Japanner Sasaki verrast op massastart, Hoolwerf vierde
QUEBEC (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf is bij de wereldbeker in Quebec net naast het podium geëindigd op de massastart. De 26-jarige schaatser werd in de sprint na zestien ronden vierde. De zege ging naar de Japanner Shomu Sasaki. Die bleef Chung Jae-won uit Zuid-Korea en Livio Wenger uit Zwitserland voor.
Hoolwerf zette zijn sprint van ver in en kwam te laat om de eerste drie nog bij te halen. Hij was nog net sneller dan Andrea Giovannini uit Italië. De Italiaan had aan de vijfde plaats genoeg om de eindzege in het klassement op te eisen. Hij heeft met 274 punten er net wat meer dan Chung (269). Hoolwerf werd in het klassement derde met 263 punten.
Marcel Bosker werd elfde. De schaatser, die de derde wedstrijd in Stavanger won, eindigde in het klassement als zesde. Olympisch en wereldkampioen Bart Swings uit België deed in Quebec niet mee.
Meer uit Sport
SAINT-DENIS (ANP) - Zwemmer Koen de Groot heeft bij de EK zwemmen een zilveren medaille veroverd op de 50 meter schoolslag. De 22-jarige Limburger noteerde 26,62 en scherpte zijn eigen Nederlandse record met zes honderdsten aan. Hij moest alleen de Italiaan Nicolò Martinenghi met een tijd van 26,57 voor zich dulden. Diens landgenoot Simone Cerasuolo finishte eveneens in 26,62.
32 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De rake strafcorner in de eerste WK-wedstrijd heeft hockeyster Yibbi Jansen een goed gevoel opgeleverd. De strafcornerspecialiste maakte in de openingswedstrijd van Oranje de tweede treffer tegen Chili (2-0-zege). "Dat is toch wel heel lekker. Je traint er een hoop op en als ie er in zo'n vol stadion ingaat, voelt dat heel goed", zei Jansen.
1 uur geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) ontbreekt zondag door 'lichte fysieke klachten' in de teamfinale bij de EK turnen in Zagreb. Turnbond KNGU meldt in een persbericht geen 'onnodig risico' te willen nemen met het oog op de WK in Rotterdam in oktober dit jaar.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren had zijn hockeysters goed zien spelen in de eerste wedstrijd op het WK in eigen land. De score had volgens hem wel hoger moeten uitvallen. Oranje won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0 van Chili.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het wereldkampioenschap in eigen land begonnen met een zege op Chili. Het team van bondscoach Raoul Ehren won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0.
2 uur geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de EK in Zagreb nipt naast de medailles gegrepen in de toestelfinale op het onderdeel brug. De Volendamse kwam na een gedegen oefening tot 14,200 punten en werd daarmee vierde.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel en Sofie Dokter doen volop mee om de medailles na zes onderdelen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham.
5 uur geleden