Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanners Ogawa en Sano leiden NEC naar vijfde bekerfinale

Japanners Ogawa en Sano leiden NEC naar vijfde bekerfinale

LEEUWARDEN (ANP) - NEC heeft voor de vijfde keer de finale van de KNVB-beker bereikt. De Nijmegenaren, die het toernooi nog nooit wonnen, waren in de halve eindstrijd na verlenging te sterk voor SC Cambuur: 1-2.

De Japanners Koki Ogawa en Kodai Sano maakten de doelpunten voor NEC, dat zondag 21 april Feyenoord of FC Groningen in de finale treft. Die twee clubs staan donderdag in De Kuip tegenover elkaar.

Cambuur-trainer Henk de Jong hoopte dat het thuispubliek tegen de Eredivisionist het verschil zou kunnen maken door "het stadion in brand" te zetten. De fans lieten inderdaad van zich horen, niet alleen op de tribunes. Gedurende de wedstrijd werd buiten het stadion veel vuurwerk afgestoken, wat zorgde voor een echte bekersfeer.

NEC leek niet echt geïntimideerd. De Nijmegenaren zorgden in de elfde minuut via Roberto González voor het eerste gevaar. De Spanjaard schoot over. Ogawa was na een kwartier dichter bij de openingstreffer. Zijn poging, uit de draai, belandde via doelman Yanick van Osch tegen de paal. In de twintigste minuut ontsnapte Cambuur opnieuw. Dit keer belandde de bal, na een van richting veranderd schot van Sontje Hansen, op de lat.

De eerste goede aanval van Cambuur leverde wel direct een treffer op. Na een hoge pass in het zestienmetergebied kopte Fedde de Jong de bal goed opzij, waarna de Letse spits Roberts Uldrikis verdediger Bram Nuytink aftroefde en doelman Jasper Cillessen met zijn hoofd passeerde: 1-0. NEC was daarna, in de eerste helft, alleen via Ogawa nog een keer dreigend.

Cambuur moest na rust achteruit. Van Osch hield de Friezen met reddingen op pogingen van Philippe Sandler, Sano en Nuytinck op de been, maar de verdiende gelijkmaker viel na een uur spelen alsnog. Ogawa scoorde uit een hoekschop van Tjaronn Chery (1-1).

Hansen zette NEC halverwege de tweede helft bijna op voorsprong, maar zijn schot ging net naast. Aan de andere kant besliste Milan Smit het duel in de 86e minuut bijna met een kopbal, maar Cillessen voorkwam dat met zijn vingertoppen.

NEC drukte het veldoverwicht in de verlenging alsnog uit in de score. Na goed voorbereidend werk van Yvandro Borges Sanches schoot Sano in de 99e minuut raak. NEC krijgt zo, na de verloren finales in 1973, 1983, 1994 en 2000, opnieuw een kans de KNVB-beker te winnen.

Meer uit Sport

Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

8 uur geleden
Estafettezwemsters sluiten EK kortebaan af met tweede goud

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.

8 uur geleden
Norris: ik heb titel eerlijk en niet agressief gewonnen

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.

10 uur geleden
Zwemster De Waard pakt EK-brons op 50 meter rugslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.

10 uur geleden
Zege in massastart voelt 'lekker' voor schaatsster Groenewoud

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."

11 uur geleden
De Boo, Lavreysen en Van der Poel kandidaat Sportman van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.

11 uur geleden
Verstappen verliest titel, maar spreekt van zijn 'beste seizoen'

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."

11 uur geleden