Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanner omgekomen in Oekraïne die voor Rusland vocht

Japanner omgekomen in Oekraïne die voor Rusland vocht

KYIV (ANP/AFP) - In Oekraïne is vorige maand mogelijk voor de eerste keer een Japanse staatsburger omgekomen terwijl hij er aan de zijde van Rusland vocht, heeft de Japanse regering dinsdag bekendgemaakt.

Een regeringswoordvoerder gaf geen details over de identiteit van de man en zei alleen dat hij in de twintig was. De nationale omroep NHK identificeerde de man als een 29-jarige voormalige soldaat die zijn land in november verliet en omkwam bij een explosie in Donetsk in het oosten van Oekraïne.

De Japanse regering zegt geen weet te hebben van andere Japanners die voor Rusland vechten. Wel is bekend dat een handvol van hen aan de zijde van Oekraïne vecht. Onbekend is hoeveel zich bij de Russische kant hebben aangemeld.

In Oekraïne zijn tienduizenden Russische soldaten omgekomen sinds de invasie meer dan twee jaar geleden. Moskou is daarom wereldwijd op zoek naar meer troepen, met name onder Zuid-Aziaten. De Nepalese regering zei in mei dat 22 van haar staatsburgers zijn omgekomen terwijl ze voor Rusland vochten. Sri Lanka heeft gezegd dat zeventien van zijn burgers ook zijn omgekomen.

Meer uit Buitenland

Dodental door noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië loopt opnieuw op

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental als gevolg van het noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië is opnieuw opgelopen. Meer dan 1200 mensen kwamen om door overstromingen en aardverschuivingen in Indonesië, Maleisië, Sri Lanka en Thailand. Honderden mensen worden nog vermist.

12 minuten geleden
Israël doodt twee Palestijnse verdachten op Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt twee Palestijnse verdachten op de Westelijke Jordaanoever te hebben doodgeschoten. Die zouden aanvallen hebben uitgevoerd op Israëlische militairen, met drie gewonden tot gevolg.

21 minuten geleden
Paus sluit eerste buitenlandreis af met grote mis in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in de Libanese hoofdstad Beiroet een mis gehouden die door meer dan 100.000 mensen is bezocht. Daarmee rondde hij zijn eerste buitenlandse reis als paus af.

29 minuten geleden
Oekraïens leger ontkent inname Pokrovsk door Rusland

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.

2 uur geleden
Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.

3 uur geleden
VS vinden het niet nodig dat Rubio bij NAVO-overleg is

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.

3 uur geleden
Trump trekt verkiezingen Honduras in twijfel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.

6 uur geleden