Japans keizerlijk hof gaat meer informatie delen
TOKIO (ANP) - Het Japans keizerlijk hof gaat op een andere manier met het publiek communiceren. Daarvoor is zaterdag een nieuw pr-kantoor geopend, melden Japanse media.
Het hof wil onder meer "een vollediger beeld" geven over de leden van de keizerlijke familie en hun activiteiten. Zo krijgt naar verwachting de website een opfrisbeurt. Een team van ongeveer tien mensen gaat daarmee aan de slag. Over de introductie van sociale media zou nog worden getwijfeld.
Keizer Naruhito stelde in februari op zijn 63e verjaardag al dat het hof zich meer zou moeten openstellen voor de buitenwereld. "Het is belangrijk om informatie over de keizerlijke familie op het juiste moment en op een manier te communiceren die gemakkelijk te begrijpen is", zei hij. Zodoende kan een "vertrouwensrelatie" met het publiek worden opgebouwd, vond de keizer. Kroonprins Akishino zei in november dat hij openstond voor sociale media.
Kritiek
In tegenstelling tot veel Europese koninklijke families deelt het keizerlijk hof tot nu toe niet of nauwelijks dingen met het publiek. Er zijn bijvoorbeeld geen kanalen op sociale media.
De Japanse keizerlijke familie kreeg in 2021 veel kritiek vanwege het controversiële huwelijk van Akishino's dochter Mako met Kei Komuro. Door meer met het publiek te delen, wil het hof herhaling voorkomen.
Meer uit Buitenland
MILAAN (ANP/AFP) - Italië heeft vlak voor het begin van de Olympische Spelen een cyberaanval weten te verijdelen, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Volgens hem zat Rusland achter de hackpoging, die onder meer gericht was op locaties in Cortina d'Ampezzo, waar de Winterspelen deels worden gehouden.
21 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby werd woensdag emotioneel tijdens zijn eerste verklaring in de rechtbank, waar hij terechtstaat voor onder meer verkrachting en mishandeling. De zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit stelt dat hij jarenlang door journalisten is "lastiggevallen en gepest".
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politicus Peter Mandelson hangt nieuwe maatregelen boven het hoofd na de rel over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Premier Keir Starmer verklaarde in het parlement dat koning Charles en hij het erover eens zijn dat Mandelson verwijderd moet worden uit een koninklijke adviesraad, de Privy Council.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Chinese leider Xi Jinping heeft president Vladimir Poetin van Rusland gezegd dat de twee landen een groot plan moeten maken voor de verdere ontwikkeling van hun relaties. De twee hebben een videogesprek gevoerd. Poetin noemde de banden met China "een belangrijke stabiliserende factor in een turbulente wereld".
3 uur geledenLANDSTUHL (ANP) - Een 36-jarige treinconducteur van de Duitse spoorwegen is doodgeslagen door een zwartrijder. De medewerker van Deutsche Bahn, Serkan, is in het ziekenhuis overleden, melden Duitse media. Hij werd maandagavond in een trein vlak bij Landstuhl in deelstaat Rijnland-Palts door een 26-jarige zwartrijder zo hard geslagen dat hij het bewustzijn verloor.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Een Japans kersenbloesemfestival op een populair uitkijkpunt met zicht op de berg Fuji gaat niet door. Lokale autoriteiten hebben het evenement geschrapt wegens zorgen van bewoners over drukte en overlast van toeristen, meldt persbureau Kyodo.
3 uur geledenROME (ANP/AFP) - Agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE hebben in Italië geen operationele rol bij de Olympische Spelen. Dat benadrukte minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi, die de ophef over de komst van de Amerikanen onnodig noemde. "ICE kan geen operationele politietaken uitvoeren op ons nationale grondgebied en zal dat ook nooit kunnen."
4 uur geleden