Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanner geeft fatale brandstichting in 2019 toe: ik ging te ver

Japanner geeft fatale brandstichting in 2019 toe: ik ging te ver

TOKIO (ANP/AFP) - De man die verdacht wordt van een "ongekende" brand in een Japanse animatiestudio in 2019, heeft dinsdag toegegeven dat hij het vuur heeft gesticht. "Ik heb het gedaan", zei de 45-jarige Shinji Aoba volgens het Japanse persbureau Jiji in de rechtszaal. "Ik had niet verwacht dat zoveel mensen dood zouden gaan en denk dat ik te ver ben gegaan."

De brand in Kyoto kostte aan 36 mensen het leven, onder wie veel jonge medewerkers van de animatiestudio. Ruim dertig anderen raakten gewond. Het ging om het dodelijkste misdrijf in Japan in bijna twintig jaar.

Volgens getuigen goot de verdachte brandstof in het pand en schreeuwde hij "ga dood" in het Japans. Zijn motief werd nooit duidelijk, al gingen er geruchten dat Aoba de studio, die anime maakt, verweet een idee van hem te hebben gestolen.

Niet schuldig

Aoba liep zelf ernstige brandwonden op en zou zeker twaalf operaties hebben ondergaan. Hij verscheen dinsdag in een rolstoel in de rechtszaal. Bij de brand zou 90 procent van zijn huid zijn verbrand en hij zou middels door een operatie zijn stem hebben teruggekregen. Vanwege de ernst van zijn verwondingen kon hij pas een paar maanden na de brand door de recherche worden verhoord.

Hoewel Aoba in de rechtszaal, waar hij in een rolstoel verscheen, toegaf de brand gesticht te hebben, verklaarden zijn advocaten dat hij niet schuldig is. Zij stellen dat de Japanner kampt met psychische stoornissen. Naast brandstichting wordt Aoba ook verdacht van onder meer doodslag en poging tot doodslag.

Meer uit Buitenland

Britse koninklijke onderscheiding voor voetbalcoach Wiegman

LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman is door de Britse koning Charles benoemd tot Honorary Dame Commander of the Most Excellent Order of the British Empire (DBE) voor haar uitzonderlijke bijdrage aan het voetbal. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

34 minuten geleden
Zelensky: zonder steun van de VS kunnen we de oorlog niet winnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land de oorlog tegen Rusland alleen kan winnen als de Verenigde Staten blijven helpen. Zonder die steun wordt het volgens hem erg moeilijk voor Oekraïne, zei Zelensky maandag in een interview met de Amerikaanse zender Fox News.

36 minuten geleden
Schutters Bondi Beach handelden alleen, zegt politie

SYDNEY (ANP/AFP) - De vader en zoon die verantwoordelijk worden gehouden voor de dodelijke aanslag op Bondi Beach op 14 december hebben volgens de politie alleen gehandeld. Er zijn geen aanwijzingen dat het tweetal deel uitmaakte van een grotere terreurcel of werd aangestuurd door anderen.

37 minuten geleden
Bouw 280 kilometer lang hek op grens Letland en Rusland afgerond

RIGA (ANP/DPA) - Letland heeft de bouw van een hek langs de hele grens met Rusland afgerond. De regering in Riga had daartoe besloten na de Russische inval in Oekraïne. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Rihards Kozlovskis vormt Rusland ook een bedreiging voor Letland en moet de grens daarom goed bewaakt worden.

5 uur geleden
Trump zegt dat wederopbouw Gaza snel zal beginnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De wederopbouw in de Gazastrook zal volgens de Amerikaanse president Donald Trump binnenkort beginnen. Trump ontvangt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zei bij zijn aankomst dat hij ook hoopt dat de volgende fase van het staakt-het-vuren snel zal ingaan.

7 uur geleden
Trump herhaalt claim dat VS Venezolaanse gronddoelen aanvielen

MIAMI (ANP/RTR) - De VS hebben een aanmeerplek in Venezuela aangevallen waar drugstransporten zouden worden voorbereid. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in reactie op vragen van journalisten voorafgaand aan zijn ontmoeting met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in zijn resort Mar-a-Lago. Volgens Trump zou er een "flinke explosie" hebben plaatsgevonden. Bewijs voor zijn claim leverde hij niet, noch details. Desgevraagd wilde Trump geen antwoord geven op de vraag welke instantie verantwoordelijk was voor de vermeende aanval.

7 uur geleden
Witte Huis: Trump had positief telefoongesprek met Poetin

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag opnieuw gebeld met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Volgens het Witte Huis was het een "positief" gesprek. Een dag eerder had Trump de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen om te praten over de vredesonderhandelingen.

9 uur geleden