Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan wint van Spanje en plaatst zich voor volgende WK-ronde

Japan wint van Spanje en plaatst zich voor volgende WK-ronde

AL RAYYAN (ANP) - Japan heeft voor de tweede keer op het WK voetbal in Qatar voor een grote stunt gezorgd. Het land won in het laatste groepsduel van Spanje (2-1) en kwalificeerde zich als groepswinnaar voor de volgende ronde. Spanje ontsnapte aan uitschakeling, omdat Costa Rica in het andere groepsduel een voorsprong weggaf tegen Duitsland (2-4). Op basis van een beter doelsaldo dan de Duitsers plaatste Spanje zich bij de laatste zestien.

Japan won eerder op het WK ook al van Duitsland. Verrassend genoeg verloor de formatie van trainer Hajime Moriyasu vervolgens van Costa Rica.

Al na 12 minuten zette Álvaro Morata Spanje op voorsprong. De spits van Atlético Madrid kopte raak na een voorzet van César Azpilicueta. Aan Japanse zijde werd matig verdedigd. Morata scoorde eerder ook al in de duels met Duitsland en Costa Rica.

Ritsu Doan

Morata was in het eerste deel de gevaarlijkste man aan Spaanse kant, maar bij twee andere pogingen strandde hij op doelman Shuichi Gonda. De eerste mogelijkheid was opvallend genoeg voor Japan geweest. Junya Ito schoot daarbij in het zijnet, nadat de Spaanse aanvoerder Sergio Busquets in de fout was gegaan.

Meteen na de hervatting zette Japan de wedstrijd op zijn kop. Ritsu Doan, de ingevallen oud-speler van PSV en FC Groningen, verraste doelman Unai Simón met een hard schot. Ao Tanaka zorgde voor de 2-1, op advies van de VAR. De treffer was aanvankelijk afgekeurd, omdat de bal voorafgaand aan de voorzet van Kaoru Mitoma de achterlijn zou zijn gepasseerd.

Geprezen middenlinie

Vergeleken met het voorgaande duel met Duitsland (1-1) had Luis Enrique zijn formatie op maar liefst vijf plaatsen gewijzigd. Zo begonnen Jordi Alba, Ferran Torres en Marco Asensio op de bank. Ze vielen nog wel in. De veel geprezen middenlinie met Sergio Busquets, Pedri en Gavi was wel gehandhaafd.

Spanje speelt in de achtste finales tegen Marokko, Japan neemt het op tegen vicewereldkampioen Kroatië.

Meer uit Voetbal

Eredivisieduels gaan voorlopig door, eerste divisie geschrapt

ZEIST (ANP) - De Eredivisiewedstrijden van zaterdag en zondag gaan ondanks het winterse weer vooralsnog door. De duels uit de eerste divisie van die dagen tussen RKC Waalwijk en Jong FC Utrecht, Roda JC en VVV-Venlo en De Graafschap en FC Den Bosch zijn wel afgelast. Dat heeft de KNVB besloten.

1 uur geleden
Taylor verlaat Ajax na ruim vijftien jaar voor Lazio

ROME (ANP) - Kenneth Taylor verlaat Ajax voor Lazio. De middenvelder vliegt donderdag naar Rome en tekent vrijdag een contract tot medio 2030 als hij medisch wordt goedgekeurd.

1 uur geleden
AZ verhuurt spits Zeefuik aan Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo huurt spits Lequincio Zeefuik voor de rest van dit seizoen van AZ. Ook heeft de nummer 17 van de Eredivisie een optie tot koop bedongen. Eerder verruilde aanvaller Jizz Hornkamp Heracles juist voor de club uit Alkmaar.

3 uur geleden
Inter verstevigt koppositie Serie A met zege op Parma

PARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.

15 uur geleden
Manchester City voor derde keer op rij gelijk in Premier League

MANCHESTER (ANP) - Manchester City wacht nog altijd op de eerste overwinning in het nieuwe jaar. Het elftal van trainer Pep Guardiola speelde voor de derde keer in een week gelijk in de Premier League. Naast Sunderland (0-0) en Chelsea (1-1) wist Manchester City ook niet te winnen van Brighton & Hove Albion: 1-1.

15 uur geleden
FC Barcelona laat Athletic Club kansloos in halve finale Supercup

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. De titelverdediger was in Jeddah in Saudi-Arabië veel te sterk voor Athletic Club: 5-0. Bij rust leidde FC Barcelona al met 4-0.

15 uur geleden
Napoli verspeelt met basisspeler Lang punten tegen Verona

NAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie punten verspeeld. De regerend landskampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Hellas Verona: 2-2.

17 uur geleden