Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanner Ito verlaat Azië Cup na beschuldiging van aanranding

Japanner Ito verlaat Azië Cup na beschuldiging van aanranding

TOKIO (ANP/AFP) - Junya Ito heeft de Japanse voetbalselectie bij de Azië Cup verlaten. Dat gebeurde nadat twee vrouwen hem hadden beschuldigd van aanranding, in juni 2023 in een hotel in Osaka na een wedstrijd tussen Japan en Peru. "We hebben een strafrechtelijke klacht tegen Ito ontvangen en we zijn het onderzoek gestart", vertelde een politiewoordvoerder in Osaka aan het Franse persbureau AFP.

De 30-jarige Ito bleef woensdag in de achtste finale tussen Japan en Bahrein (3-1) op de reservebank zitten. In de groepsduels met Vietnam, Irak en Indonesië kwam de voetballer van Stade de Reims wel in actie. Ito speelde eerder onder meer voor Racing Genk.

"In dit stadium en tot op heden toont de club solidariteit met zijn speler", reageerde Reims. "In afwachting van een gerechtelijk onderzoek beschikken wij niet over informatie die het onderzoek door de autoriteiten van Osaka in de ene of de andere richting ondersteunt, aangezien de genoemde feiten hebben plaatsgevonden tijdens een interlandperiode."

Ito maakte in 54 interlands dertien doelpunten voor Japan.

Meer uit Voetbal

Real Madrid begint nieuwe jaar zonder geblesseerde Mbappé

MADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.

35 minuten geleden
NAC Breda haalt transfervrije Ghanese aanvaller Ayew (36)

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.

2 uur geleden
Belgisch voetbal wint zaak om uitzendrechten en blijft op tv

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Streamingdienst DAZN moet het Belgische profvoetbal blijven uitzenden en betalen. Dat heeft het Brusselse arbitragehof besloten, nadat de rechtenhouder vorige maand het contract had opgezegd omdat deze er niet in slaagde de rechten door te verkopen. De organisator van de Belgische voetbalcompetitie Pro League verzette zich daartegen en heeft gelijk gekregen.

4 uur geleden
Arteta ziet na zege op Villa dat koploper Arsenal op goede weg is

LONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.

5 uur geleden
Koploper Arsenal wint topper tegen Aston Villa ruim: 4-1

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.

15 uur geleden
Kluivert scoort en speelt gelijk met Bournemouth bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.

16 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

18 uur geleden