Japan verrast op WK voetbal met zege op Duitsland: 2-1
DOHA (ANP) - Japan heeft op het WK voetbal voor een verrassing gezorgd door titelkandidaat Duitsland te verslaan. De Aziatische ploeg draaide in het laatste kwartier een 0-1-achterstand om in een 2-1-overwinning.
Duitsland speelde zijn eerste WK-duel sinds de roemloze aftocht uit Rusland vier jaar geleden. Na een nederlaag tegen Zuid-Korea in de laatste groepswedstrijd eindigde de wereldkampioen van 2014 als laatste in de poule. De schrik sloeg Duitsland opnieuw om het hart in het Khalifa International-stadion, nadat Japan uit de counter de score opende. Daizen Maeda bleek echter buitenspel te staan.
Duitsland nam vervolgens het initiatief, maar creëerde weinig. Er was dan ook een strafschop voor nodig om op voorsprong te komen. David Raum werd door de Japanse keeper Shuichi Gonda neergehaald, waarna Ilkay Gündogan de penalty benutte, 1-0. Een tweede Duitse treffer van Kai Havertz werd vlak voor rust afgekeurd wegens buitenspel.
Duitsland kreeg in de tweede helft via Jamal Musiala en Serge Gnabry kansen op de 2-0, terwijl Gündogan de paal raakte. Japan profiteerde vervolgens in het laatste kwartier. Voormalig FC Groningen- en PSV-speler Ritsu Doan maakte uit de rebound gelijk, waarna Takuma Asano op fraaie wijze de 2-1 maakte. Ondanks een slotoffensief wist Duitsland de gelijkmaker niet meer te maken.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.
8 uur geleden