Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan verslaat titelverdediger VS en wint World Baseball Classic

Japan verslaat titelverdediger VS en wint World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Japan heeft voor de derde keer de World Baseball Classic (WBC) gewonnen. In de finale waren de Japanse honkballers te sterk voor de Verenigde Staten (3-2). De VS wonnen in 2017 de vorige editie van de prestigieuze WBC, het enige honkbaltoernooi waar ook de profs uit de Major League aan meedoen.

Onder meer homeruns van Munetaka Murakami en Kazuma Okamoto hielpen Japan aan een voorsprong. In de negende inning sleepte superster Shohei Ohtani de overwinning vanaf de heuvel binnen. Met enkele fastballs gooide de Japanse pitcher VS-captain Mike Trout, tevens zijn ploeggenoot bij de Los Angeles Angels, uit. Japan won ook de eerste twee edities van de WBC al, in 2006 en 2009. In 2013 won de Dominicaanse Republiek.

Ohtani werd uitgeroepen tot MVP, de meest waardevolle speler van het toernooi. Voor de wedstrijd tegen de Amerikanen speelde hij ook een belangrijke rol door met een speech zijn team op scherp te zetten. "Ik heb gezegd dat ze moesten stoppen om het Amerikaanse team te bewonderen. Natuurlijk bestaat het team uit allemaal bekende namen en supersterren. Alle Japanse jongens kennen ze. Maar ik wilde niet dat ze daardoor passief zouden worden. Ik heb gezegd: toon respect, maar blijf agressief en zelfverzekerd."

De Amerikanen openden in het stadion van MLB-club Miami Marlins de score, maar de Japanners kwamen daarna sterk terug. Ohtani was dolblij met de eindzege. "Dit is voor mij het mooiste toernooi. Ik houd van de sfeer en alles wat erbij hoort."

Het Nederlandse koninkrijksteam begon de WBC met twee overwinningen, maar verloor daarna twee keer en bleef zo steken in de groepsfase. Oranje bereikte in 2013 en 2017 nog de halve finales.

Meer uit Sport

Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

4 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

6 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

18 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

19 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

23 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

1 dag geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

1 dag geleden