Japanner Kobayashi wint Vierschansentournee zonder grand slam
BISCHOFSHOFEN (ANP) - De Japanse skispringer Ryoyu Kobayashi heeft voor de tweede keer in zijn carrière de Vierschansentournee op zijn naam geschreven. De 25-jarige Aziaat won het befaamde toernooi echter niet met een 'grand slam' met alle vier de zeges, zoals hij eerder in 2019 deed. De laatste wedstrijd in Bischofshofen werd gewonnen door de Oostenrijker Daniel Huber.
Kobayashi had eerder de zege gepakt in de wedstrijden in Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen en de eerste wedstrijd in Bischofshofen, die was gehouden ter vervanging van het afgelaste springen in Innsbruck. In de laatste wedstrijd eindigde hij als vijfde. Met 1162,3 punten bleef de Japanner in het klassement de Noren Marius Lindvik en Halvor Egner Granerud ruim voor.
Huber kwam tot sprongen van 136,5 en 137 meter. Met 286,8 punten won hij voor Granerud en de Duitser Karl Geiger. Geiger was in zijn eerste poging 140,5 meter ver gesprongen, maar bleef in de tweede sprong steken op 132 meter. De Sloveen Lovro Kos, die als negende eindigde, kwam in zijn tweede sprong met 144 meter het verst.
De Pool Kamil Stoch, die vorig jaar voor de derde keer zegevierde in de Vierschansentournee, was na een slechte start al kansloos voor titelprolongatie. Hij kwam in de laatste wedstrijd niet meer in actie.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Het is voor hardlopers niet meer mogelijk om een startnummer voor de marathon van Amsterdam te krijgen. De komende editie van 2026 was volgens de organisatie binnen een week uitverkocht. Voor de klassieke afstand over 42,195 kilometer hebben 32.000 mensen zich ingeschreven. Voor de halve marathon waren dat er nog eens 15.000. Vorig jaar waren er in totaal 45.000 deelnemers op beide afstanden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.
13 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geëindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.
15 uur geleden