Japan wint van Spanje en plaatst zich voor volgende WK-ronde
AL RAYYAN (ANP) - Japan heeft voor de tweede keer op het WK voetbal in Qatar voor een grote stunt gezorgd. Het land won in het laatste groepsduel van Spanje (2-1) en kwalificeerde zich als groepswinnaar voor de volgende ronde. Spanje ontsnapte aan uitschakeling, omdat Costa Rica in het andere groepsduel een voorsprong weggaf tegen Duitsland (2-4). Op basis van een beter doelsaldo dan de Duitsers plaatste Spanje zich bij de laatste zestien.
Japan won eerder op het WK ook al van Duitsland. Verrassend genoeg verloor de formatie van trainer Hajime Moriyasu vervolgens van Costa Rica.
Al na 12 minuten zette Álvaro Morata Spanje op voorsprong. De spits van Atlético Madrid kopte raak na een voorzet van César Azpilicueta. Aan Japanse zijde werd matig verdedigd. Morata scoorde eerder ook al in de duels met Duitsland en Costa Rica.
Ritsu Doan
Morata was in het eerste deel de gevaarlijkste man aan Spaanse kant, maar bij twee andere pogingen strandde hij op doelman Shuichi Gonda. De eerste mogelijkheid was opvallend genoeg voor Japan geweest. Junya Ito schoot daarbij in het zijnet, nadat de Spaanse aanvoerder Sergio Busquets in de fout was gegaan.
Meteen na de hervatting zette Japan de wedstrijd op zijn kop. Ritsu Doan, de ingevallen oud-speler van PSV en FC Groningen, verraste doelman Unai Simón met een hard schot. Ao Tanaka zorgde voor de 2-1, op advies van de VAR. De treffer was aanvankelijk afgekeurd, omdat de bal voorafgaand aan de voorzet van Kaoru Mitoma de achterlijn zou zijn gepasseerd.
Geprezen middenlinie
Vergeleken met het voorgaande duel met Duitsland (1-1) had Luis Enrique zijn formatie op maar liefst vijf plaatsen gewijzigd. Zo begonnen Jordi Alba, Ferran Torres en Marco Asensio op de bank. Ze vielen nog wel in. De veel geprezen middenlinie met Sergio Busquets, Pedri en Gavi was wel gehandhaafd.
Spanje speelt in de achtste finales tegen Marokko, Japan neemt het op tegen vicewereldkampioen Kroatië.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
7 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
8 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
19 uur geleden