Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan verlengt noodtoestand, verzet tegen Spelen in Japan groeit

Japan verlengt noodtoestand, verzet tegen Spelen in Japan groeit

TOKIO (ANP/RTR/AFP) - De regering van Japan heeft de noodtoestand die sinds eind april van kracht is in vier regio's in verband met de coronapandemie verlengd tot 31 mei. Behalve in Tokio en de prefecturen Osaka, Kyoto en Hyogo gaat de noodtoestand ook gelden voor de regio's Aichi en Fukuoka, meldde premier Yoshihide Suga vrijdag.

In Japan neemt het verzet toe tegen de Olympische Spelen, die over minder dan 80 dagen van start gaan in Tokio. Een onlinepetitie waarin Japan wordt opgeroepen om de Spelen te annuleren heeft in twee dagen meer dan 200.000 handtekeningen gekregen.

"We roepen nadrukkelijk op de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan en levens op alle mogelijke manieren te beschermen door de Spelen te annuleren", meldt Kenji Utsunomiya, de initiatiefnemer van de petitie op zijn website.

Inwoners van Japan hebben hun bedenkingen over het doorgaan van de Spelen, met een mogelijke vierde golf van de pandemie op komst en de trage voortgang van de vaccinatiecampagne. In opiniepolls heeft een meerderheid van de Japanners zich daartegen uitgesproken. De organisatoren hebben herhaaldelijk gezegd dat de Spelen door zullen gaan.

Meer uit Buitenland

Twee baby's dood na incident op kinderdagverblijf in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - Twee baby's zijn omgekomen nadat artsen 55 kinderen moesten evacueren uit een kinderdagverblijf in Jeruzalem. Het is onduidelijk wat er precies is gebeurd. De krant Times of Israel schrijft dat het incident mogelijk te maken heeft met het verwarmingssysteem op de locatie.

5 minuten geleden
Zoon Noorse kroonprinses bekent schuld aan nieuwe aanklachten

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, is aangeklaagd voor meerdere nieuwe strafbare feiten. Het gaat onder meer om het vervoeren van meerdere kilo's marihuana, verschillende verkeersovertredingen en het schenden van een contactverbod. Høiby heeft schuld bekend voor alle aanklachten, meldt het Noorse persbureau NTB.

40 minuten geleden
Premier Groenland: standpunt onveranderd na heffingsdreiging

NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen is niet van plan van koers te veranderen nu de Amerikaanse president Donald Trump dreigt met extra importheffingen. Dat schrijft hij op Facebook.

55 minuten geleden
Maandag opnieuw groot aantal Deense militairen naar Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - In Groenland komt maandagavond naar verwachting opnieuw een groot aantal Deense militairen aan, meldt de Deense zender TV 2 op basis van het leger. Zij maken onderdeel uit van de Deense troepenbouw die daar momenteel plaatsvindt. Het is onduidelijk om hoeveel militairen het precies gaat.

1 uur geleden
Prioriteit EU rond Groenland ligt bij dialoog en de-escalatie

BRUSSEL (ANP) - De prioriteit van de Europese Commissie en de EU ligt bij dialoog en de-escalatie van het conflict over Groenland tussen de EU en de VS, benadrukte een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. De gesprekken die sinds zaterdag op alle niveaus worden gevoerd, zijn gericht op het van tafel krijgen van de extra importtarieven die de Amerikaanse president Donald Trump oplegt aan acht Europese landen, waaronder Nederland, zei de woordvoerder.

2 uur geleden
Deense regering niet naar Davos om conflict Groenland

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Deense regeringsfunctionarissen hebben besloten niet aanwezig te zijn in Davos deze week, te midden van een escalerend conflict over Groenland. Dat bevestigt het World Economic Forum.

2 uur geleden
Zoon sjah en Trump op Iraanse staatstelevisie na mogelijke hack

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse staatstelevisie lijkt gehackt te zijn. Er waren zondag korte tijd toespraken te zien van de Amerikaanse president Donald Trump en Reza Pahlavi, de zoon van de laatste Iraanse vorst.

3 uur geleden