Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanner Sasaki verrast op massastart, Hoolwerf vierde

Japanner Sasaki verrast op massastart, Hoolwerf vierde

QUEBEC (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf is bij de wereldbeker in Quebec net naast het podium geëindigd op de massastart. De 26-jarige schaatser werd in de sprint na zestien ronden vierde. De zege ging naar de Japanner Shomu Sasaki. Die bleef Chung Jae-won uit Zuid-Korea en Livio Wenger uit Zwitserland voor.

Hoolwerf zette zijn sprint van ver in en kwam te laat om de eerste drie nog bij te halen. Hij was nog net sneller dan Andrea Giovannini uit Italië. De Italiaan had aan de vijfde plaats genoeg om de eindzege in het klassement op te eisen. Hij heeft met 274 punten er net wat meer dan Chung (269). Hoolwerf werd in het klassement derde met 263 punten.

Marcel Bosker werd elfde. De schaatser, die de derde wedstrijd in Stavanger won, eindigde in het klassement als zesde. Olympisch en wereldkampioen Bart Swings uit België deed in Quebec niet mee.

Meer uit Sport

Noorse schaatser Eitrem voelde druk na wereldrecord op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."

40 minuten geleden
Leerdam op 1000 meter in slotrit tegen titelverdedigster Takagi

MILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.

41 minuten geleden
Realistische Huizinga: buitenlanders hebben stap gezet, wij niet

MILAAN (ANP) - Schaatser Chris Huizinga was na afloop van de voor Nederland teleurstellend verlopen 5 kilometer op de Olympische Spelen duidelijk in zijn oordeel. "De buitenlandse rijders hebben op de lange afstanden een behoorlijke stap gezet, wij niet. Dit is de realiteit", sprak de beste Oranje-rijder, die als zevende eindigde in het Milano Speed Skating Stadium. Stijn van de Bunt werd negende en Marcel Bosker elfde.

42 minuten geleden
Bol loopt in haar eerste 800 meter meteen Nederlands record

METZ (ANP) - Femke Bol heeft in haar eerste serieuze wedstrijd over 800 meter meteen een record gelopen. De 25-jarige atlete uit Amersfoort rende bij een internationale atletiekmeeting in het Franse Metz het 25 jaar oude Nederlands indoorrecord van Ester Goossens uit de boeken. Bol won de race in een tijd van officieel 1.59,07 en was daarmee sneller dan de 2.00,01 van Goossens uit 2001.

1 uur geleden
Schaatsers op Spelen ver verwijderd van podium op 5000 meter

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn bij de Olympische Spelen in Milaan buiten het podium op de 5000 meter geëindigd. Chris Huizinga was in het Milano Speed Skating Stadium de beste Nederlander op de zevende plaats. Het goud ging naar de Noor Sander Eitrem in een olympisch record van 6.03,95. Metodej Jilek uit Tsjechië pakte het zilver en Riccardo Lorello uit Italië won het brons.

2 uur geleden
Sprintster Bisschops nadert recordtijden Cooman en Schippers

METZ (ANP) - Atlete Minke Bisschops is op de 60 meter naar de derde plaats geklommen op de Nederlandse ranglijst aller tijden. De sprintster klokte bij indoorwedstrijden in het Franse Metz 7,11 seconden. Dat is even snel als Els Vader in 1987. Nelli Cooman en Dafne Schippers delen de eerste plaats met 7,00. Cooman liep die tijd in 1986, Schippers in 2016.

2 uur geleden
Van de Bunt moest snelle start bekopen op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Stijn van de Bunt baalde dat hij bij zijn olympische debuut een beetje te snel was begonnen aan zijn 5000 meter. De 21-jarige schaatser uit Lopik kwam tot 6.12,94 en vond zichzelf halverwege de wedstrijd daarmee terug op de derde plaats. "Ik ging net iets te gek weg", aldus Van de Bunt.

2 uur geleden