Japan verslaat titelverdediger VS en wint World Baseball Classic
MIAMI (ANP) - Japan heeft voor de derde keer de World Baseball Classic (WBC) gewonnen. In de finale waren de Japanse honkballers te sterk voor de Verenigde Staten (3-2). De VS wonnen in 2017 de vorige editie van de prestigieuze WBC, het enige honkbaltoernooi waar ook de profs uit de Major League aan meedoen.
Onder meer homeruns van Munetaka Murakami en Kazuma Okamoto hielpen Japan aan een voorsprong. In de negende inning sleepte superster Shohei Ohtani de overwinning vanaf de heuvel binnen. Met enkele fastballs gooide de Japanse pitcher VS-captain Mike Trout, tevens zijn ploeggenoot bij de Los Angeles Angels, uit. Japan won ook de eerste twee edities van de WBC al, in 2006 en 2009. In 2013 won de Dominicaanse Republiek.
Ohtani werd uitgeroepen tot MVP, de meest waardevolle speler van het toernooi. Voor de wedstrijd tegen de Amerikanen speelde hij ook een belangrijke rol door met een speech zijn team op scherp te zetten. "Ik heb gezegd dat ze moesten stoppen om het Amerikaanse team te bewonderen. Natuurlijk bestaat het team uit allemaal bekende namen en supersterren. Alle Japanse jongens kennen ze. Maar ik wilde niet dat ze daardoor passief zouden worden. Ik heb gezegd: toon respect, maar blijf agressief en zelfverzekerd."
De Amerikanen openden in het stadion van MLB-club Miami Marlins de score, maar de Japanners kwamen daarna sterk terug. Ohtani was dolblij met de eindzege. "Dit is voor mij het mooiste toernooi. Ik houd van de sfeer en alles wat erbij hoort."
Het Nederlandse koninkrijksteam begon de WBC met twee overwinningen, maar verloor daarna twee keer en bleef zo steken in de groepsfase. Oranje bereikte in 2013 en 2017 nog de halve finales.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
8 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
14 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
15 uur geleden