Japanners naar stembus na moord op Abe
TOKIO (ANP/DPA) - De Japanners gaan naar de stembus voor verkiezingen voor het hogerhuis, twee dagen nadat oud-premier Shinzo Abe werd doodgeschoten. Dat gebeurde vrijdag tijdens een verkiezingsbijeenkomst in de stad Nara.
Volgens de peilingen kan de Liberaal Democratische Partij van premier Fumio Kishida rekenen op een duidelijke overwinning, evenals de coalitiepartner Komeito. De partijen hebben nu ook een meerderheid in de senaat, net als in het machtiger lagerhuis.
Een overwinning zou de positie van Kishida verstevigen, op het moment dat de Japanse economie moet herstellen van de coronacrisis en energie- en voedselprijzen stijgen. Hij streeft een grotere investering in de defensie van het land na, met het oog op de Russische invasie van Oekraïne en de Chinese pogingen de macht in de regio te vergroten.
De hogerhuisverkiezingen worden elke drie jaar gehouden voor de helft van de 248 zetels in de Kamer. De stembureaus sluiten om 13.00 uur (Nederlandse tijd).
Meer uit Buitenland
FNIDEQ (ANP) - Marokkaanse veiligheidstroepen hebben bij de grens met het Spaanse Ceuta zaterdag 294 mensen opgepakt die van plan zouden zijn geweest de grens te overschrijden. Dat was volgens Marokkaanse media een routine-operatie gericht tegen illegale grensoverschrijdingen. Er zijn 46 Marokkanen en 248 migranten uit zuidelijker gelegen Afrikaanse landen aangehouden.
7 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag opgeschrikt door verschillende explosies. Eerder op zaterdag hadden de autoriteiten van de hoofdstad al gewaarschuwd voor een naderende Russische aanval met ballistische raketten.
4 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - De nieuwe Colombiaanse president Abelardo de la Espriella heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd om de huidige importheffingen voor het Zuid-Amerikaanse land tijdelijk op te schorten, nadat het land zwaar werd getroffen door een aardbeving.
6 uur geledenINDIANAPOLIS (ANP) - Krachtige stormen en overstromingen hebben in de Amerikaanse staat Indiana aan ten minste zes mensen het leven gekost, onder wie een 4-jarig jongetje. Dat hebben autoriteiten van de staat bekendgemaakt.
6 uur geledenSOURBRODT (ANP/BELGA) - In het Belgische natuurgebied de Hoge Venen is meer dan 2000 hectare aan natuur in vlammen opgegaan, zegt een woordvoerder van de regionale autoriteiten. Volgens de burgemeester van Baelen is een Nederlandse blushelikopter zaterdagmiddag aangekomen om te helpen met blussen en werd een tweede Nederlandse helikopter later op de dag nog verwacht.
11 uur geledenKARIBA (ANP/AFP) - Het dodental na het kapseizen van een veerboot op het Karibameer in Zimbabwe is opgelopen naar 68, zegt de politie. Onder de doden zouden vooral vishandelaren en inwoners van de dorpen rond het meer op de grens van Zimbabwe en Zambia zijn.
11 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt in principe een akkoord te hebben met Oman over een veilige scheepsdoorvaart van de Straat van Hormuz. Dat meldt nieuwszender Al Jazeera na een uitgegeven verklaring van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
12 uur geleden