Japans bedrijfsleven schrapt jaarlijks topbezoek aan China
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders uit het Japanse bedrijfsleven hebben een belangrijk jaarlijks bezoek aan China geschrapt door de diplomatieke spanningen tussen Japan en China over Taiwan. Bij dat bezoek in januari stond ook een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping op de planning.
Bij het bezoek zouden meer dan tweehonderd bestuurders en vertegenwoordigers van het Japanse bedrijfsleven een bezoek brengen aan China om te praten over economische samenwerking. Maar volgens de Japan-China Economic Association was er moeite om afspraken te maken met China over gesprekken en ontmoetingen. Daarom is besloten het bezoek voor het eerst in jaren af te blazen.
Tokio en Beijing zijn in een conflict verwikkeld over een opmerking van de Japanse premier Sanae Takaichi. Zij waarschuwde in november dat Japan militair in actie kan komen als China Taiwan aanvalt. Dat heeft geleid tot woede van China, dat Taiwan als een afvallige provincie beschouwt.
Vijftig jaar
China heeft vanwege die rel rond Taiwan de import van Japanse visproducten opgeschort en Chinese burgers geadviseerd niet meer op vakantie te gaan naar Japan. Beijing eist dat premier Takaichi haar woorden terugneemt, maar die weigert dat.
De reis wordt al sinds 1975 georganiseerd. Tijdens de coronapandemie ging die niet door en in 2012 zorgden politieke spanningen tussen Japan en China over betwiste eilanden in de Oost-Chinese Zee voor uitstel van de trip naar het volgende jaar.
Bij de reis zouden onder meer topbestuurders van grote bedrijven als Mitsubishi en Panasonic en vertegenwoordigers van Japanse brancheorganisaties en lobbygroepen meegaan. China is de belangrijkste handelspartner van Japan.
Meer uit Financieel
ROSMALEN (ANP) - Bouwconcern Heijmans blijft last houden van de crisis op de Nederlandse woningmarkt, maar heeft juist meer werk aan het opknappen van de infrastructuur. Door de al langer bestaande problemen van netcongestie, complexe vergunningstrajecten, terughoudendheid van beleggers en nu ook de stijgende hypotheekrente verkocht Heijmans dit jaar tot nu toe 2085 woningen. In de eerste tien maanden van vorig jaar waren dat er 2313. "Voor 2027 houden we er rekening mee dat het aantal verkochte woningen onder druk blijft staan", zegt het bedrijf uit Rosmalen.
51 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Cryptoplatform Binance zegt dat er 6,3 miljard dollar (omgerekend 5,6 miljard euro) betrokken is bij wat inmiddels wordt omschreven als de grootste hack in de geschiedenis van crypto. Ongeveer de helft van dat bedrag is bevroren om grootschalige diefstal bij de grootste cryptobeurs ter wereld te voorkomen.
52 minuten geledenNOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro blijft kampen met zwakte op de markt voor offshore windenergieprojecten. Wel krijgt het bedrijf meer werk vanuit de olie- en gasindustrie nu de energieprijzen hoog liggen door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor nam de omzet in het afgelopen kwartaal licht toe.
54 minuten geledenSEOUL/TOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn vrijdag hard omlaaggegaan. Vooral de chipbedrijven gingen in de uitverkoop na tegenvallende resultaten van chipfabrikant Intel en tech- en webwinkelconcern Amazon. Donderdag zorgden teleurstellende kwartaalcijfers van Google-moederbedrijf Alphabet al voor koersdruk onder de AI-gerelateerde aandelen.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in september verder opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 8,3 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is afgelopen kwartaal iets makkelijker geworden om personeel te vinden. De krapte op de arbeidsmarkt nam iets af doordat er meer werklozen waren om de openstaande vacatures te vervullen. Het aantal vacatures bleef ongeveer gelijk, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Binance, 's werelds grootste cryptobeurs, is mogelijk getroffen door een grote hack. Volgens het bedrijf is voor ruim 2,5 miljard dollar (ongeveer 2,24 miljard euro) aan cryptomunten bevroren om diefstal te voorkomen. Binance heeft de handel in bepaalde producten stilgelegd en inmiddels ook alle stortingen en opnames tijdelijk opgeschort.
4 uur geleden