Japan verrast op WK voetbal met zege op Duitsland: 2-1
DOHA (ANP) - Japan heeft op het WK voetbal voor een verrassing gezorgd door titelkandidaat Duitsland te verslaan. De Aziatische ploeg draaide in het laatste kwartier een 0-1-achterstand om in een 2-1-overwinning.
Duitsland speelde zijn eerste WK-duel sinds de roemloze aftocht uit Rusland vier jaar geleden. Na een nederlaag tegen Zuid-Korea in de laatste groepswedstrijd eindigde de wereldkampioen van 2014 als laatste in de poule. De schrik sloeg Duitsland opnieuw om het hart in het Khalifa International-stadion, nadat Japan uit de counter de score opende. Daizen Maeda bleek echter buitenspel te staan.
Duitsland nam vervolgens het initiatief, maar creëerde weinig. Er was dan ook een strafschop voor nodig om op voorsprong te komen. David Raum werd door de Japanse keeper Shuichi Gonda neergehaald, waarna Ilkay Gündogan de penalty benutte, 1-0. Een tweede Duitse treffer van Kai Havertz werd vlak voor rust afgekeurd wegens buitenspel.
Duitsland kreeg in de tweede helft via Jamal Musiala en Serge Gnabry kansen op de 2-0, terwijl Gündogan de paal raakte. Japan profiteerde vervolgens in het laatste kwartier. Voormalig FC Groningen- en PSV-speler Ritsu Doan maakte uit de rebound gelijk, waarna Takuma Asano op fraaie wijze de 2-1 maakte. Ondanks een slotoffensief wist Duitsland de gelijkmaker niet meer te maken.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
16 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
3 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
4 uur geleden