Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan weert alle buitenlanders die er niet wonen

Japan weert alle buitenlanders die er niet wonen

TOKIO (ANP) - Japan laat binnen afzienbare tijd geen buitenlanders meer toe die niet in het land wonen. Dit heeft premier Yoshihide Suga aangekondigd als maatregel om het coronavirus buiten de deur te houden, aldus persbureau Kyodo. Het is niet duidelijk wanneer het inreisverbod ingaat.

Japan weert al vrijwel alle buitenlanders sinds vorige maand, maar er zijn toen uitzonderingen gemaakt voor zakenreizen en studenten uit elf Aziatische landen. Het land van 126 miljoen inwoners heeft tot dusver bij 292.000 mensen het virus vastgesteld. Meer dan 225.000 patiënten hadden nergens last van of zijn genezen. Japan wijt circa 4000 sterfgevallen aan de aandoening en is nu bang voor een nieuwe virusgolf en nieuwe virusvarianten.

Meer uit Buitenland

Republikeinen kondigen plan aan voor einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.

8 minuten geleden
Iraanse president schrijft brief aan Amerikaanse bevolking

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.

1 uur geleden
FT: Trump dreigt zonder coalitie geen wapens aan Kyiv te leveren

LONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.

1 uur geleden
Amerikaan gearresteerd om doodsbedreigingen aan Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.

1 uur geleden
Zelensky belt met Amerikanen en Rutte over bestandsplannen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner gebeld over zijn plannen voor een paasbestand en de Russische afwijzende reactie. Ook NAVO-chef Mark Rutte en de Amerikaanse senator Lindsey Graham sloten aan bij het telefoongesprek. Zelensky sprak van een "positief" overleg.

2 uur geleden
Mogelijk zwaarste Iraanse raketaanvallen op Israël sinds februari

TEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.

3 uur geleden
Buitenlandministers 'Hormuz-coalitie' overleggen voor het eerst

DEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van 35 landen die willen helpen een einde te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz spreken elkaar voor het eerst over wat zij kunnen doen. Minister Tom Berendsen en zijn collega's houden donderdag een videovergadering.

4 uur geleden