Japanners naar stembus na moord op Abe
TOKIO (ANP/DPA) - De Japanners gaan naar de stembus voor verkiezingen voor het hogerhuis, twee dagen nadat oud-premier Shinzo Abe werd doodgeschoten. Dat gebeurde vrijdag tijdens een verkiezingsbijeenkomst in de stad Nara.
Volgens de peilingen kan de Liberaal Democratische Partij van premier Fumio Kishida rekenen op een duidelijke overwinning, evenals de coalitiepartner Komeito. De partijen hebben nu ook een meerderheid in de senaat, net als in het machtiger lagerhuis.
Een overwinning zou de positie van Kishida verstevigen, op het moment dat de Japanse economie moet herstellen van de coronacrisis en energie- en voedselprijzen stijgen. Hij streeft een grotere investering in de defensie van het land na, met het oog op de Russische invasie van Oekraïne en de Chinese pogingen de macht in de regio te vergroten.
De hogerhuisverkiezingen worden elke drie jaar gehouden voor de helft van de 248 zetels in de Kamer. De stembureaus sluiten om 13.00 uur (Nederlandse tijd).
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - De overstromingen in de Thaise hoofdstad Bangkok zijn gestabiliseerd. Dat meldt de lokale gouverneur. Autoriteiten riepen zaterdag een officiële overstromingsramp uit, vanwege aanhoudende regen.
21 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Bosbranden in de tropische wouden van het Indonesische deel van het eiland Borneo hebben de druk op de ernstig bedreigde orang-oetans verder opgevoerd. Dat meldt de internationale natuurbeschermingsorganisatie IUCN.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Sinds donderdagmiddag regent het zo hard in de Thaise hoofdstad Bangkok dat de autoriteiten een officiële overstromingsramp hebben uitgeroepen. De rampenstatus geldt voor alle vijftig districten van Bangkok, waar onophoudelijke regen hevige overstromingen veroorzaakt.
2 uur geledenMONTGOMERY (ANP/AFP/RTR) - TikTok heeft een schikking getroffen in een rechtszaak in de Amerikaanse staat Alabama over beschuldigingen rond de veiligheid van kinderen op het sociale mediaplatform. TikTok stemt in met beperkingen voor kinderen die het platform gebruiken en zal minstens 100 miljoen dollar betalen aan de staat Alabama. De rechtszaak die maandag zou beginnen is daarmee van de baan.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren hebben geweigerd. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid binnen zeven dagen de blokkade op de Straat van Hormuz op te heffen en de nucleaire onderhandelingen te hervatten, mits de VS akkoord gaan met het eisenpakket van Iran. In de marge van de VN-top in New York zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, vrijdag dat de bal nu bij de VS ligt om dit zevendaagse plan te accepteren.
8 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Online gokken is per direct verboden in Brazilië. De Braziliaanse president Luiz Inácio 'Lula' da Silva heeft vrijdag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het onmogelijk maakt om nog geld te storten op goksites.
8 uur geleden