Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan verbiedt import van Russische kolen

Japan verbiedt import van Russische kolen

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan gaat de import van kolen uit Rusland verbieden, zei minister-president Fumio Kishida. Daarmee volgt het land de westerse sanctielijn tegen Rusland ingezet door de Europese Unie en de Verenigde Staten na de inval van Rusland in Oekraïne.

De Japanse premier zei verder dat hij gelooft dat Rusland oorlogsmisdaden heeft begaan bij de inval in Oekraïne. "Voor zulke inhumane daden moet verantwoording afgelegd worden", zei Kishida tegen journalisten. Japan wil ook meer gebruik maken van alternatieve energiebronnen.

Japan leek eerder niet bereid te zijn fossiele brandstoffen uit Rusland te boycotten. Het Aziatische land is voor zijn energie erg afhankelijk van import. Kolen zijn goed voor de opwekking van zo'n 13 procent van alle elektriciteit in Japan.

Kishida zei eerder dat Japanse bedrijven zich niet zouden terugtrekken uit twee grote olie- en gasprojecten in het uiterste oosten van Rusland. Zo hebben de Japanse concerns Mitsui en Mitsubishi een belang in het grote lng-winningsproject Sakhalin II, dat 60 procent van het vloeibaar gemaakt aardgas aan Japan verkoopt. Shell gaf eerder wel aan van zijn belang in Sakhalin II af te willen.

De Japanse regering kondigde ook aan bezittingen van 550 personen met banden met de regering-Poetin te bevriezen. Ook worden alle bezittingen van Russische Sberbank en Alfa Bank bevroren. Japan verbiedt bedrijven en personen ook nieuwe investeringen te doen in Rusland. Ook de import van Russische wodka en bepaalde soorten hout is binnenkort verboden.

Meer uit Financieel

Bouwend Nederland hekelt bod JA21, BBB en SGP aan kabinet

ZOETERMEER (ANP) - Bouwend Nederland roept het minderheidskabinet op niet in te gaan op de brief van JA21, BBB en SGP. In die brief doen de partijen een aanbod tot samenwerking, maar daarvoor willen ze onder meer wel dat de stikstofaanpak van landbouwminister Jaimi van Essen wordt afgezwakt. Volgens de brancheorganisatie van bouwbedrijven is niemand gebaat bij uitstel of afstel van dat pakket.

7 minuten geleden
Bloomberg: Ray-Ban-erfgenaam weigert miljardenbod van stiefbroer

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Rocco Basilico, erfgenaam van het bedrijf achter onder meer brillenmerk Ray-Ban, heeft een bod van 3,5 miljard euro afgeslagen voor zijn belang van 12,5 procent in Delfin Sarl, zeggen ingewijden. Delfin Sarl is de investeringsmaatschappij van de Italiaanse familie achter EssilorLuxottica, het grootste bedrijf ter wereld op het gebied van oogzorg. Het concern is eigenaar van onder meer de brillenmerken Ray-Ban, Oakley en Persol, evenals de opticiensketen Pearle Opticiens.

9 minuten geleden
Sleijpen prijst vertrekkende ECB-president Lagarde

AMSTERDAM (ANP) - President Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) spreekt zijn respect uit voor Christine Lagarde, die donderdag haar vertrek heeft aangekondigd als hoofd van de Europese Centrale Bank (ECB). Vanuit zijn functie als DNB-baas en een van de beleidsmakers bij de ECB in Frankfurt heeft Sleijpen nauw met Lagarde samengewerkt.

48 minuten geleden
Aantal gokaccounts groeit, mogelijk door WK voetbal en inzetgrens

DEN HAAG (ANP) - Het aantal onlinegokaccounts bij legale aanbieders is in de eerste helft van dit jaar toegenomen. Vooral in juni was er een duidelijke stijging, volgens de Kansspelautoriteit (Ksa) waarschijnlijk door het WK voetbal. Ook kan de twee jaar geleden ingevoerde stortingslimiet hebben meegespeeld. Daardoor gebruiken gokkers mogelijk meerdere accounts om hetzelfde te kunnen blijven inzetten.

59 minuten geleden
AP ziet mogelijke risico's bij inzet van AI door incassobureaus

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) ziet mogelijke risico's bij de inzet van kunstmatige intelligentie door incassobureaus, omdat die steeds vaker algoritmes en AI gebruiken. Volgens de AP gaat het werk sneller, maar zijn er risico's op onjuiste beslissingen, discriminatie en ongelijke behandeling.

1 uur geleden
Finland onderzoekt milieuschendingen bij bouw Google-datacenter

HELSINKI (ANP/RTR) - De Finse politie is donderdag een strafrechtelijk onderzoek gestart naar mogelijke overtredingen van de milieuwetgeving op de bouwplaats van een gepland datacenter van Google in het noorden van Finland.

1 uur geleden
Costa: proces voor opvolging ECB-president Lagarde begint direct

BRUSSEL (ANP) - Het proces voor de opvolging van de president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde begint direct. Dat meldt voorzitter van de EU-leiders António Costa vlak na Lagardes aankondiging om voortijdig haar taak neer te leggen op 7 februari.

1 uur geleden