Japan verrast op WK voetbal met zege op Duitsland: 2-1
DOHA (ANP) - Japan heeft op het WK voetbal voor een verrassing gezorgd door titelkandidaat Duitsland te verslaan. De Aziatische ploeg draaide in het laatste kwartier een 0-1-achterstand om in een 2-1-overwinning.
Duitsland speelde zijn eerste WK-duel sinds de roemloze aftocht uit Rusland vier jaar geleden. Na een nederlaag tegen Zuid-Korea in de laatste groepswedstrijd eindigde de wereldkampioen van 2014 als laatste in de poule. De schrik sloeg Duitsland opnieuw om het hart in het Khalifa International-stadion, nadat Japan uit de counter de score opende. Daizen Maeda bleek echter buitenspel te staan.
Duitsland nam vervolgens het initiatief, maar creëerde weinig. Er was dan ook een strafschop voor nodig om op voorsprong te komen. David Raum werd door de Japanse keeper Shuichi Gonda neergehaald, waarna Ilkay Gündogan de penalty benutte, 1-0. Een tweede Duitse treffer van Kai Havertz werd vlak voor rust afgekeurd wegens buitenspel.
Duitsland kreeg in de tweede helft via Jamal Musiala en Serge Gnabry kansen op de 2-0, terwijl Gündogan de paal raakte. Japan profiteerde vervolgens in het laatste kwartier. Voormalig FC Groningen- en PSV-speler Ritsu Doan maakte uit de rebound gelijk, waarna Takuma Asano op fraaie wijze de 2-1 maakte. Ondanks een slotoffensief wist Duitsland de gelijkmaker niet meer te maken.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
4 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
6 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
6 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
8 uur geleden