Japanner Tsunoda blijft bij Formule 1-team AlphaTauri
FAENZA (ANP) - De Japanse Formule 1-coureur Yuki Tsunoda komt ook volgend jaar uit voor renstal AlphaTauri, het zusterteam van Red Bull waarvoor ook de Nederlander Nyck de Vries in beeld is. Voor Tsunoda wordt het zijn derde jaar bij het Italiaanse team dat vrijwel zeker de Fransman Pierre Gasly ziet vertrekken naar Alpine.
Tsunoda veroverde tot nu toe 43 WK-punten met als beste resultaat de vierde plek in de GP van Abu Dhabi in 2021. "Ik ben blij met de kans die ik krijg om in de Formule 1 te blijven uitkomen. Nu ik verhuisd ben naar Italië voel ik me nog meer een deel van het team", aldus de 22-jarige Japanner.
Teambaas Franz Tost noemt Tsunoda "een zeer getalenteerde rijder" en prijst zijn ontwikkeling. "Hij bewijst dat hij een plaats verdient in de Formule 1 en ik verwacht ook dit jaar nog een paar goede resultaten van hem. Ik heb altijd gezegd dat een coureur ten minste drie jaar nodig heeft om zich de Formule 1 helemaal eigen te maken. We geven hem graag die kans", aldus Tost.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
13 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
14 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
14 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
14 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
15 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
15 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
15 uur geleden