Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanners Ogawa en Sano leiden NEC naar vijfde bekerfinale

Japanners Ogawa en Sano leiden NEC naar vijfde bekerfinale

LEEUWARDEN (ANP) - NEC heeft voor de vijfde keer de finale van de KNVB-beker bereikt. De Nijmegenaren, die het toernooi nog nooit wonnen, waren in de halve eindstrijd na verlenging te sterk voor SC Cambuur: 1-2.

De Japanners Koki Ogawa en Kodai Sano maakten de doelpunten voor NEC, dat zondag 21 april Feyenoord of FC Groningen in de finale treft. Die twee clubs staan donderdag in De Kuip tegenover elkaar.

Cambuur-trainer Henk de Jong hoopte dat het thuispubliek tegen de Eredivisionist het verschil zou kunnen maken door "het stadion in brand" te zetten. De fans lieten inderdaad van zich horen, niet alleen op de tribunes. Gedurende de wedstrijd werd buiten het stadion veel vuurwerk afgestoken, wat zorgde voor een echte bekersfeer.

NEC leek niet echt geïntimideerd. De Nijmegenaren zorgden in de elfde minuut via Roberto González voor het eerste gevaar. De Spanjaard schoot over. Ogawa was na een kwartier dichter bij de openingstreffer. Zijn poging, uit de draai, belandde via doelman Yanick van Osch tegen de paal. In de twintigste minuut ontsnapte Cambuur opnieuw. Dit keer belandde de bal, na een van richting veranderd schot van Sontje Hansen, op de lat.

De eerste goede aanval van Cambuur leverde wel direct een treffer op. Na een hoge pass in het zestienmetergebied kopte Fedde de Jong de bal goed opzij, waarna de Letse spits Roberts Uldrikis verdediger Bram Nuytink aftroefde en doelman Jasper Cillessen met zijn hoofd passeerde: 1-0. NEC was daarna, in de eerste helft, alleen via Ogawa nog een keer dreigend.

Cambuur moest na rust achteruit. Van Osch hield de Friezen met reddingen op pogingen van Philippe Sandler, Sano en Nuytinck op de been, maar de verdiende gelijkmaker viel na een uur spelen alsnog. Ogawa scoorde uit een hoekschop van Tjaronn Chery (1-1).

Hansen zette NEC halverwege de tweede helft bijna op voorsprong, maar zijn schot ging net naast. Aan de andere kant besliste Milan Smit het duel in de 86e minuut bijna met een kopbal, maar Cillessen voorkwam dat met zijn vingertoppen.

NEC drukte het veldoverwicht in de verlenging alsnog uit in de score. Na goed voorbereidend werk van Yvandro Borges Sanches schoot Sano in de 99e minuut raak. NEC krijgt zo, na de verloren finales in 1973, 1983, 1994 en 2000, opnieuw een kans de KNVB-beker te winnen.

Meer uit Sport

De Boo bezorgt Nederland op 1000 meter tweede zilver op Spelen

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.

41 minuten geleden
De Boo voorlopig tweede op 1000 meter, herkansing Wennemars

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.

57 minuten geleden
Skiester Vonn ondergaat derde operatie na beenbreuk

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.

1 uur geleden
Verstappen kijkt terug op 'een goede dag' bij test in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.

1 uur geleden
Wennemars rijdt na hinderen door Chinees Ziwen Lian 1000 m over

MILAAN (ANP) - Joep Wennemars schaatst de 1000 meter op de Olympische Spelen over. De 23-jarige Nederlander werd in zijn rit gehinderd door de Chinees Ziwen Lian.

1 uur geleden
Verstappen rijdt 136 ronden op eerste testdag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft woensdag zonder noemenswaardige problemen in totaal 136 ronden gereden met zijn nieuwe Red Bull op de eerste testdag in Bahrein. De viervoudige wereldkampioen in de Formule 1 zette in de middagsessie op het Bahrain International Circuit de tweede tijd neer achter de Brit Lando Norris. De Monegask Charles Leclerc klokte de derde tijd in Sakhir.

2 uur geleden
Ritsma bepaalt na de 10 kilometer opstelling ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma van de ploegonderdelen in het langebaanschaatsen beslist pas na de olympische 10 kilometer van vrijdag in welke opstelling hij zondag de ploegenachtervolging bij de mannen van start laat gaan. "Stijn van de Bunt en Jorrit Bergsma rijden vrijdag de 10 kilometer en de vraag is hoe ze daaruit komen", geeft Ritsma als reden.

4 uur geleden