Japan verrast op WK voetbal met zege op Duitsland: 2-1
DOHA (ANP) - Japan heeft op het WK voetbal voor een verrassing gezorgd door titelkandidaat Duitsland te verslaan. De Aziatische ploeg draaide in het laatste kwartier een 0-1-achterstand om in een 2-1-overwinning.
Duitsland speelde zijn eerste WK-duel sinds de roemloze aftocht uit Rusland vier jaar geleden. Na een nederlaag tegen Zuid-Korea in de laatste groepswedstrijd eindigde de wereldkampioen van 2014 als laatste in de poule. De schrik sloeg Duitsland opnieuw om het hart in het Khalifa International-stadion, nadat Japan uit de counter de score opende. Daizen Maeda bleek echter buitenspel te staan.
Duitsland nam vervolgens het initiatief, maar creëerde weinig. Er was dan ook een strafschop voor nodig om op voorsprong te komen. David Raum werd door de Japanse keeper Shuichi Gonda neergehaald, waarna Ilkay Gündogan de penalty benutte, 1-0. Een tweede Duitse treffer van Kai Havertz werd vlak voor rust afgekeurd wegens buitenspel.
Duitsland kreeg in de tweede helft via Jamal Musiala en Serge Gnabry kansen op de 2-0, terwijl Gündogan de paal raakte. Japan profiteerde vervolgens in het laatste kwartier. Voormalig FC Groningen- en PSV-speler Ritsu Doan maakte uit de rebound gelijk, waarna Takuma Asano op fraaie wijze de 2-1 maakte. Ondanks een slotoffensief wist Duitsland de gelijkmaker niet meer te maken.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
10 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
19 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
22 uur geleden