Japanner krijgt doodstraf voor moord op 19 mensen
YOKOHAMA (ANP/RTR) - Een Japanse man is maandag ter dood veroordeeld voor de moord op negentien gehandicapte mensen in 2016. Het was een van de ergste massamoorden sinds 1945 in Japan.
De 30-jarige Satoshi Uematsu vermoordde de negen mannen en tien vrouwen in hun slaap met een mes. Hij doodde ze in een zorgcentrum voor mensen met een verstandelijke beperking in een faciliteit in Sgamihara, ten zuidwesten van Tokio.
De foto's en filmbeelden van zijn lachende gezicht na zijn aanhouding in 2016 gingen de hele wereld over. In een verhoor vertelde hij de politie geen spijt te hebben. Uematsu handelde uit een verlangen om mensen met ernstige handicaps te "redden". Hij had eerder de politiek benaderd met het voorstel in de wet vast te leggen dat op gehandicapten euthanasie uit medelijden moet worden toegepast.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
1 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
1 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
1 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
3 uur geleden