Japans keizerlijk hof gaat meer informatie delen
TOKIO (ANP) - Het Japans keizerlijk hof gaat op een andere manier met het publiek communiceren. Daarvoor is zaterdag een nieuw pr-kantoor geopend, melden Japanse media.
Het hof wil onder meer "een vollediger beeld" geven over de leden van de keizerlijke familie en hun activiteiten. Zo krijgt naar verwachting de website een opfrisbeurt. Een team van ongeveer tien mensen gaat daarmee aan de slag. Over de introductie van sociale media zou nog worden getwijfeld.
Keizer Naruhito stelde in februari op zijn 63e verjaardag al dat het hof zich meer zou moeten openstellen voor de buitenwereld. "Het is belangrijk om informatie over de keizerlijke familie op het juiste moment en op een manier te communiceren die gemakkelijk te begrijpen is", zei hij. Zodoende kan een "vertrouwensrelatie" met het publiek worden opgebouwd, vond de keizer. Kroonprins Akishino zei in november dat hij openstond voor sociale media.
Kritiek
In tegenstelling tot veel Europese koninklijke families deelt het keizerlijk hof tot nu toe niet of nauwelijks dingen met het publiek. Er zijn bijvoorbeeld geen kanalen op sociale media.
De Japanse keizerlijke familie kreeg in 2021 veel kritiek vanwege het controversiële huwelijk van Akishino's dochter Mako met Kei Komuro. Door meer met het publiek te delen, wil het hof herhaling voorkomen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
4 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.
5 uur geledenRWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.
7 uur geledenGAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
9 uur geleden