Japans energiebedrijf overweegt lng-project Alaska om handelsdeal
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Jera, de grootste elektriciteitsproducent van Japan, overweegt deel te nemen aan een project in de Amerikaanse staat Alaska voor de export van vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Het is een onderdeel van de poging van Japan om een handelsovereenkomst te sluiten met de Verenigde Staten.
"We zien Alaska als een van de veelbelovende inkoopbronnen", zei een leidinggevende van Jera maandag tijdens een persbijeenkomst. Jera is de grootste lng-inkoper van de wereld.
Het lng-project in Alaska ter waarde van 44 miljard dollar is een lievelingsproject van president Donald Trump. De productielocatie wordt al tientallen jaren in verschillende vormen voorgesteld. Maar het is lastig gebleken om bindende langetermijncontracten te regelen en de benodigde investeringen binnen te halen. De initiatiefnemers van het project proberen nu Aziatische lng-importeurs aan zich te binden uit onder meer Japan, Zuid-Korea en Taiwan.
Top
De Japanse premier Shigeru Ishiba zei eerder deze maand dat het project onderdeel moet zijn van een handelspakket. Zuid-Korea zou ook overwegen om aan het project mee te doen. De VS willen hierover een top houden op 2 juni met de ministers van de drie landen, heeft The New York Times gemeld.
De VS hebben Japan en veel andere landen onlangs een importheffing van 10 procent opgelegd. Daarnaast heeft Japan last van de Amerikaanse heffingen op auto's, staal en aluminium.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met winsten begonnen aan de nieuwe week. Vooral aandelen van AI-bedrijven werden opgepikt, na de koersval in de sector vorige week door sombere uitspraken van AI-topbestuurders over de gevaren van de technologie. Beleggers lijken zich echter te richten op signalen dat de uitgaven aan de ontwikkeling van AI nog steeds toenemen. Ook een aanhoudende daling van de olieprijzen verminderde de vrees dat de energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen.
21 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) vindt dat in het actieplan van woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) voor snellere woningbouw te weinig maatregelen staan voor de bouw van betaalbare huizen voor bijvoorbeeld starters en senioren. Dergelijke woningen zijn volgens de belangenbehartiger voor huiseigenaren "essentieel" om de doorstroming verder op gang te krijgen.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, de belangenbehartiger van huurders, vindt het goed dat het kabinet inzet op meer bijbouwen van betaalbare huurwoningen met het actieplan om de woningbouw te versnellen. Maar het is volgens de Woonbond "ongehoord dat de rekening hiervoor bij huurders ligt".
1 uur geledenWEESP (ANP) - Het Nederlandse duurzame kledingmerk MUD Jeans maakt een doorstart. Dat blijkt uit het eerste faillissementsverslag van de curatoren. De nieuwe eigenaar is N5 Holding, dat 255.000 euro voor de merkrechten, domeinnamen, website en voorraden betaalde. N5 Holding heeft onder meer de rechten van het schoenenmerk Van Lier, dat halverwege 2025 failliet ging.
2 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse privacytoezichthouder heeft Google een boete van 403 miljoen euro opgelegd vanwege het schenden van de regels voor locatiegegevens van gebruikers. De waakhond in Ierland treedt op namens andere toezichthouders in de Europese Unie, omdat het Europese hoofdkantoor van het techconcern in dat land is gevestigd.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Vluchten op enkele Britse luchthavens hebben last van vertraging door een nieuw probleem bij de luchtverkeersleiding. Dat meldt de Britse luchtverkeersleider National Air Traffic Service (NATS). Bijna twee weken geleden leidde een softwareprobleem bij NATS tot het schrappen van 2000 vluchten.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het luchtvaartverkeer in Japan wordt ontregeld door de naderende tyfoon Dujuan. De maatschappijen All Nippon Airways (ANA) en Japan Airlines hebben maandag honderden vluchten geschrapt nu de storm de Japanse hoofdstad Tokio en omliggende gebieden nadert.
4 uur geleden