Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan verbiedt import van Russische kolen

Japan verbiedt import van Russische kolen

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan gaat de import van kolen uit Rusland verbieden, zei minister-president Fumio Kishida. Daarmee volgt het land de westerse sanctielijn tegen Rusland ingezet door de Europese Unie en de Verenigde Staten na de inval van Rusland in Oekraïne.

De Japanse premier zei verder dat hij gelooft dat Rusland oorlogsmisdaden heeft begaan bij de inval in Oekraïne. "Voor zulke inhumane daden moet verantwoording afgelegd worden", zei Kishida tegen journalisten. Japan wil ook meer gebruik maken van alternatieve energiebronnen.

Japan leek eerder niet bereid te zijn fossiele brandstoffen uit Rusland te boycotten. Het Aziatische land is voor zijn energie erg afhankelijk van import. Kolen zijn goed voor de opwekking van zo'n 13 procent van alle elektriciteit in Japan.

Kishida zei eerder dat Japanse bedrijven zich niet zouden terugtrekken uit twee grote olie- en gasprojecten in het uiterste oosten van Rusland. Zo hebben de Japanse concerns Mitsui en Mitsubishi een belang in het grote lng-winningsproject Sakhalin II, dat 60 procent van het vloeibaar gemaakt aardgas aan Japan verkoopt. Shell gaf eerder wel aan van zijn belang in Sakhalin II af te willen.

De Japanse regering kondigde ook aan bezittingen van 550 personen met banden met de regering-Poetin te bevriezen. Ook worden alle bezittingen van Russische Sberbank en Alfa Bank bevroren. Japan verbiedt bedrijven en personen ook nieuwe investeringen te doen in Rusland. Ook de import van Russische wodka en bepaalde soorten hout is binnenkort verboden.

Meer uit Financieel

Apple spreekt van 'buitengewone' vraag naar opvouwbare iPhone

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.

1 uur geleden
Online boodschappen bestellen bij Belgisch Delhaize weer mogelijk

ASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.

3 uur geleden
Politico: Anthropic doet eigen voorstel voor AI-veiligheidswet

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.

4 uur geleden
IMF-leden: neem veerkracht van de economie niet voor lief

BANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.

6 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw in het rood door onzekerheid over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.

16 uur geleden
Vat Brentolie op hoogste prijsniveau sinds mei

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.

17 uur geleden
Brussel onderzoekt snelle importstop in strijd tegen China

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat kijken of ze een nieuw handelsinstrument kan ontwikkelen waarmee "snel en onmiddellijk" de toegang tot de Europese markt kan worden stopgezet. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na afloop van een tweedaagse top met EU-leiders in Brussel.

18 uur geleden