Japan verslaat titelverdediger VS en wint World Baseball Classic
MIAMI (ANP) - Japan heeft voor de derde keer de World Baseball Classic (WBC) gewonnen. In de finale waren de Japanse honkballers te sterk voor de Verenigde Staten (3-2). De VS wonnen in 2017 de vorige editie van de prestigieuze WBC, het enige honkbaltoernooi waar ook de profs uit de Major League aan meedoen.
Onder meer homeruns van Munetaka Murakami en Kazuma Okamoto hielpen Japan aan een voorsprong. In de negende inning sleepte superster Shohei Ohtani de overwinning vanaf de heuvel binnen. Met enkele fastballs gooide de Japanse pitcher VS-captain Mike Trout, tevens zijn ploeggenoot bij de Los Angeles Angels, uit. Japan won ook de eerste twee edities van de WBC al, in 2006 en 2009. In 2013 won de Dominicaanse Republiek.
Ohtani werd uitgeroepen tot MVP, de meest waardevolle speler van het toernooi. Voor de wedstrijd tegen de Amerikanen speelde hij ook een belangrijke rol door met een speech zijn team op scherp te zetten. "Ik heb gezegd dat ze moesten stoppen om het Amerikaanse team te bewonderen. Natuurlijk bestaat het team uit allemaal bekende namen en supersterren. Alle Japanse jongens kennen ze. Maar ik wilde niet dat ze daardoor passief zouden worden. Ik heb gezegd: toon respect, maar blijf agressief en zelfverzekerd."
De Amerikanen openden in het stadion van MLB-club Miami Marlins de score, maar de Japanners kwamen daarna sterk terug. Ohtani was dolblij met de eindzege. "Dit is voor mij het mooiste toernooi. Ik houd van de sfeer en alles wat erbij hoort."
Het Nederlandse koninkrijksteam begon de WBC met twee overwinningen, maar verloor daarna twee keer en bleef zo steken in de groepsfase. Oranje bereikte in 2013 en 2017 nog de halve finales.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
4 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
6 uur geleden