Japanner Sasaki verrast op massastart, Hoolwerf vierde
QUEBEC (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf is bij de wereldbeker in Quebec net naast het podium geëindigd op de massastart. De 26-jarige schaatser werd in de sprint na zestien ronden vierde. De zege ging naar de Japanner Shomu Sasaki. Die bleef Chung Jae-won uit Zuid-Korea en Livio Wenger uit Zwitserland voor.
Hoolwerf zette zijn sprint van ver in en kwam te laat om de eerste drie nog bij te halen. Hij was nog net sneller dan Andrea Giovannini uit Italië. De Italiaan had aan de vijfde plaats genoeg om de eindzege in het klassement op te eisen. Hij heeft met 274 punten er net wat meer dan Chung (269). Hoolwerf werd in het klassement derde met 263 punten.
Marcel Bosker werd elfde. De schaatser, die de derde wedstrijd in Stavanger won, eindigde in het klassement als zesde. Olympisch en wereldkampioen Bart Swings uit België deed in Quebec niet mee.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De roeiers van de mannenacht hebben zich geplaatst voor de finale op de WK in eigen land. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos won de Nederlandse boot, regerend wereldkampioen, zondagochtend zijn halve finale voor de boten uit Groot-Brittannië en Duitsland. De finale is zondagmiddag om 13.38 uur.
17 minuten geledenMONTERREY (ANP/RTR) - Tennisster Diane Parry heeft op het toernooi van Monterrey haar eerste WTA-titel veroverd. De 23-jarige Française versloeg Elise Mertens uit België in drie sets: 6-4 0-6 6-3.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Ethiopiër Addisu Gobena heeft de marathon van Sydney gewonnen. De zege bij de vrouwen ging naar de Keniaanse Peres Jepchirchir.
1 uur geledenXERACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft een hersenschudding, een gebroken sleutelbeen en een gebroken nekwervel overgehouden aan zijn valpartij in de achtste etappe van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates zaterdagavond bekendgemaakt via X. De Sloveense wereldkampioen viel zaterdag in een vlakke etappe in de rode leiderstrui en moest de koers verlaten.
14 uur geledenXERACO (ANP) - Enric Mas, de nieuwe Spaanse leider in de Vuelta, heeft zaterdag bij de podiumceremonie geweigerd de rode leiderstrui aan te trekken. Hij nam de leiding over van Tadej Pogačar, die tijdens de achtste etappe hard ten val kwam en de koers moest verlaten. Voorafgaand aan de rit stond Mas 3.50 minuten achter de Sloveense wereldkampioen en leek de Vuelta al beslist.
15 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeyvrouwen vindt dat zijn speelsters "veel te weinig" hebben gecreëerd tijdens de WK-finale tegen Argentinië. Zijn ploeg verloor uiteindelijk na shoot-outs.
15 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Hockeyster Yibbi Jansen (26) baalt van de verloren WK-finale in eigen land. Argentinië bleek in het Wagener Stadion na shoot-outs te sterk en hield Oranje daarmee af van een vierde wereldtitel op rij.
16 uur geleden