Japan wint van Spanje en plaatst zich voor volgende WK-ronde
AL RAYYAN (ANP) - Japan heeft voor de tweede keer op het WK voetbal in Qatar voor een grote stunt gezorgd. Het land won in het laatste groepsduel van Spanje (2-1) en kwalificeerde zich als groepswinnaar voor de volgende ronde. Spanje ontsnapte aan uitschakeling, omdat Costa Rica in het andere groepsduel een voorsprong weggaf tegen Duitsland (2-4). Op basis van een beter doelsaldo dan de Duitsers plaatste Spanje zich bij de laatste zestien.
Japan won eerder op het WK ook al van Duitsland. Verrassend genoeg verloor de formatie van trainer Hajime Moriyasu vervolgens van Costa Rica.
Al na 12 minuten zette Álvaro Morata Spanje op voorsprong. De spits van Atlético Madrid kopte raak na een voorzet van César Azpilicueta. Aan Japanse zijde werd matig verdedigd. Morata scoorde eerder ook al in de duels met Duitsland en Costa Rica.
Ritsu Doan
Morata was in het eerste deel de gevaarlijkste man aan Spaanse kant, maar bij twee andere pogingen strandde hij op doelman Shuichi Gonda. De eerste mogelijkheid was opvallend genoeg voor Japan geweest. Junya Ito schoot daarbij in het zijnet, nadat de Spaanse aanvoerder Sergio Busquets in de fout was gegaan.
Meteen na de hervatting zette Japan de wedstrijd op zijn kop. Ritsu Doan, de ingevallen oud-speler van PSV en FC Groningen, verraste doelman Unai Simón met een hard schot. Ao Tanaka zorgde voor de 2-1, op advies van de VAR. De treffer was aanvankelijk afgekeurd, omdat de bal voorafgaand aan de voorzet van Kaoru Mitoma de achterlijn zou zijn gepasseerd.
Geprezen middenlinie
Vergeleken met het voorgaande duel met Duitsland (1-1) had Luis Enrique zijn formatie op maar liefst vijf plaatsen gewijzigd. Zo begonnen Jordi Alba, Ferran Torres en Marco Asensio op de bank. Ze vielen nog wel in. De veel geprezen middenlinie met Sergio Busquets, Pedri en Gavi was wel gehandhaafd.
Spanje speelt in de achtste finales tegen Marokko, Japan neemt het op tegen vicewereldkampioen Kroatië.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
12 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
13 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
18 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
22 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
1 dag geleden