Japanner Kobayashi wint Vierschansentournee zonder grand slam
BISCHOFSHOFEN (ANP) - De Japanse skispringer Ryoyu Kobayashi heeft voor de tweede keer in zijn carrière de Vierschansentournee op zijn naam geschreven. De 25-jarige Aziaat won het befaamde toernooi echter niet met een 'grand slam' met alle vier de zeges, zoals hij eerder in 2019 deed. De laatste wedstrijd in Bischofshofen werd gewonnen door de Oostenrijker Daniel Huber.
Kobayashi had eerder de zege gepakt in de wedstrijden in Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen en de eerste wedstrijd in Bischofshofen, die was gehouden ter vervanging van het afgelaste springen in Innsbruck. In de laatste wedstrijd eindigde hij als vijfde. Met 1162,3 punten bleef de Japanner in het klassement de Noren Marius Lindvik en Halvor Egner Granerud ruim voor.
Huber kwam tot sprongen van 136,5 en 137 meter. Met 286,8 punten won hij voor Granerud en de Duitser Karl Geiger. Geiger was in zijn eerste poging 140,5 meter ver gesprongen, maar bleef in de tweede sprong steken op 132 meter. De Sloveen Lovro Kos, die als negende eindigde, kwam in zijn tweede sprong met 144 meter het verst.
De Pool Kamil Stoch, die vorig jaar voor de derde keer zegevierde in de Vierschansentournee, was na een slechte start al kansloos voor titelprolongatie. Hij kwam in de laatste wedstrijd niet meer in actie.
Meer uit Sport
LE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
1 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
2 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
16 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
21 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
22 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geleden