Japan wint van Spanje en plaatst zich voor volgende WK-ronde
AL RAYYAN (ANP) - Japan heeft voor de tweede keer op het WK voetbal in Qatar voor een grote stunt gezorgd. Het land won in het laatste groepsduel van Spanje (2-1) en kwalificeerde zich als groepswinnaar voor de volgende ronde. Spanje ontsnapte aan uitschakeling, omdat Costa Rica in het andere groepsduel een voorsprong weggaf tegen Duitsland (2-4). Op basis van een beter doelsaldo dan de Duitsers plaatste Spanje zich bij de laatste zestien.
Japan won eerder op het WK ook al van Duitsland. Verrassend genoeg verloor de formatie van trainer Hajime Moriyasu vervolgens van Costa Rica.
Al na 12 minuten zette Álvaro Morata Spanje op voorsprong. De spits van Atlético Madrid kopte raak na een voorzet van César Azpilicueta. Aan Japanse zijde werd matig verdedigd. Morata scoorde eerder ook al in de duels met Duitsland en Costa Rica.
Ritsu Doan
Morata was in het eerste deel de gevaarlijkste man aan Spaanse kant, maar bij twee andere pogingen strandde hij op doelman Shuichi Gonda. De eerste mogelijkheid was opvallend genoeg voor Japan geweest. Junya Ito schoot daarbij in het zijnet, nadat de Spaanse aanvoerder Sergio Busquets in de fout was gegaan.
Meteen na de hervatting zette Japan de wedstrijd op zijn kop. Ritsu Doan, de ingevallen oud-speler van PSV en FC Groningen, verraste doelman Unai Simón met een hard schot. Ao Tanaka zorgde voor de 2-1, op advies van de VAR. De treffer was aanvankelijk afgekeurd, omdat de bal voorafgaand aan de voorzet van Kaoru Mitoma de achterlijn zou zijn gepasseerd.
Geprezen middenlinie
Vergeleken met het voorgaande duel met Duitsland (1-1) had Luis Enrique zijn formatie op maar liefst vijf plaatsen gewijzigd. Zo begonnen Jordi Alba, Ferran Torres en Marco Asensio op de bank. Ze vielen nog wel in. De veel geprezen middenlinie met Sergio Busquets, Pedri en Gavi was wel gehandhaafd.
Spanje speelt in de achtste finales tegen Marokko, Japan neemt het op tegen vicewereldkampioen Kroatië.
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Real Madrid heeft in aanloop naar de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Bayern München schade opgelopen in de Spaanse titelstrijd. De nummer 2 van La Liga ging bij Real Mallorca met 2-1 onderuit.
7 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten heeft met veel pijn voortijdig het veld verlaten in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De 29-jarige international van het Nederlands elftal leek na een uur spelen in een duel om de bal een knie te verdraaien en bleef op de grond liggen. Schouten ging per brancard met zijn handen voor zijn ogen naar de zijlijn, waarbij hij werd toegezongen door het thuispubliek.
8 minuten geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft drie dagen voor de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League bij Real Madrid op de valreep gewonnen van SC Freiburg. De koploper van Duitsland draaide in de slotfase van het uitduel een 2-0-achterstand om in een 3-2-zege.
44 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Armando Obispo doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Utrecht in de Eredivisie. De centrale verdediger had een basisplaats, maar kreeg klachten tijdens de warming-up. Yarek Gasiorowski neemt de plaats van Obispo naast aanvoerder Jerdy Schouten in.
47 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.
5 uur geleden