. Enhanced Games is een omstreden sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan. De beursintroductie vindt plaats via een fusie van het bedrijf met het lege beursfonds A Paradise.

2 uur geleden
Japans bierconcern Asahi niet in gesprek met hackers

TOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Bierconcern Asahi is niet in gesprek met de cybercriminelen achter een grote aanval die veel activiteiten van het bedrijf in Japan stillegde. Dat zei topman Atsushi Katsuki op een persconferentie.

2 uur geleden
Vertrouwen Nederlandse producenten verslechtert in november

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in november verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten zijn volgens het CBS negatiever over de voorraden gereed product. Ook zijn ze minder positief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Producenten zijn echter minder negatief over hun orderportefeuille.

3 uur geleden
Nederlandse export naar China krimpt, mede door chipmachines

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export naar China krimpt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen er in de eerste helft van dit jaar 15 procent minder goederen de kant van het Aziatische land op. Deze exportkrimp is vooral te wijten aan een lagere uitvoer van gespecialiseerde machines en onderdelen, waaronder chipmachines.

3 uur geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

10 uur geleden