Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanner omgekomen in Oekraïne die voor Rusland vocht

Japanner omgekomen in Oekraïne die voor Rusland vocht

KYIV (ANP/AFP) - In Oekraïne is vorige maand mogelijk voor de eerste keer een Japanse staatsburger omgekomen terwijl hij er aan de zijde van Rusland vocht, heeft de Japanse regering dinsdag bekendgemaakt.

Een regeringswoordvoerder gaf geen details over de identiteit van de man en zei alleen dat hij in de twintig was. De nationale omroep NHK identificeerde de man als een 29-jarige voormalige soldaat die zijn land in november verliet en omkwam bij een explosie in Donetsk in het oosten van Oekraïne.

De Japanse regering zegt geen weet te hebben van andere Japanners die voor Rusland vechten. Wel is bekend dat een handvol van hen aan de zijde van Oekraïne vecht. Onbekend is hoeveel zich bij de Russische kant hebben aangemeld.

In Oekraïne zijn tienduizenden Russische soldaten omgekomen sinds de invasie meer dan twee jaar geleden. Moskou is daarom wereldwijd op zoek naar meer troepen, met name onder Zuid-Aziaten. De Nepalese regering zei in mei dat 22 van haar staatsburgers zijn omgekomen terwijl ze voor Rusland vochten. Sri Lanka heeft gezegd dat zeventien van zijn burgers ook zijn omgekomen.

Meer uit Buitenland

Iran laat 'niet-vijandige' schepen Straat van Hormuz passeren

TEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.

48 minuten geleden
Exitpoll: partij Frederiksen de grootste bij Deense verkiezingen

KOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.

1 uur geleden
Trump beklemtoont dat VS in gesprek zijn met Iran

WASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.

1 uur geleden
Bolsonaro mag rest van straf onder huisarrest uitzitten

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.

1 uur geleden
Media: VS sturen 3000 militairen extra naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.

2 uur geleden
Iraanse raket zou boven Libanon zijn onderschept

BEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.

4 uur geleden
Groenlandse premier: belangrijkste Deense verkiezingen ooit

NUUK (ANP/AFP) - De Deense parlementsverkiezingen die deze dinsdag worden gehouden, zijn volgens de minister-president van Groenland essentieel. "Ik denk dat dit de belangrijkste Deense parlementsverkiezingen in Groenland ooit zijn", aldus Jens-Frederik Nielsen. De verkiezingen zijn niet alleen in Denemarken zelf, maar ook op de Faeröer en in Groenland. Die krijgen ieder twee zetels.

6 uur geleden