Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanner omgekomen in Oekraïne die voor Rusland vocht

Japanner omgekomen in Oekraïne die voor Rusland vocht

KYIV (ANP/AFP) - In Oekraïne is vorige maand mogelijk voor de eerste keer een Japanse staatsburger omgekomen terwijl hij er aan de zijde van Rusland vocht, heeft de Japanse regering dinsdag bekendgemaakt.

Een regeringswoordvoerder gaf geen details over de identiteit van de man en zei alleen dat hij in de twintig was. De nationale omroep NHK identificeerde de man als een 29-jarige voormalige soldaat die zijn land in november verliet en omkwam bij een explosie in Donetsk in het oosten van Oekraïne.

De Japanse regering zegt geen weet te hebben van andere Japanners die voor Rusland vechten. Wel is bekend dat een handvol van hen aan de zijde van Oekraïne vecht. Onbekend is hoeveel zich bij de Russische kant hebben aangemeld.

In Oekraïne zijn tienduizenden Russische soldaten omgekomen sinds de invasie meer dan twee jaar geleden. Moskou is daarom wereldwijd op zoek naar meer troepen, met name onder Zuid-Aziaten. De Nepalese regering zei in mei dat 22 van haar staatsburgers zijn omgekomen terwijl ze voor Rusland vochten. Sri Lanka heeft gezegd dat zeventien van zijn burgers ook zijn omgekomen.

Meer uit Buitenland

Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

2 uur geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

7 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

8 uur geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

11 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

12 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

12 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

13 uur geleden