Japanner Kobayashi wint Vierschansentournee zonder grand slam
BISCHOFSHOFEN (ANP) - De Japanse skispringer Ryoyu Kobayashi heeft voor de tweede keer in zijn carrière de Vierschansentournee op zijn naam geschreven. De 25-jarige Aziaat won het befaamde toernooi echter niet met een 'grand slam' met alle vier de zeges, zoals hij eerder in 2019 deed. De laatste wedstrijd in Bischofshofen werd gewonnen door de Oostenrijker Daniel Huber.
Kobayashi had eerder de zege gepakt in de wedstrijden in Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen en de eerste wedstrijd in Bischofshofen, die was gehouden ter vervanging van het afgelaste springen in Innsbruck. In de laatste wedstrijd eindigde hij als vijfde. Met 1162,3 punten bleef de Japanner in het klassement de Noren Marius Lindvik en Halvor Egner Granerud ruim voor.
Huber kwam tot sprongen van 136,5 en 137 meter. Met 286,8 punten won hij voor Granerud en de Duitser Karl Geiger. Geiger was in zijn eerste poging 140,5 meter ver gesprongen, maar bleef in de tweede sprong steken op 132 meter. De Sloveen Lovro Kos, die als negende eindigde, kwam in zijn tweede sprong met 144 meter het verst.
De Pool Kamil Stoch, die vorig jaar voor de derde keer zegevierde in de Vierschansentournee, was na een slechte start al kansloos voor titelprolongatie. Hij kwam in de laatste wedstrijd niet meer in actie.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft op de Olympische Spelen op de 500 meter zijn tweede zilveren medaille veroverd. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 33,88 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in 33,77. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde met 34,26 als derde.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.
2 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft een historische medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina veroverd. Hij bezorgde Brazilië de eerste medaille ooit op de Winterspelen. Pinheiro Braathen won het goud op de reuzenslalom.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
7 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.
9 uur geleden