Japans bierconcern Asahi niet in gesprek met hackers
TOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Bierconcern Asahi is niet in gesprek met de cybercriminelen achter een grote aanval die veel activiteiten van het bedrijf in Japan stillegde. Dat zei topman Atsushi Katsuki op een persconferentie.
"We hebben geen contact gehad met de aanvallers. We weten dus niet wat hun specifieke eis is", zei hij. "Zelfs als er losgeld werd gevraagd, zouden we dat niet hebben betaald", zei Katsuki.
De Japanse bierbrouwer werd in september slachtoffer van een aanval met gijzelsoftware die belangrijke systemen platlegde voor bestellingen en verzendingen van bier. Het bedrijf moet sindsdien veel bierverkopen handmatig verwerken, wat veel langzamer gaat.
Datalek
Asahi maakte ook bekend dat persoonlijke gegevens van ruim 1,5 miljoen klanten mogelijk zijn gelekt bij de cyberaanval. Het bedrijf hoopt zijn logistieke activiteiten in februari weer op orde te hebben.
De aanval trof de Japanse activiteiten van Asahi, dat in Nederland bekend is als eigenaar van Grolsch. In het Aziatische land daalde de verkoop in oktober bijna 10 procent, terwijl concurrenten meer bier verkochten.
Asahi stelde de publicatie van de volledige financiële resultaten van het derde kwartaal uit vanwege de aanval. Wel meldde het bedrijf dat de bierverkoop in Europa in de eerste negen maanden van het jaar 3 procent was gedaald, terwijl in Oost-Azië sprake was van groei. De jaarresultaten verschijnen ook later dan gepland.
Meer uit Financieel
ESSEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern Evonik Industries heeft een nieuw overnamebod van zijn grotere Duitse branchegenoot verworpen. BASF bood 11,2 miljard euro voor Evonik. Evonik zegt zich te willen richten op zijn strategie als zelfstandig bedrijf.
13 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Binance heeft al meer dan 6,3 miljard dollar aan bedrijfsmiddelen apart gezet om de gevolgen op te vangen van de aanval waar de grootste cryptobeurs ter wereld door is getroffen. Van het bedrag wordt 5 miljard dollar aangehouden in precies de digitale munten die zijn getroffen, meldt het bedrijf.
58 minuten geledenHOUSTON (ANP) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal de winsten sterk zien stijgen door de hoge energieprijzen vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Bij ExxonMobil, de grootste oliemaatschappij van de Verenigde Staten, verdubbelde de winst op jaarbasis ruimschoots naar 15,4 miljard dollar, omgerekend 13,8 miljard euro.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat de economische groei ondanks geopolitieke spanningen veerkrachtig blijft, maar Nederland moet ervoor waken dit als een vanzelfsprekendheid te zien. Dat zegt minister van Economische Zaken Heleen Herbert (CDA) in een reactie op de recentste groeicijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag publiceerde.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het tweede kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economische groei van het eurogebied viel daarmee iets terug, na een groei van 0,6 procent in het tweede kwartaal. De groei viel wel hoger uit dan de 0,2 procent die economen hadden verwacht, wat aantoont dat het landenblok de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten goed weet op te vangen.
2 uur geledenINGOLSTADT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Audi heeft de winst in het derde kwartaal van 2026 flink zien kelderen door zwakke verkopen in China en toenemende concurrentie op de Europese markt. De dochteronderneming van de Duitse autogroep Volkswagen verlaagde ook de winstverwachting voor het hele jaar en kijkt naar verdere kostenbesparingen.
3 uur geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Duitsland is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,2 procent gegroeid in vergelijking met de voorgaande periode. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis in een snelle raming. Daarmee viel de groei van de grootste economie van Europa sterker uit dan verwacht, want economen hadden op 0,1 procent groei gerekend.
3 uur geleden