Japanner Ito verlaat Azië Cup na beschuldiging van aanranding
TOKIO (ANP/AFP) - Junya Ito heeft de Japanse voetbalselectie bij de Azië Cup verlaten. Dat gebeurde nadat twee vrouwen hem hadden beschuldigd van aanranding, in juni 2023 in een hotel in Osaka na een wedstrijd tussen Japan en Peru. "We hebben een strafrechtelijke klacht tegen Ito ontvangen en we zijn het onderzoek gestart", vertelde een politiewoordvoerder in Osaka aan het Franse persbureau AFP.
De 30-jarige Ito bleef woensdag in de achtste finale tussen Japan en Bahrein (3-1) op de reservebank zitten. In de groepsduels met Vietnam, Irak en Indonesië kwam de voetballer van Stade de Reims wel in actie. Ito speelde eerder onder meer voor Racing Genk.
"In dit stadium en tot op heden toont de club solidariteit met zijn speler", reageerde Reims. "In afwachting van een gerechtelijk onderzoek beschikken wij niet over informatie die het onderzoek door de autoriteiten van Osaka in de ene of de andere richting ondersteunt, aangezien de genoemde feiten hebben plaatsgevonden tijdens een interlandperiode."
Ito maakte in 54 interlands dertien doelpunten voor Japan.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
3 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
19 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
19 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
20 uur geleden