Japan wil grote groepen sportfans toelaten voor Spelen van Tokio
TOKIO (ANP/RTR) - Japan is van plan om in de zomer op grote schaal bezoekers voor de Olympische Spelen in Tokio toe te laten zonder de verplichting van een vaccinatie of een quarantaine. Bezoekers voor de Spelen moeten alleen een negatief testresultaat op het coronavirus kunnen overleggen en de corona-app downloaden, zo meldt Nikkei business daily.
De krant gaf geen bron voor het nieuws en zei ook niet hoeveel bezoekers precies toegelaten worden, maar meldde wel dat buitenlandse bezoekers geen restricties zullen ondervinden in het gebruik van het openbaar vervoer. De organisatie van de Spelen heeft bijna 1 miljoen kaartjes verkocht aan sportfans van buiten Japan. In Japan zelf zijn 4,5 miljoen toegangsbewijzen verkocht.
Onder de huidige maatregelen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan, moeten reizigers veertien dagen in zelfisolatie als ze Japan binnenkomen.
Olympisch bestuurder John Coates had vorige maand gezegd dat de coronamaatregelen niet zullen leiden tot minder atleten. Er worden ongeveer 11.000 atleten verwacht in Tokio waar de Spelen van start gaan op 23 juli volgend jaar. Het evenement in de Japanse hoofdstad werd vanwege de pandemie afgelopen zomer met een jaar uitgesteld.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp niet gelukt te stunten op de Australian Open. De Nederlander was in de derde ronde niet opgewassen tegen Novak Djokovic, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al tien keer op zijn naam schreef: 6-3 6-4 7-6 (4).
7 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka komt niet meer in actie op de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar heeft te veel last van een buikblessure. Ze heeft zich afgemeld voor haar wedstrijd in de derde ronde tegen de Australische Maddison Inglis.
1 uur geledenWILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.
3 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
21 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
23 uur geleden