Japanner Ito verlaat Azië Cup na beschuldiging van aanranding
TOKIO (ANP/AFP) - Junya Ito heeft de Japanse voetbalselectie bij de Azië Cup verlaten. Dat gebeurde nadat twee vrouwen hem hadden beschuldigd van aanranding, in juni 2023 in een hotel in Osaka na een wedstrijd tussen Japan en Peru. "We hebben een strafrechtelijke klacht tegen Ito ontvangen en we zijn het onderzoek gestart", vertelde een politiewoordvoerder in Osaka aan het Franse persbureau AFP.
De 30-jarige Ito bleef woensdag in de achtste finale tussen Japan en Bahrein (3-1) op de reservebank zitten. In de groepsduels met Vietnam, Irak en Indonesië kwam de voetballer van Stade de Reims wel in actie. Ito speelde eerder onder meer voor Racing Genk.
"In dit stadium en tot op heden toont de club solidariteit met zijn speler", reageerde Reims. "In afwachting van een gerechtelijk onderzoek beschikken wij niet over informatie die het onderzoek door de autoriteiten van Osaka in de ene of de andere richting ondersteunt, aangezien de genoemde feiten hebben plaatsgevonden tijdens een interlandperiode."
Ito maakte in 54 interlands dertien doelpunten voor Japan.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
33 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
5 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
6 uur geleden