Japan wint van Spanje en plaatst zich voor volgende WK-ronde
AL RAYYAN (ANP) - Japan heeft voor de tweede keer op het WK voetbal in Qatar voor een grote stunt gezorgd. Het land won in het laatste groepsduel van Spanje (2-1) en kwalificeerde zich als groepswinnaar voor de volgende ronde. Spanje ontsnapte aan uitschakeling, omdat Costa Rica in het andere groepsduel een voorsprong weggaf tegen Duitsland (2-4). Op basis van een beter doelsaldo dan de Duitsers plaatste Spanje zich bij de laatste zestien.
Japan won eerder op het WK ook al van Duitsland. Verrassend genoeg verloor de formatie van trainer Hajime Moriyasu vervolgens van Costa Rica.
Al na 12 minuten zette Álvaro Morata Spanje op voorsprong. De spits van Atlético Madrid kopte raak na een voorzet van César Azpilicueta. Aan Japanse zijde werd matig verdedigd. Morata scoorde eerder ook al in de duels met Duitsland en Costa Rica.
Ritsu Doan
Morata was in het eerste deel de gevaarlijkste man aan Spaanse kant, maar bij twee andere pogingen strandde hij op doelman Shuichi Gonda. De eerste mogelijkheid was opvallend genoeg voor Japan geweest. Junya Ito schoot daarbij in het zijnet, nadat de Spaanse aanvoerder Sergio Busquets in de fout was gegaan.
Meteen na de hervatting zette Japan de wedstrijd op zijn kop. Ritsu Doan, de ingevallen oud-speler van PSV en FC Groningen, verraste doelman Unai Simón met een hard schot. Ao Tanaka zorgde voor de 2-1, op advies van de VAR. De treffer was aanvankelijk afgekeurd, omdat de bal voorafgaand aan de voorzet van Kaoru Mitoma de achterlijn zou zijn gepasseerd.
Geprezen middenlinie
Vergeleken met het voorgaande duel met Duitsland (1-1) had Luis Enrique zijn formatie op maar liefst vijf plaatsen gewijzigd. Zo begonnen Jordi Alba, Ferran Torres en Marco Asensio op de bank. Ze vielen nog wel in. De veel geprezen middenlinie met Sergio Busquets, Pedri en Gavi was wel gehandhaafd.
Spanje speelt in de achtste finales tegen Marokko, Japan neemt het op tegen vicewereldkampioen Kroatië.
Meer uit Voetbal
DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.
42 minuten geledenCANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
10 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
21 uur geleden